آقای شهردار در جمع خبرنگاران به تازگی عنوان داشته است که که نمی خواهم درجواب اظهارات بعضی ها امنیت شهر برهم بخورد. اما در جواب شما باید بگویم کجای سوال از شهردار میشود برهم زدن امنیت شهر به گمانم شما باید کمی قانون اساسی کشور را مطالعه کنید یعنی شما می گوید سوال پرسیدن برهم […]

آقای شهردار در جمع خبرنگاران به تازگی عنوان داشته است که که نمی خواهم درجواب اظهارات بعضی ها امنیت شهر برهم بخورد.

اما در جواب شما باید بگویم کجای سوال از شهردار میشود برهم زدن امنیت شهر به گمانم شما باید کمی قانون اساسی کشور را مطالعه کنید یعنی شما می گوید سوال پرسیدن برهم خوردن امنیت است آقای شهردار خود میدانید حتی عالی ترین مقام مجریه کشور گاهی در صحن مجلس باید توضیح دهد که چه کار انجام داده حال که شما زیر مجموعه ایشان هستید خواهشا مسئاله را امنیتی نکید یا نشود اسم مارا به دلیل نقد منصفانه در رده پایگاهای اطلاع رسانی امنیتی قرار دهید آقای شهردار چرا سوال پرسیدن در باره عملکردتان را امنیتی جلوه میدهید مگر غیر از این است که باید در مقابل ذهن هوشیار مردم پاسخگو باشید .ما که با شما خصومت شخصی نداریم فقط شفاف پاسخ می خواهیم.

شما در اظهارات خود بیان داشتید که مردم در برخی کارها بصورت مسابقه در شاخت المان ها حضور داشته باشند آقای شهردار خود می دانید این کارها شهر را آباد نمی سازد اصلا مگر فردی که نقد کردن را امنیتی می کند به حضور و مشارکت مردم اهمیت میدهد آقای شهردار بهتر است کمی به خودتان بیاید و لااقل درست عبارات را در کنار هم به کار برید چون تضاد در افکار انسان را به سقوط راهی می کند.

آقای شهردار هنوز حقوق مطالبات چند ماهه رفته گران این قشر زحمتکش از جامعه {شهر رشت} پرداخت نشده و آنها میسوزند و میسازند یعنی شهری با این بافت تراکمی فشرده که نیاز به رفت روب بالا دارد و این خزانه پر شهرداری کلانشهرش گیر مطالبات این بندگان خداست.آیا ما در هر خیابان یک المان می خواهیم که با هزینه های میلیونی آن را بسازیم شهر پر شده از مجسمه های گوناگون بعد این قشر زحمتکش جامعه باید به دلیل هماهنگ نبودن سازمان پسماند با شما مطالبات و حقوق خود را چند ماه نگیرند .آقای شهردار ما نقادان مخالف اجرای تئاتر یا ساخت المان های متعدد در شهر نیستیم اما میخواهیم این را بگویم سازمانی که تمام هزینه هایش را در اجرای ۵۰۰تئاتر میگذارد نمی تواند پروژهای عمرانی را درست به سر انجام برساند .

این همه پروژه رها شده و نیمه کاره در شهر وجود دارد.که به شهروندان همان هایی که مالک این شهر هستند دارد ضرر می رساند چه جانی و چه مالی {دراینجا بخوانید} بهتر نبود با یک دست چند هنداونه بر نمی داشتید تا امروز این نقد های ما امنیتی به قول شما نمی شد البته که قانونگذار باید در نگارش دوباره قانون از شما نظر بخواهد در جای که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران نقد را پذیرفتند و در جای می فرمایند رسول {ص} خدا نیز نقد در امور خود قرار داده بودند و مقام معظم رهبری نیز به نقد اشاره داشتند حال ما نقد کنندگان شدیم امنیتی نه آقای شهردار قلب من و امسال من برای شهر می تپد شهری که اولین ها را داشت پیشرو در توسعه و مبادات شمال کشور بود اما حال وضعش این شده ترافیک، بوق متدد اتومبیل ها و البته بوی بسیار زننده فاضلاب دو رودخانه و آن وضع نابسمان شیر آبه دپو زباله سراوان اینها همه قول های بود که در روز اول معارفه خود به ما نقادان دادید. به تازگی هم که پارکی در اول محله رودبارتان{ استخر } بنا شده زیباست اما وقتی برای پیاده روی به آنجا میرویم بوی بسیار زننده فاضلابش امکان راه رفتن در آن پارک را نمی دهد و خبری هم که تازگی به گوش میرسد راه اندازی وایفای رایگان در پارک ها است بهتر نبود تمام این هزینه ها اول صرف این پروژهای مهم می کردید و بعد مابقی پروژه ها . بخدا کار خوب را اگر صد سال هم بگذرد مردم میگویند خوب.

آقای شهردار من به عنوان یک جوان رشتی فردی که دلش به حال امروز این شهر میسوزد به شما میگویم بیاید دیگر خودتان همه مسائل را امنیتی نکنید. رسالت ما رسانه ها روشنگری و نقد منصفانه است .این رسالت ما است و هدف ما اعتلای پرچم جمهوری اسلامی ایران ،استان،وشهر رشت است.

در پایان سخن را با کلام گهر بار مولا علی {ع} به پایان میبرم ایشان فرمودنند: قبل از تصمیم گرفتن برای انجام کاری , مشورت کن و پیش از انجام کاری فکر کن ( به عاقبت آن ) . الحدیث جلد ۳ صفحه ۲۲۴

شاید فردا دیر باشد.

نویسنده: حمید رضازاده