انتخاب هیئت رئیسه جدید نشان دهنده این بود که آمار و ارقامی که به ویژه از سوی اصلاح طلبان مطرح میشد در ترکیب فعلی مجلس آن طور که پیش بینی میکردند درست از آب درنیامد و امور طور دیگری رقم خورد. بسیاری از نمایندگانی که ادعای اصلاح طلبی و پیوستن به لیست امید را داشتند […]

انتخاب هیئت رئیسه جدید نشان دهنده این بود که آمار و ارقامی که به ویژه از سوی اصلاح طلبان مطرح میشد در ترکیب فعلی مجلس آن طور که پیش بینی میکردند درست از آب درنیامد و امور طور دیگری رقم خورد.

بسیاری از نمایندگانی که ادعای اصلاح طلبی و پیوستن به لیست امید را داشتند عملا در میزان رای گیری که ارائه شد به سمت لاریجانی حرکت کردند و برخلاف جریانی که ادعای حضور در آن را داشتند عمل نمودند.

علت رای دادن برخی نمایندگانی که از لیست امید پیروز انتخابات شدند اما در عمل به جناح اصولگرا رای دادنداین است که این افراد خیلی به جناح سیاسی رای ندادند بلکه تصور شان اینست که تجربه و تخصص شخص انتخاب شده را ملاک انتخاب خود قرار داده اند.

بنده معتقد به جناح بندی ها و روابط بندی ها در مجلس نیستم بلکه بهتر است هر دو طرف تلاش کنند آرمان ها اهدافی که مدنظر است تحقق ببخشند، و امیدواریم مجلس حاضر در راه اهداف تعیین شده به خصوص برای تحقق اهداف اقتصادی، برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم و بهبود وضعیت بیکاری و اشتغال جوانان قدم بردارند و خدایی ناکرده جناح بندی های سیاسی مانع بهبود شرایط و اوضاع و احوال کشور نگردد.

نویسنده: دکتر رضا سیمبر