blank

به پاس حرمت مدافعان حرم وبه احترام مرد باروتی شورا محمود باقری خطیبانی به صفحه دل من نقش شد دو لحظه شیرین دَمی که روی تو دیدم، دَمی که با تو نشستم ز سرو شیوه آزادگی بجوی نه از من که من هنوز چو آزادگان اسیر تو هستم آیا می شود از اخلاص و ایمان […]

به پاس حرمت مدافعان حرم
وبه احترام مرد باروتی شورا
محمود باقری خطیبانی
به صفحه دل من نقش شد دو لحظه شیرین
دَمی که روی تو دیدم، دَمی که با تو نشستم
ز سرو شیوه آزادگی بجوی نه از من
که من هنوز چو آزادگان اسیر تو هستم

آیا می شود از اخلاص و ایمان و ایثار و حریت و صفا و جبهه و جنگ و رزمنده و خاکریز و شهید و شهادت ، حرف زد و از آنان یاد نکرد؟

و آیا امکان دارد از اسلام و امام و امت و انقلاب و حزب الله و مکتب و مقصد و مقصود و آرمان سخن راند و بسیج و بسجیان را در نظر آورد و از آنان یاد نکرد؟

وآیا ممکن است از دفاع و جهاد و مقاومت و مبارزه و خستگی ناپذیری و پایداری و جانبازی و از خودگذشتگی و وفا دم زد و آلاله های خون رنگ بسیجی را در بوستان رنگین کمانی بسیجیان به خاطر آورد و از آنان یاد نکرد؟blank

و آیا می شود از عاشورا و حسین(ع) و زینب(س) و کربلا و عباس و فرات و محراب و نماز و روزه و دعا و نیایش یاد کرد و بسیجیان علمدار را به یاد آورد و از آنان یاد نکرد؟

و آیا می شود از لشگر و سنگر و تیپ و گردان و موقعیت و خداقوت و پایگاه و خسته نباشید و ایستگاه صلواتی و آتشبار و خط شکن و پیشانی بند و عطر و سجاده و مهر و کربلا و نماز و پوتین و چفیه و اسلحه و فشنگ و آماده باشید و قمقمه و کوله پشتی و مفاتیج و قرآن و نهج البلاغه و صحیفه صحبت کرد و با حلقه زدن و جمع شدن اشک در چشمان، قامت رعنای بسیجیان را در فضای ملکوتی و روحانی گلستان بسیج دید و از آنان یاد نکرد؟

و آیا اساسا می شود بدون وضو و اذن دخول در اقیانوس بیکران قداست و پاکی واژه ناب بسیج و لشگر مخلص بسیجیان که اکنون پیشانی بندشان نشان از دفاع از حرم دارد ، وارد شد و از آنان یاد نکرد؟

و بسیجی و و مدافع حرم شد؟

خیر!! امکان ندارد!!

و اینچنین است که امروز هم برای صیانت و پاسداری از ارزش های والای اسلام و انقلاب و حرم ، بازهم عابدان شب و شیران روز، باید پای در رکاب نهاده و در لشکر صاحب الزمان(عج) شجره طیبه انقلاب اسلامی به رهبری امام و مقتدایشان باشند و کماکان بلند آوازه و پرافتخار رایَت درخشان فتح و ظفر را بر دوش بگیرند و غرنده و طوفنده آن را در گستره جهان به اهتزاز در آورند و یالثارات گویان بهای خون حسین(ع) را از یزیدیان زمان با سرافرازی باز ستانند!! و به امام زمانشان هدیه نمایند!!

هر که از تن بگذرد جانش دهند *** هر که جان دریافت جانانش دهند

هر که بی سامان شود در راه دوست *** در دیدار دوست سامانش دهند

و در شرایطی این گونه بود که ابا عبدالله الحسین در روز عاشورا چنین راز و نیاز و مناجات فرمودند که:

فَاجْعَلْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا فَرَجا وَ مَخْرَجا بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ .

ای خدا، ای مهربان ترین! در حوادث بر ما گشایش و در پیش آمدها بر ما خلاصی عنایت فرما

پس ما نیز دست نیاز به سوی بی نیاز بر می داریم که خداوندا نصرت و سلامت رزمندگان اسلام را عنایت فرما، ای خدائیکه رحمتت به بندگانت نزدیک ، وعده ات صادق، نعمتت شامل ، امتحانت زیبا و آنچه را که اراده کنی برآن توانایی. ای خدائیکه نیرویت بالاتر از هر نیرویی است، و تو بهترین حکم کنندگانی! ما به میثاق با تو پایبندیم و هرگز عهد خود را با مدافعان حرم از یاد نخواهیم برد و نخواهیم گذاشت که این قافله از بسیجیان مدافع حرم خالی باشد.

میثاقی که همه مداقعان حرم همچون باقری ها در عمل به آن جان می بخشند!

و ما توفیق الا بالله

نویسنده: ابراهیم خلیلی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)