blank

بی شک یکی از مهمترین و داغ ترین اخبار چند روز گذشته ورزش کشور، خبر محرومیت مادام العمر ۱۴ وزنه بردار کشورمان بوده است. خبری که جامعه  ورزش و به خصوص وزنه برداری را در آستانه مسابقات انتخابی المپیک ریو سخت تکان داده است. رضا عاشوری‌زاده‌، یاسین باقری، اصغر ابراهیمی، محسن غزالیان، میلاد خسروی، ایوب […]

بی شک یکی از مهمترین و داغ ترین اخبار چند روز گذشته ورزش کشور، خبر محرومیت مادام العمر ۱۴ وزنه بردار کشورمان بوده است. خبری که جامعه  ورزش و به خصوص وزنه برداری را در آستانه مسابقات انتخابی المپیک ریو سخت تکان داده است. رضا عاشوری‌زاده‌، یاسین باقری، اصغر ابراهیمی، محسن غزالیان، میلاد خسروی، ایوب مرادی، سید مهدی پانزوان، سعید رفیع‌نژاد، میلاد رستگار، احد سنجابی، سعید سیار، ایمان شاهقلیان، عباس زارعی و محمد زارعی. اینها اسامی ۱۴ نفریست که نامشان به عنوان محروم از هرگونه فعالیت مرتبط با وزنه برداری در سایت جهانی وزنه برداری آورده شده است. نکته ی جالب، حضور دو گیلانی در بین این اسامی است و اما موضوع جالب تر، قرار گرفتن نام رئیس هیأت وزنه برداری استان در لیست می باشد. سید مهدی پانزوان در حال حاضر یکی از مربیان تیم ملی است و ادامه فعالیتش گردن خود فدراسیون است اما حضور اصغر ابراهیمی در راس هیئت وزنه برداری استان گیلان ممکن است با مشکل مواجه شود.

اگرچه خود ابراهیمی معتقد است : این خبر هنوز به صورت رسمی به وی ابلاغ نشده است اما نکته حائز اهمیت دیگر این است که  آژانس بین المللی ضد دوپینگ تنها در اردوهای تیم ملی کشورها حاضر و از ورزشکاران تست می گیرد و جواب آن هم حداکثر تا ۴۰ روز بعد اعلام می گردد حال و با توجه به اینکه ابراهیمی آخرین بار در سال ۲۰۱۱ در مسابقات رسمی حاضر بود چگونه است پس از گذشت ۴ سال جواب تست دوپینگ مشخص شده باشد؟!

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بدرستی از چگونگی واقعه اظهار بی اطلاعی می کند و مسئولان فدراسیون را پاسخگو می داند اما متاسفانه در فدراسیون هم آقایان تقصیر را گردن مسئولان قبلی می اندازند.

در هر صورت این اسامی از کانال رسمی فدراسیون جهانی اعلان شده است و اکنون سئوالی که پیش می اید این است که با توجه به عنوان خبر که ” محرومیت مادام العمر از هرگونه فعالیت وزنه برداری” است ایا اصغر ابراهیمی می تواند همچنان رییس هیئت وزنه برداری استان گیلان باشد؟

نویسنده: صاحب مقصودی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)