به گزارش خزرآنلاین، عصر روز گذشته سالن وارش مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء رشت میزبان برگزاری کنسرت گروه موسیقی روزبه رخشا بود که با اجرای قطعات مطرحی از تاریخ موسیقی ملل در قالب ترانه های گیلکی، تجربه شنیداری تازه ای را برای علاقه مندان موسیقی گیلکی بوجود آورد. در این کنسرت ترانه هایی از مرحوم جهانگیر […]

به گزارش خزرآنلاین، عصر روز گذشته سالن وارش مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء رشت میزبان برگزاری کنسرت گروه موسیقی روزبه رخشا بود که با اجرای قطعات مطرحی از تاریخ موسیقی ملل در قالب ترانه های گیلکی، تجربه شنیداری تازه ای را برای علاقه مندان موسیقی گیلکی بوجود آورد.

در این کنسرت ترانه هایی از مرحوم جهانگیر سرتیپ پور و روزبه رخشا بر اساس ملودی های مطرح تاریخ موسیقی ملل مجددا توسط صهبا تنظیم و با همراهی گروه جوان نوازندگان گیلانی اجرا شد.

روزبه رخشا در حاشیه این کنسرت، هدف از انتخاب ملودی های شناخته شده فرنگی و تنظیم مجدد بر روی ترانه های گیلکی را بهانه ای برای جذب نسل جوان به زبان و فرهنگ گیلان عنوان کرد و یادآور شد: متاسفانه نسل امروز به زبان مادری خود بی توجه شده و می کوشد زبان فارسی را درست صحبت کند، اما از صحبت به زبان شیرین گیلکی خودداری می کند، امیدوارم این نوع موسیقی باعث ایجاد ذائقه جدید نزد مخاطب شده و بعلاوه علاقه مندان غیر بومی را هم جذب ساختار ترانه های گیلکی کند.

 

۰/۵ (۰ نظر)