blank

مراسم بزرگداشت شهدا می تواند حامل پیام ها و نشانه های متعددی برای مردم و مسوولان باشد که لازم است به آن توجه ویژه و دقیقی گردد. مقاومت، ایثار، استقامت و پایداری بر اصول و ارزش ها و مبانی فکری ، آزادی و آزادگی و دلدادگی و … نمونه هایی از این پیام ها و […]

مراسم بزرگداشت شهدا می تواند حامل پیام ها و نشانه های متعددی برای مردم و مسوولان باشد که لازم است به آن توجه ویژه و دقیقی گردد. مقاومت، ایثار، استقامت و پایداری بر اصول و ارزش ها و مبانی فکری ، آزادی و آزادگی و دلدادگی و … نمونه هایی از این پیام ها و نشانه هاست که از سوی شهدا به ما مخابره می شود . اما در این میان موضوع بسیار حائزاهمیت عدم سوء استفاده از نام و یاد آنها برای نیل به اهداف سیاسی و جناحی است.

امروزه دیده می شود در برخی نقاط کشور منجمله استان گیلان با هر بار برگزاری یادبودی برای شهدا برخی جریانهای سیاسی که فاقد پشتوانه محکم مردمی هستند می خواهند نام شهدا را دستاویز اثبات حقانیت ابزارهای حزبی و جناحی و تشکیلاتی خود نمایند.

هنجارشکنی اقلیتی غیر بومی که متاسفانه مراسم بزرگداشت شهدا را به محلی برای ایراد توهین به مسوولان و دولتمردان کشور و استان و زیر سوال بردن فرزندان خدوم این خطه نموده تا با این عمل ثابت کنند که غوغاسالاران و افراط گرایان برای هر آنچه که نمی پسندند، هیچ حد و مرز اخلاقی قائل نبوده و حاضرند از هر وسیله و امکانی حتی مقدس سوء استفاده نمایند.

روز پنج شنبه ۲۱ آبان ماه سخنرانی سردار سعید قاسمی در مراسم بزرگداشت شهید اسماعیل سیرت نیا در مهدیه رشت نمونه ای از این مدعاست .او که در گام اول با نگاهی مغرضانه شهرستان رشت راکانون تحرکات فتنه گران نامید در ادامه سخنانش با داشتن فرضیات غلط، در حضور استاندار گیلان و معاون سیاسی- امنیتی وی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان شبهه افکند و در فراز دیگری از سخنرانیش با کنایه دکتر نوبخت را مورد استهزاء(!) قرار داد تا یک بار دیگر قداست مراسم شهید به بداخلاقی های سیاسی آلوده گردد. حال سوالی که به ذهن متبادر می شود آنست که چرا این دلواپسان در پس معنویت و تقدس اینگونه مراسم ، فهم و شعور مردم را به سخره گرفته و اینگونه با رنگ و لعاب سیاسی پیشگی خدمتگزاران استان و کشور را مورد خشم و عتاب خود قرار می دهند. آیا مردم با غیرت گیلان نباید پاسخی به اینگونه رفتارهای نابخردانه داده تا در آینده سدی در برابر این هجمه ها و ناآگاهی ها گردد؟

مگر در ادوار گذشته چند نفر همچون دکتر نوبخت از استان گیلان در صدر دولتمردان کشور وجود داشته که امروزه اینچنین بی محابا و بی پروا در شهر خود به وی میتازند! و یا با داشتن اطلاعات نادرست و به قصد نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در صدد تخریب استاندار انقلابی گیلان و معاون سیاسی – امنیتی وی بر می آیند!

هر چند مردم فهیم گیلان همیشه در پیشبرد جریان های مدنی در کشور پیشرو بوده وعدم حمایت آنها در انتخابات های پیش رو از این طرز تفکر و خط و مشی سیاسی می تواند بهترین پاسخ برای دلواپسان و افراط گرایان باشد .

 از طرفی دیگر، جایگاهی که ایران در حال به دست آوردن آن است، بدل شدن به یک بازیگر کارآمد در رخدادهای جهانی است؛ و البته مقدمات چنین موفقیتی را دولتمردان ایران با شایستگی به دست آورده اند. حال اگر قرار بر دلواپسی باشد فرقی نمی‌کند برجام و سانتریفیوژها دستاویز دلواپسی شود یا نگرانی از حضور جک استراو یا فابیوس در گیلان! . دلواپسان با حل تدریجی معضل هسته‌ای، موقعیت خود را کاملاً از دست رفته احساس می‌کنند و امیدی به آینده ندارند. از همین روست که به حملات شدید علیه دولتمردان روی آورده اند. آنها از این نگرانند که یک دیپلماسی طراحی شده به همراه عقل و دولتمردان زیرک و با تجربه ،می تواند بستر ایرانی قدرتمند و پیشرفته را مهیا کند که سرمنشاء آن دولت تدبیر و امید ودکتر حسن روحانی است…

blank

/تدبیر شرق

نویسنده: مهدی روحی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)