فیفا برای پرداخت مطالبات دروازه بان اهل مولداوی تا روز ۷ اردیبهشت به باشگاه ملوان فرصت داد .اما مسعود رضاییان مدیرعامل این باشگاه در مورد پرداخت مطالبات سرگیی پاشنکو در اظهار نظر جالبی گفت: از این نامه ها هر چند وقت یک بار برای باشگاه ملوان می آید. از نامه اسکوچیچ سرمربی سابق ملوان گرفته […]

فیفا برای پرداخت مطالبات دروازه بان اهل مولداوی تا روز ۷ اردیبهشت به باشگاه ملوان فرصت داد .اما مسعود رضاییان مدیرعامل این باشگاه در مورد پرداخت مطالبات سرگیی پاشنکو در اظهار نظر جالبی گفت: از این نامه ها هر چند وقت یک بار برای باشگاه ملوان می آید. از نامه اسکوچیچ سرمربی سابق ملوان گرفته تا زلاتکووفسکی مهاجم مقدونیه ای؛ جدیدترین نامه هم مربوط پرداخت مطالبات سرگیی پاشنکوست .در نامه ی فیفا به باشگاه ملوان آمده تا روز ۷ اردیبهشت ماه فرصت پرداخت مطالبات ۱۱۰ هزار دلاری این بازیکن را داریم و ما هم در واکنش به این نامه به فیفا نوشتیم با توجه به مشکلاتی که برای کشورمان پیش آمده، امکان پرداخت پول از طریق سیستم بانکی نیست و بازیکن باید خودش در ایران حاضر شود. هدف مان از ارسال این نامه هم فقط خرید وقت از فیفاست تا شاید بتوانیم در این فرصت با بازیکن هم توافق کنیم .

ظاهرا آقای رضاییان فراموش کرده بروکراسی اداری در نهادی مثل فیفا هرگز شباهتی به روند مشابه آن در ایران ندارد و حتی اگر بنا بدلایلی (از قول مدیرعامل ملوان موجه) این روند، ناگزیر در فیفا هم طول بکشد در نهایت سرانجامی خواهد داشت، سرانجامی که شاید برای فوتبالدوستان انزلی و هواداران بیشمار و تیفوسی این تیم بسیار تلخ باشد، مطمئنا فیفا اگر به این نتیجه برسد که طرف مقابل یعنی باشگاه ملوان در قبال نامه ها و شکایتها عکس العمل لازم را انجام ندهد بیکار نخواهد نشست و در اولین فرصت خطر کسر امتیاز از این باشگاه را ابتدا مطرح و سپس عملی خواهد کرد. امتیازاتی که بخصوص در این فصل با چنگ و دندان و حتی با درگذشت مهاجم این تیم بدست آمده اگر قرار است با بی توجهی مدیران ملوان براحتی هرچه تمام تر از دست برود تبعات بدی برای متولیان امر خواهد داشت.

اگرچه قطعا ملوان که با مشکلات مالی فراوانی روبه رو است هرگز چنین پولی نخواهد داشت که جریمه میلیاردی بازیکنان خارجی خروج یافته خود را بپردازد ولی نباید در سایه بی تدبیری مدیرانش ضربه دیگری بنام کسر امتیاز را نیز تحمل کند از همین رو اگر بنا به مذاکره با بازیکنان شاکی هست  باید گفت همین الان هم برای این مهم دیر شده است و باید تیمی در خصوص حل این معضل و مذاکره با خارجی ها تشکیل گردد.

نویسنده: صاحب مقصودی