عرفان منصوریان از فعالان رسانه ای گیلان به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان نوشت: خرمشهر ایران ۵۷۸ روز تحت سلطه ارتش بعث عراق بود.این پاره تن ایران به قدری برای رژیم دشمن ارزشمند بود که صدام، تسخیر دوباره آن را زمینه تقدیم کلید بصره عنوان کرد.۴آبان ماه سال ۵۹ وقتی که […]

عرفان منصوریان از فعالان رسانه ای گیلان به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان نوشت:

خرمشهر ایران ۵۷۸ روز تحت سلطه ارتش بعث عراق بود.
این پاره تن ایران به قدری برای رژیم دشمن ارزشمند بود که صدام، تسخیر دوباره آن را زمینه تقدیم کلید بصره عنوان کرد.
۴آبان ماه سال ۵۹ وقتی که صدای پوتین های دست نشانده های نظام سلطه به گوش خلیج فارس نشینان افتاد، سر از پا نشناخته و اسلحه را عضوی از بدن کرده و سپر دفاع ملت ایران شدند.
خلیج فارس نشینان سرزمین صلح و استقامت، هرگز در این روزهای بی خانمانی تنها نبوده و بیش از ۷۰ هزار رزمنده ایرانی به کمکشان شتافتند.
در ۱۵۰ سال گذشته ایران متحمل جنگ های مختلفی شد که هربار با معاهده های ننگینی تیکه ای از جان زخم خورده اش را تقدیم مهاجمان کرد.
پس از انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی، جوانان ایران زمین با اتکال به ایمان الهی و روحیه انقلابی و رهبری متفکرانه امام(ره) سوم خرمشهر سال ۶۱ را به روز نا امیدی آرزوی های پوشالی نظام سلطه تبدیل کردند تا اقامه نماز جماعت در مسجد جامع خرمشهر، تیر سختی به چشم بدخواهان بزند.
آری خرمشهر را خدا آزاد کرد، زیرا در جنگ های معاصر کمتر دیدیم که ایمان به خداوند اینگونه نصرت الهی را نسیب سربازان اسلام کند تا یک وجب از خاک سرزمین مادریشان را به مفت ندهند.
جادوی ایمان جوانان انقلابی ایران، لرزه را برتن بدخوانان افکند و بیش از ۳۰ هزار کشته و زخمی و اسیر بر دست دشمن نهاد.
جالب است بدانیم که خرمشهر با تلاش جوانان با ایمان و انقلابی آزاد شد که قصد قربت حضرت حق، توشه راه حقشان شده بود.
اما پس از گذشت ۳۵ سال باید جایگاه جوانان عزیز با ایمان و انقلابی را ارج نهیم و از خود بپرسیم که مگر جوانان ایرانی چه ایرادی دارند که اکنون داشته های فکری و دلی خود را باید در پشت سنگر نیمکت پارک ها هدر دهند و نظاره گر بی رقبتی برخی مسئولان کهن سال دستگاه های اجرایی امروز باشند؟!
امیدواریم که ازین پس بیشتر، اعتماد به ذهن و دل پاک جوانان متخصص و متعهد ایرانی را توشه راه خدمتمان کنیم.

ما از هجوم حادثه پروا نمی کنیم

عرفان منصوریان
سوم خرداد سال ۹۶

نویسنده: عرفان منصوریان