وبسایت های خبری تحلیلی در استان گیلان، استانی که دیروز و امروز میزبان جناب وزیر بود، با کمترین امکانات و بدون هیچ چشمداشتی به انعکاس نیازها و مشکلات گیلان و گیلانی می‌پردازند و متاسفانه تاکنون مورد توجه وازرت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت خانه متولی امر خود، قرار نگرفته اند و تاسف آورتر آنکه به […]

وبسایت های خبری تحلیلی در استان گیلان، استانی که دیروز و امروز میزبان جناب وزیر بود، با کمترین امکانات و بدون هیچ چشمداشتی به انعکاس نیازها و مشکلات گیلان و گیلانی می‌پردازند و متاسفانه تاکنون مورد توجه وازرت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت خانه متولی امر خود، قرار نگرفته اند و تاسف آورتر آنکه به دلیل مشکلات متعدد صنفی با چالش‌های متعدد روبرو هستند.

حال وزیر محترم این وزارتخانه به جای آنکه فرصت این سفر را مغتنم شمرده و پای درددل مدیران رسانه های محلی گیلان بنشینند، به بررسی مشکلات موجود بپردازند و به معاونت امور مطبوعاتی خود دستور رفع موانع و محدودیت ها را بدهند، با بی مهری کامل این وبسایت ها را که خود پدرخوانده آنها محسوب می شوند، «بی‌سر و سامان» می خوانند!

گویا وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشتر از آنکه راغب باشند رابطه ای دو طرفه بین دولت و رسانه ها بویژه رسانه های محلی برقرار کنند، بیشتر علاقه مند هستند رسانه های منتقد را تضعیف نمایند. متاسفانه در این دو سال خدمت ایشان گام موثری برای حل مشکلات اقتصادی رسانه ها و امنیت شغلی خبرنگاران برداشته نشد. تا حدی که اگر برای خبرنگاری بحث شغل جدیدی مطرح شود بی درنگ پذیرفته و حتی اسم رسانه ای که در آن مشغول به کار بوده را هم فراموش می کند! با این اوصاف باید به جناب دکتر علی جنتی بگوییم: «فرمایش شما درست است، ما بی سر و سامانیم اما بی سر و سامان تو ایم ای وزیر!»

امید که تا پایان خدمت دولت یازدهم، مشکل بی سر و سامانی ما حل شود…

/شمال ما

نویسنده: امیر رمضانی کینچاه