دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم تمام شد و برگ زرین دیگری از مردمسالاری و مشارکت مردمی بر صفحه تاریخ ایران زمین نقش بست. این انتخابات که می توان از آن به عنوان سیاسی ترین انتخابات ایران نام برد دارای نکات قابل تأمل زیادی بود که هریک در جای خود باید مورد بحث و کنکاش […]

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم تمام شد و برگ زرین دیگری از مردمسالاری و مشارکت مردمی بر صفحه تاریخ ایران زمین نقش بست. این انتخابات که می توان از آن به عنوان سیاسی ترین انتخابات ایران نام برد دارای نکات قابل تأمل زیادی بود که هریک در جای خود باید مورد بحث و کنکاش قرار گیرد. از هجمه های شدید علیه دولت، وعده های بی برنامه، مستمسک قراردادن دین و اخلاق مردم و …. گرفته تا صبر و بردباری و استقامت مردمانی که ساعتها پای صندوق منتظر مشارکت در آینده خود بودند. اما آنچه که بیش از همه جلوه کرد و خود را نشان داد نمایان شدن دوست و دشمن و شناخت یار از یارنماها بود. آنان که دولت را نه برای مردم و خدمت به آنان، بلکه برای دستیابی به منافعشان دوست داشتند و به قول معروف همان فاتحان شنبه ای بودند که همیشه و در همه حال حاضرند در این روزها با هویدا کردن هویت واقعی شان درسی به دیگران دادند که باید نیک اندیشیده شود.

338532

مدیران و مسئولانی که نه تنها به واسطه پست دولتی و حکومتی شان بی طرفی را رعایت نکردند بلکه از حضور در جلسات مخالفان دولت تا سنگ اندازی در استقرار ستادهای روحانی و فعالیت علیه دولت هیچ ابایی نداشتند. آنانکه در طول خدمتشان در ۴ سال گذشته نه دل در گرو دولت داشتند و نه برای رضایت مردم از روحانی، قدمی برداشتند و تمام سعی و تلاششان را معطوف به ناامیدی یاران دولت و آحاد مردم که به فرموده امام (ره) صاحبان اصلی و ولی نعمتان انقلاب هستند نمودند، آنان به کمک افرادی که در دولتهای نهم و دهم در بدنه دولت ورود کرده و با مجوزهای مختلف مسئولیتهای مهمی را هم به خود اختصاص داده بودند موجی از نارضایتی را در دل ملت ایجاد کرده و امیدوار بودند که در اردیبهشت ۹۶ میوه آن را بچینند و به قولی که به بزرگان خود داده اند وفا کنند…

آنانکه با اتکا بر نظرسنجی های ساختگی، رئیس جمهور را فردی غیر از روحانی می دانستند و نگران بودند که مبادا از قافله ارادتمندان جا بمانند. سخن از دوست نمایانی است که در بدنه دولت بزرگترین ضربه ها را به دولت زدند و با نافرمانی، بی مسئولیتی و خدشه دار نمودن چهره دولت؛ به ملت، به اعتدال، به اصلاحات و به ایران دهن کجی نموده و با ضعف و رخوت و سستی بهانه ای دادند به دست رقیبان انتخاباتی در مناظره ها و سخنرانی هایشان. آنانکه کمترین عرق، توجه و غیرتی به دولت و برنامه هایش نداشتند و به ادوگاه رقیبان آمار و اسنادی از ضعفهای دولت و در حقیقت عملکرد خودشان ارائه می دادند، آنانکه دوستداران دولت و یاران اعتدال و اصلاحات را به بهانه های مختلف از عرصه کار و فعالیت دور و فضا را برای آنان تنگ نمودند. اما آنچه که در این ایام اتفاق افتاد وفای به عهد، استمرار در تحقق اهداف و حضور در صحنه از سوی کسانی بود که در ۴ سال گذشته نه تنها به بازی گرفته نشدند بلکه فرصت خدمت و ایفای مسئولیت هم از آنان گرفته شد و چه بسا از آنچه که داشتند و حقشان بود نیز محروم گشتند. در آن روزها آنچه که بیش از پیش خود را نشان می داد حضور چهره ها و افرادی بود که با همه بی مهری ها، دغدغه ها و دلخوری هایشان از مسیر اعتدال خارج نشدند و امیدوارانه برای تحقق فردای بهتر، زمینه ساز حماسه ۲۹ اردیبهشت شدند.

آقای رئیس جمهور: امروز فرصتی مغتنم برای قدردانی از آنانی است که مظلومانه در کنارتان مانند و تمام سختیها را تحمل کردند، امروز فرصت گرانبهایی برای همراهی با دوستان واقعی تان است که هیچگاه اسیر یأس و رخوت نشدند و شرایط دولت یازدهم را برای نیل به توسعه و عبور از بحرانهای داخلی و خارجی درک کردند. امروز فرصت ارزشمندی برای استفاده از جوانانی است که بهترین سالهای جوانی شان را به بهانه های مختلف در دولت نهم و دهم از دست دادند و به پای ارزشها و آرمانهایشان روزگار گذراندند و شاهد از بین رفتن دستاوردهای قبلی شان همچون سازمان ملی جوانان، خانه های جوان، تشکلهای مردم نهاد و … بودند.

آقای روحانی ایران را بین معاونانتان تقسیم نکنید و برای اداره استانها به آنها سهمیه ندهید تا فارغ از شایسته سالاری به دنبال منافع فردی و حزبی خودشان باشند. از تجربه وزرای خسته و کم تحرک نه در کابینه بلکه در مراکز مشاوره استفاده کنید و فضا را برای شکوفایی و بروز استعدادهای جوانان بیش از پیش باز نمایید. عمل به وعده هایتان تنها و تنها با استفاده از نیروهای وفادار و متعهد به آرمانهای بلندتان میسر است و هیچگاه آنانی که دل در گرو شما و دولتتان ندارند نمی خواهند و در خوشبینانه ترین حالت نمی توانند شما را در این مسیر سخت و سهمگین یاری کنند.

آقای رئیس جمهور قدر دوستان و یاران متعهد و متخصصتان که شما و راهتان را باور دارند و به آن در عمل و اجرا وفادار و ملزمند را بدانید و آنان را در مقام پاسخگویی به مخالفان و رقبایتان شرمنده نکنید و بدانید که به زودی زود انتخابات سیزدهم فرا می رسد و دفاع از عملکرد و اقداماتتان برای ادامه مسیر عقلانیت و اعتدال امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

نویسنده: پیمان قاسم زاده

۰/۵ (۰ نظر)