blank

محرم ، ماهِ حسین (ع) این سفینه ی نجات بخشِ‌ تمامِ دوران هاست .  در این موسومِ سوگ وُ سوز وُ سوختن در عزای سالار عالم وُ آدم ،‌ زمانِ تقویمی وُ قراردادی ، از معنای خود تهی می شود . دیگر حادثه ی کربلا در ۱۳۳۵ سالِ پیش نیست که اتفاق می افتد ، […]

محرم ، ماهِ حسین (ع) این سفینه ی نجات بخشِ‌ تمامِ دوران هاست .

 در این موسومِ سوگ وُ سوز وُ سوختن در عزای سالار عالم وُ آدم ،‌ زمانِ تقویمی وُ قراردادی ، از معنای خود تهی می شود . دیگر حادثه ی کربلا در ۱۳۳۵ سالِ پیش نیست که اتفاق می افتد ، این حادثه وُ حماسه همین حالا و در دقیقه ی اکنون است که اتفاق افتاده و ما جوشیدنِ خونِ خدا را از دلِ خاک می بینیم که رنگِ آن تمامِ‌ دنیا را ، به شکلِ گُل سرخ در می آوَرَد .

عزای جهانسوزِ اباعبدالله (ع) مالِ دیروز وُ امروز وُ  فردا نیست ، این قصه ای بی پایان است که آن را از هر زبان که بشنوی نامکرر خواهد بود و رهبرِ آزاده و فرزانه ما چه زیبا فرموده است که :‌  مؤمن باید  لحظه شناس باشد .

آری ، عاشورا در همین لحظه ی اکنون جاری ست .

مبارزه ی نابرابری که مسلمانانِ جهان ، بخصوص شیعیانِ آل علی (ع) با کفار وُ  منافقان وُ استکبارِ امروزی دارند ادامه ی همان جهادِ  عُظمایی ست که امامان معصوم (علیهم السلام) وبویژه سید الشهدا (ع) با یزیدیان دورانِ خود داشت ؛ امروز و هر روزی که در گوشه ای از این خاک عدالت و حقِ مظلوم زیرِ پا بماند ، هرگاه از جایی در این جهان  فریاد دادخواهی بلند شود عَلَمِ عاشورا به اهتزار در می آید و حماسه ی ستم ستیزی حسین (ع) به هیأتی دیگر بروز و ظهور خواهد کرد تا دادِ مظلومان را از ظالمان بستانَد .

بیاییم این ایام را قدر بدانیم و از چشمه معرفت آن  جان تشنه ی مان را سیراب سازیم ، بیاییم توشه ای برداریم برای ادامه سالی که در پیش رو داریم .

 محرم تمام می شود  اما مرا منامه ی آنرا باید در سینه هامان حفظ کنیم و در تمامِ لحظه ها حسینی باشیم وُ حسینی زندگی کنیم که اینگونه زندگی کردن  هم عشق دارد ،‌ هم محبت  هم دوستی ، هم عاطفه وُ انسانیت وُ معرفت وُ عدالت وُ دیانت وُ سعادت وُ خوشبختی وُ ساختن وُ آبادی دنیا وُ آخرت .

تارسیدن به این زندگی فاصله فقط یک یا علی است و یک یا حسین که از سرِ صدق وٌ صفای باطن باشد .

خدا نصیب کند چنین صدق و صفایی را ، که کیمیای سعادت است . . . .

 سید رضا سید دانش – فعال فرهنگی ورسانه ای

نویسنده: سید رضا سیددانش

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)