متن کامل یادداشت محسن باقری چناری  بدین شرح است: هوالمحبوب دوستان همدل همدلان همراه همراهان اصلاح جو سلام عزیزان: اخیرا مقاله ای تحت عنوان «بیانیه اصلاح طلبان رشت» در فضای رسانه ایی استان خطاب به مهندس محمد رضا (هرمز)ربانی رییس شورای عالی اصلاح طلبان گیلان منتشر شد. فدوی هرمز را از عنفوان جوانی می شناسم […]

متن کامل یادداشت محسن باقری چناری  بدین شرح است:

هوالمحبوب
دوستان همدل همدلان همراه همراهان اصلاح جو
سلام عزیزان:

اخیرا مقاله ای تحت عنوان «بیانیه اصلاح طلبان رشت» در فضای رسانه ایی استان خطاب به مهندس محمد رضا (هرمز)ربانی رییس شورای عالی اصلاح طلبان گیلان منتشر شد. فدوی هرمز را از عنفوان جوانی می شناسم و فی الواقع سرد و گرم روزگار را بنوعی بر یک سفره چشیدیم او نه عملکرد سیاسی و فعالیت اجتماعی اش عاری از نقد است نه خود چنین ادعایی دارد و نه کسی ست که در این مقطع حساس در آستانه ی دو انتخابات بسیار مهم سبیبل تست تیراندازی برخی از تازه به دوران رسیدگان عالم سیاست قرار گیرد!

ربانی اکنون به اتکای آرای اصلاح طلبان رییس شورای عالی این جبهه فراخ است بچه امروز و دیروز عرصه ی سیاست هم نیست بلکه کارنامه ای پر از نمرات عالی،خوب،متوسط بطول عمر انقلاب اسلامی دارد برادر دو شهید ارجمند فرماندهی سپاه در رشت در دوران جنگ هشت سال قبل ریاست ستاد انتخاباتی «نخست وزیر دوران امام(ره)» در گیلان را بر عهده داشت سالها کاندیداتوری و یا حمایت از نامزدها در انتخابات مختلف اعم از ملی و محلی وی را در این حوزه صاحب نام کرده است.

با این تفاسیر انتشار «نامه»ایی بی نام و نشان خطاب به وی حتی اگر بخشی از آنچه بدان پرداخته شده صحیح هم باشد اما انتشارش در فضای عمومی در زمان کنونی با هیچ معیار تشکیلاتی همخوانی ندارد. بواقع نمی دانم این از همان مقالات یک نفر نوشته است که بنام «اصلاح طلبان رشت» منتشر می شود یا براستی برخی از دوستان آنرا نگاشته اند؟ در هر حال در انتخاب عنوان برای نظرات خویش باید نهایت دقت را مبذول داریم و باز تاکید می کنم حتی اگر این باصطلاح بیانیه را تعدادی از همفکران نوشته باشند جای طرحش در محافل تشکیلاتی ست اساسا به چه علت رقبا می بایست از تاکتیک های ما یا خطاهای فرضی مان آگاهی یابند آیا این یک گرا دادن در حالت خوشبینانه ناآگاهانه بشمار نمی آید؟

اینکه چرا لیست نامزدهای شوراها توسط شورای عالی منتشر نمی شود و اینکه وقت تنگ است صحیح، اما نویسنده یا نویسندگان خود اشاره کردند که هنوز فهرست نهایی توسط مراجع ذی صلاح اعلام نشده است چه بسا انتشار لیست توسط اصلاح طلبان سبب تحریکاتی علیه برخی از کاندیداهای مان شود.

گذشته از این تا جاییکه بنده اطلاع دارم، در تهران و دیگر کلانشهرها نیز تا امروز یکشنبه هفدهم اردیبهشت ماه نه اصلاح طلبان و نه حتی رقبای شان لیست های نهایی خود را منتشر نکرده اند. حتی هنوز روی مکانیزم های گزینش نامزدها، حرف و حدیث هایی مطرح است که البته با توجه به ضیق وقت باید هر چه سریعتر جمعبندی نهایی صورت گیرد. اما اینهمه را متوجه یک شخصیت سیاسی در استان کردن بی انصافی ست. کاش برخی از همفکران در موضعگیری ها اقتضاءات زمانی و مکانی را در نظر گرفته و بی گدار به آب نزنند بی گمان هرمز ربانی و دیگر عزیزان «صاحب کرسی» در جبهه اصلاح طلبان استان گیلان خارج از دسترس نیستند که اگر نقد و نظری باشد آنرا در منظر رقبا مطرح کرده، فرصت و خدای ناکرده رخصت سوء استفاده های احتمالی را در اختیار مخالفانِ بعضا کینه توز اصلاحات بگذاریم. بنابراین برخی از دوستان سخن بزرگان بگوش گیرند که: هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

هرکس به طریقی دل ما می‌شکند/ بیگانه جدا، دوست جدا می‌شکند/ بیگانه اگر می‌شکند حرفی نیست/ از دوست بپرسید چرا می‌شکند؟

محسن باقری چناری
رئیس حزب اتحاد منطقه گیلان

/گیل خبر

نویسنده: محسن باقری چناری