blank

در حال حاضر اگر سوار ماشین شخصی خود شوید و از خیابانهای اصلی به سمت مرکز شهر رانندگی نمائید متوجه سرگردانی شهروندان و بد و بیراه فروانی که رانندگان متوجه شهردار و به خصوص شورایی که انصافا در این طرح نقشی نداشته است خواهید شد! یادم می آید در تصویب بودجه ۹۴ در کمیسیون تلفیق، […]

در حال حاضر اگر سوار ماشین شخصی خود شوید و از خیابانهای اصلی به سمت مرکز شهر رانندگی نمائید متوجه سرگردانی شهروندان و بد و بیراه فروانی که رانندگان متوجه شهردار و به خصوص شورایی که انصافا در این طرح نقشی نداشته است خواهید شد!

یادم می آید در تصویب بودجه ۹۴ در کمیسیون تلفیق، وزن اصلی کار حل مسئله آبگرفتگی،  ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود، ساماندهی  مرکز دفن زباله سراوان، احداث تصفیه خانه شیرابه سراوان و بازگشایی مسیرهای فروان از جمله مسیر تختی به معلم، سعدی به سرگل، ولیعصر به گلسار و غیره بود! در این بین یادم می آید یکی از اعضای محترم شورا که از جمله مریدان آقای شهردار نیز می باشند با زیرکی یک ردیف سنگ فرش بافت مرکزی را به صورت ۲ میلیارد نقد و ۲ میلیارد غیر نقدی در بودجه پا دار نمودند.

اما امروز اتفاقی که افتاده است این است که کلیه پروژه های مهم مصوب شورای محترم کلانشهر رشت اعم از رفع آبگرفتگی، بازگشایی مسیرها، ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود، ساماندهی مرکز دفن زباله سروان همه و همه بر زمین مانده و گویا تنها مشکل این شهر اجرای پروژه پیاده راه سازی می باشد!

صرف نظر از اینکه سنگ فرش ها از چه کسی و از چه محلی خریداری می شود و اصولا ارتباط تامین کننده سنگ فرش با شهردار محترم در چه سطحی است، سوال این است که رقم این پروژه کمتر از ۴ میلیارد است یا بیشتر!  و سوال دوم این است که در شرایطی که سه چهارم سال ۹۴ پایان پذیرفته است سایر پروژه ها چرا آغاز نمی گردند؟

همکاران بنده در شورای محترم کلانشهر رشت حتما روزی به مردم شریف شهر رشت پاسخ گو خواهند بود که چرا ساماندهی رودخانه هایی که مطالعات فاز یک  آن با هزینه شهرداری در سال اول فعالیت شورای چهارم انجام پذیرفت و ۱۰۰ میلیارد ریال  منابع مالی در بودجه ۹۴ شهرداری پیش بینی گردید و ۵۰۰ میلیارد ریال  بودجه کشوری را خود  شورای محترم از دولت تدبیر و امید اخذ نمود، آغاز نمی شود!

امید داریم شورای محترم کلانشهر رشت در چند ماه باقیمانده سال ۹۴ به خود آمده وپیگیر پروژه های اساسی شهر باشند. به یقین یکسال باقیمانده فرصت چندانی برای اثبات شایستگی های به حق شورای چهارم کلانشهر رشت نخواهد بود.

رضا جمشیدی چناری؛ عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان و رئیس اسبق شورای شهر رشت

نویسنده: رضا جمشیدی چناری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)