blank

دکتر محمود گودرزی وزیر مستعفی ورزش و جوانان در اولین روز هفته تربیت بدنی گفته بود ” در این هفته تلاشمان این است تا خانواده ها را بیشتر به ورزش کردن ترغیب کنیم و آن‌ها را با فضای ورزشی آشتی دهیم تا بیشتر به ورزش بپردازند ” اما با استعفای ناگهانی خود در دومین روز […]

دکتر محمود گودرزی وزیر مستعفی ورزش و جوانان در اولین روز هفته تربیت بدنی گفته بود ” در این هفته تلاشمان این است تا خانواده ها را بیشتر به ورزش کردن ترغیب کنیم و آن‌ها را با فضای ورزشی آشتی دهیم تا بیشتر به ورزش بپردازند ” اما با استعفای ناگهانی خود در دومین روز از هفته تربیت بدنی و ورزش نه تنها آشتی برقرار نکرد بلکه با قهر خود خیلی ها را هم با ورزش قهراند.

محمود گودرزی هجدهمین وزیر کابینه دولت یازدهم در ۲۶ آبان ۹۲ پس از مسعود سلطانی فر، رضا صالحی امیری و نصرالله سجادی برای رای اعتماد به مجلس نهم معرفی شد که از مجموع ۲۶۷ رای با کسب ۱۹۹ رای موافق، ۴۴ رای مخالف و ۲۴ رای ممتنع سکان سئول را بدست گرفت.

اگرچه گودرزی به عنوان گزینه‌ای از سر اجبار و سر لج و لجبازی دولت و مجلس وقت معرفی شد و رای هم آورد اما کسب این رای اعتماد از مجلس نهم در راستای برنامه های امیدوارانه گودرزی در جدیت برای مبارزه با فسادها و ناهنجاری های اخلاقی و تحقق شعار ورزش پاک صورت گرفت و می رفت تا خانه تکانی اساسی با ماهیت اصلاحی در این عرصه محقق شود، اما وزیر ورزش و جوانان سرانجام به بحث های تغییر خود که از مدت ها پیش مطرح شده بود روز ۲۷ آبان ماه و همزمان با هفته تربیت بدنی پایان داد.

این استعفا که در ماه های پایانی دولت یازدهم کمی دور از ذهن به نظر می رسید، علامت سوال هایی را در افکارعمومی ایجاد کرده است.

با این حال وقتی می بینیم فردی در لباس وزیر که با ایده‌های عالی و علمی به ورزش آمده بود تا با چاقی مفرط نونهالان، بی توجهی به نوجوانان، کمبود امکانات جوانان و بی عدالتی ورزشی در تقسیم امکانات میان بزرگسالان مبارزه کند، در مرحله اجرا، چنان درگیر جزییات ورزش شد که منتقدین او را به جای وزیر ورزش و جوانان، وزیر تنش و جزییات نامیدند!

  وزیر که می خواست با مسائل کلان درگیر باشد، روز به روز بیشتر به سمت موارد جزئی رفت و کار به درگیری با رییس فدراسیون، مربی تیم ملی، ملی پوش کشتی و ورزشکار و ورزشدوست و … کشید. عملکرد محمود گودرزی نشان داد این که یک نفر استاد ورزش باشد، حتما نمی تواند ورزش را به درستی اداره کند. شاید بزرگ ترین ایراد گودرزی این بود که می خواست در تمامی مسائل ورزش از قراردادهای بازیکنان استقلال و پرسپولیس گرفته تا کی روش و امید نوروزی و … دخالت کند و این کار او را از هدف اصلی اش دور کرد. حالا ضعف های مربوط به حوزه جوانان به جای خود!

در هر صورت نخستین وزیر دانشگاهی دستگاه ورزش که ۲۶ آبان ماه۹۲ پا به ساختمان سئول گذاشت پس از سه سال و یک روز در ۲۷ آبان ماه ۹۵ با تقدیم استعفایی سوال برانگیز آنهم همزمان با هفته تربیت بدنی به کار خود پایان داد و اکنون دیگر نباید انتظار داشته باشد که رسانه ها او را وزیر بی معرفت نخوانند.

نویسنده: صاحب مقصودی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)