blank

تیم قدیمی سپیدرود در حالی پس از سال ها به سطح نخست فوتبال ایران بازگشت است و همراه خود هوادارانی پرتعداد و جذابیت ها و دایره واژگانی تازه را در فضای لیگ برتر به ارمغان آورده. یکی از شاخصه های سپیدرود اتکای تمام و کمال به هوادارانش است و در واقع می توان اصلی ترین […]

تیم قدیمی سپیدرود در حالی پس از سال ها به سطح نخست فوتبال ایران بازگشت است و همراه خود هوادارانی پرتعداد و جذابیت ها و دایره واژگانی تازه را در فضای لیگ برتر به ارمغان آورده.

یکی از شاخصه های سپیدرود اتکای تمام و کمال به هوادارانش است و در واقع می توان اصلی ترین رمز زنده ماندن این تیم پنجاه ساله را علی رغم همه ی مشکلاتی که در تمام مدت عمرش با آن درگیر بوده را در حمایت و حضور ۲۴ ساعته هواداران از روز مسابقه و تمرین و تعطیلی و زندگی شخصی دانست.

blank

یکی از این خصوصیات هواداری در بین سپیدرودی ها، علاقه ی دیوانه وار و بیش از حدشان به فوتبال آلمان و به ویژه بایرن مونیخ است که از سال های خیلی دور در شعارهایشان و پرچم های هوادارانشان وجود داشت و امروز به نسل تازه نیز منتقل شده است. در تمام سال های گذشته بنرهای بزرگی با مضمون پیوند سپیدرود با بایرن مونیخ در ورزشگاه پیر شهر رشت نصب می شد، از همان روزهای سیاه لیگ دو که گاهی تعداد هواداران سپیدرود به دویست سیصد نفر هم نمی رسید تا روزهای سپید بختی کیپ تا کیپ پر شدن ورزشگاه عضدی رشت.

امسال باشگاه سپیدرود به درخواست هواداران و احترام گذاشتن به نظر آنها با الگو برداری از پیراهن بایرن مونیخ، در لیگ برتر حضور پیدا کرده تا به شعار سپیدرود قهرمان ، بایرن مونیخ ایران بیشتر از پیش رنگ و بوی واقعیت بدهد.

روز گذشته در مسابقه با سایپا از پیراهن های دوم سرخ پوشان رشتی هم رونمایی شد تا معلوم شود پیراهن سپید سپیدرود هم با طرحی نزدیک به پیراهن دوم بایرن مونیخ طراحی شده که این امر با استقبال هواداران این تیم روبرو شده.

blank

blank

حالا باید دید قرمز پوشان شمالی در فصلی که قرار است پنجاهمین سال تاسیس شان را جشن بگیرند، می توانند به مانند بایرن مونیخ در سطح نخست فوتبال ایران حضوری دایمی و پیوسته داشته باشند و افتخار آفرینی کنند یا نه؟

نویسنده: رادنی دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)