blank

مهدی لطفی مجری، نویسنده شبکه باران در پی نتایج اخیر تیم ملی تکواندوی ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت؛ پرافتخاران گیلانی، تکواندو را دریابید تا همین چند سال پیش هر وقت صحبت از مسابقات ورزشی در سطح آسیایی، جهانی یا المپیک می‌شد علاوه بر چند مدال کشتی و وزنه‌برداری دلمان به مدال‌های تکواندوی ایران خوش […]

مهدی لطفی مجری، نویسنده شبکه باران در پی نتایج اخیر تیم ملی تکواندوی ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت؛

پرافتخاران گیلانی، تکواندو را دریابید

تا همین چند سال پیش هر وقت صحبت از مسابقات ورزشی در سطح آسیایی، جهانی یا المپیک می‌شد علاوه بر چند مدال کشتی و وزنه‌برداری دلمان به مدال‌های تکواندوی ایران خوش و گرم بود.

گرمایی که مدتی است با کسب نتایج بسیار ضعیف در المپیک ریو، فراری دادن استعدادهایی همچون، رضا مهماندوست که سرمربی برتر جهان در سال ٢٠١۶ شد و حذف دیشب تیم ملی تکواندو در رقابت‌های جهانی آن‌هم باتجربه کردن اولین شکستش در تاریخ مقابل تیم ملی ترکیه به سرما تبدیل شده است!

این روزها حال‌وروز تکواندوی ایران چندان خوب نیست و اگرچه مدتی است که کاراته جور تکواندو را می‌کشد، اما استحقاق تکواندوی ایران و انتظار از آن بیش از این‌هاست که امید است با تغییر انجام‌شده در سطح ریاست سازمان تیم‌های ملی تکواندو و اعمال سیاست‌های جدید به دوران طلایی خود بازگردد.

اما تهران را که رها می‌کنیم گیلان هم این روزها شاهد سخنان و بر هم کنش‌هایی است که چندان شایسته نیست!

و به‌واقع نمی‌دانم با خاک پاشیدن به چشم کسانی که کارنامه‌ای روشن با عضویت یا هدایت تیم ملی‌ای که بارها از نام و آوازه ایران و ایرانی آن‌هم با کسب قهرمانی‌های متعدد در رشته‌ای که آن را هنر دفاع با دست‌خالی می‌خوانند، دفاع کرده و توانسته با این حال‌وروزی که از ورزش کشور سراغ داریم، کرسی ارزشمندی هم در میان بزرگان فنی آن رشته در جهان کسب کنند، چه چیزی عایدمان می‌شود؟!

نمی‌دانم در هفته‌ای که وحدت می‌خوانیمش و زادروز پیامبر پیام‌آور مهربانی است، چرا به‌جای تحکیم وحدت در تاتامی مدیریت استانی تکواندو، توانمندی‌ها و استعدادهای رشته‌های دیگر را زیر سوال می‌بریم؟!

زیبنده است، اگر نیت خیر داریم و می‌توانیم چراغی دیگر برافروزیم نه اینکه چوب لای چرخ حرکت روبه‌جلوی دیگر رشته‌ها بگذاریم!

باشد شمار هیات های ورزشی پرفروغمان هرروز بیشتر از دیروز گردد.

به امید روزی که سهم قابل‌توجهی از افتخارات ورزشی کسب‌شده ایران اسلامی، آورده‌ی سرمربیان و مربیان و مدال‌آوران گیلانی آن‌هم درنتیجه سیاست‌گذاری‌های درست و اصولی روسای باتدبیر و بومی هیات های گیلان، باشد و باشد که پرافتخاران باتجربه گیلانی، بار دیگر پرچم افتخار تکواندوی ایران و گیلان را بر فراز قله‌های افتخار نصب کنند.

نویسنده: مهدی لطفی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)