چهارشنبه دوم تیر با عنوان « قوه قضائیه، دادرسی عادلانه و تکریم ارباب رجوع»، پنجشنبه سوم تیر با عنوان « قوه قضائیه و تجلیل از شهدا، ایثارگران وخدمتگزاران دستگاه قضایی» و جمعه چهارم تیر « قوه قضائیه، امنیت اجتماعی و صیانت از ارزشهای اسلامی» نامگذاری شده است.  همچنین شنبه ۵تیر با عنوان «قوه قضائیه، ولایتمداری […]

چهارشنبه دوم تیر با عنوان « قوه قضائیه، دادرسی عادلانه و تکریم ارباب رجوع»، پنجشنبه سوم تیر با عنوان « قوه قضائیه و تجلیل از شهدا، ایثارگران وخدمتگزاران دستگاه قضایی» و جمعه چهارم تیر « قوه قضائیه، امنیت اجتماعی و صیانت از ارزشهای اسلامی» نامگذاری شده است. 

همچنین شنبه ۵تیر با عنوان «قوه قضائیه، ولایتمداری و تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب اسلامی»، یکشنبه ۶تیر «قوه قضائیه و مبارزه با مواد مخدر، پولشویی و جرایم سازمان یافته»، دوشنبه ۷تیر «قوه قضائیه و عدالت علوی»، سه شنبه ۸تیر «قوه قضائیه و حقوق بشر اسلامی» و چهارشنبه ۹تیر «قوه قضائیه، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است.

به مناسب گرامیداشت هفته قوه قضائیه، یادداشتی با عنوان “جاى شهید کریمى خالى” به قلم ابوذر ندیمی منتشر شد:

هفته قوه قضائیه و یادکرد همه شهیدان قضاء در جمهورى اسلامى، و در صدر آنان شهید بزرگ و سالار شهیدان هفتم تیر دکتر بهشتى مظلوم به خیر و گرامى باد.

ولى در ایران و مخصوصاً گیلان و على الخصوص لاهیجان و شرق گیلان باید نام این شهید بزرگ و مظلوم (کریمى) همواره یاد گردد.

چرا و چه کسانى از این داشته بزرگ و شهید ارزشمند غفلت و رزیده؟

و یا مایل هستند که: نام آن بزرگ (شهید مبارزه با نفاق) فقط در روز شهادت ایشان (سیزدهم فروردین) در غوغاى طبیعت گردى به میان آید (اجراء و فرماندارى و قضاء و دادستانى او را به یاد نمى آورند و یا آن چنان که باید قدردان آن شهید نیستند)

هر چند که منافقین تیر آخر را بر آن بزرگوار زدند، ولى هنوز کسانى مایل نیستند و یا در یادشان نمى آید که از دادستان شهید در هفته قوّه قضائیه ذکرى و تاریخى و رشادت و خاطره اى گفته شود !؟

دادستان شجاعى، که باید در همه ایّام مخصوصاً چنین ایّام و هفته اى بسیار از او گفته شود

معاون پیشین وزارت کشور، که در ایّام داستان منافقین مسئولیتى در سپاه در گیلان داشت، از چندگانه گویى و خواهى دیگران!!!!؟؟؟؟

و صراحت و شجاعت آن شهید و دشمن ناهراسى او را یاد مى کرد.

چگونه است که ما قدردان سرمایه و ماندگاران خود نیستیم؟!

چرا کسانى نمى خواهند نام دیگران هم مطرح گردد؟!

چه دشمنى با نام آن شهیدان دارند؟!

شاید به قول کدکنى از این شهید باید به رمز سخن گفت تا بعضى ناراحت نشوند!؟

تو در نماز عشق چه خواندی؟

که سالهاست

بالای دار رفتی  و این شحنه های پیر

از مرده ات هنوز پرهیز می کنند (شهید) 

نام تو را به رمز

رندان سینه چاک نشابور

در لحظه های مستی

مستی و راستی

آهسته … زیر لب   

تکرار می کنند

امید آنکه جوانان و انقلابى هاى ما قدردان بزرگان باشند.

/زبان گویا

نویسنده: ابوذر ندیمی