از وضعیت تیم انزلی چی ها بگوییم که علیرغم مسجل شدن وضعیت نفت و ماندنش در تهران، اما ملوانی ها نمی خواهند بپذیرند که فصل جدید لیگ برتر دیگر رویا شده ست، و باید لااقل این فصل را در لیگ یک بگذرانند تا شاید با توپی پر تر به لیگ برتر بازگردند. مسئولان و متولیان […]

از وضعیت تیم انزلی چی ها بگوییم که علیرغم مسجل شدن وضعیت نفت و ماندنش در تهران، اما ملوانی ها نمی خواهند بپذیرند که فصل جدید لیگ برتر دیگر رویا شده ست، و باید لااقل این فصل را در لیگ یک بگذرانند تا شاید با توپی پر تر به لیگ برتر بازگردند. مسئولان و متولیان انزلی هم به جای باور این قضیه، مدام به مردم امید واهی می دهند تا بلکه از میزان محبوبیتشان کاسته نشود.

در رشت نیز اوضاع بدتر است، تیم شهر باران که در اوج بی پدری و بی پولی به لیگ دو سقوط کرد و هیچکس را یارای این نیست که به قول آقای مدیر کل این جنازه را بلند کند، اگر همینطور پیش برود شک نکنید که شهر باران منحل خواهد شد و دیگر وجود خارجی هم نخواهد داشت.

اما رشتی ها با صعود سپیدرود به رقابتهای لیگ یک شادی زائد الوصفی از خود نشان دادند، انگار جای خالی داماش داشت پر می شد، اما ظاهرا این شادی هم دوام چندانی نداشت، برعکس شهرباران که شکست خورد و این روزها پدر ندارد، سپیدرود پیروز شد و هزاران قیم برایش سبز شد و اینقدر این پدرها بکش بکش راه انداختند که اکنون این باشگاه قدیمی که می توانست دهه طلایی شصت را یکبار دیگر به منصه ظهور بنشاند اکنون باید دوران افول دهه ۸۰ را یکبار دیگر تجربه کند.

حتی تیمی مثل چوکای تالش هم از این بی هویتی فوتبال گیلان بی نصیب نماند، متولی قلعه عقابها در سالهایی که انتخابات برگزار می شود از چوکا تیمی پرقدرت می سازد و به محض مشخص شدن نتیجه انتخابات نه تنها تیم را رها می کند بلکه دست هایی تلاش می کنند تا مانع صعودش به دسته بالاتر شوند، وگرنه دلیلی نداشت تیمی که در ۱۱ هفته ابتدایی بدون شکست بود هر ۴ بازی انتهای فصلش را ببازد و محو شود.

دیگر یارای گفتن از مصیبتهای این فوتبال نیست، نمی دانم، واقعا نمی دانم اگر در این مصیبتها از اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و هیات فوتبالش طلب پاسخ نکنیم از که بکنیم؟ متولی فوتبال گیلان الان دقیقا کجاست؟

نویسنده: صاحب مقصودی

۰/۵ (۰ نظر)