در گیلان نیز همچون دیگر استان های کشور فضای رقابتی انتخاباتی بین کاندیداهای احراز صلاحیت شده از هیات نظارت وجود داشته و کم کم با توجه به نزدیک شدن به محدوده تبلیغات این رقابت به اوج خود می رسد.در ادامه تحلیلی کوتاه بر کاندیداهای مطرح که بخت و اقبال بیشتری برای کسب کرسی هیات رییسه […]

در گیلان نیز همچون دیگر استان های کشور فضای رقابتی انتخاباتی بین کاندیداهای احراز صلاحیت شده از هیات نظارت وجود داشته و کم کم با توجه به نزدیک شدن به محدوده تبلیغات این رقابت به اوج خود می رسد.
در ادامه تحلیلی کوتاه بر کاندیداهای مطرح که بخت و اقبال بیشتری برای کسب کرسی هیات رییسه نظام مهندسی ساختمان گیلان را دارا هستند با توجه به شنیده ها از جمعیت مهندسین گیلان خواهیم داشت.
هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گیلان شامل ۱۳ عضو هست که ۵ عضو آن مهندس عمران ، ۲ عضو معماری ، ۲ عضو برق ، ا عضو مکانیک ، ۱عضو شهرسازی ، ۱ عضو نقشه برداری و ۱ عضو از گروه ترافیک خواهند بود.
در بخش عمران سه نفر از هیات مدیره سابق نظام دوباره برای حضور در هیات رییسه خود را داوطلب کردند که جایگاه خود را در هیات رییسه تثبیت شده می دانند.
عبدالرضا قاسمیان لنگرودی ،مهندس خوش روی تجهیز مدارس نوسازی همکنون رییس سازمان فعلی نظام مهندسی گیلان میاشد با توجه به حمایت مهندسان شهرستانها واعلام همه جانبه مهندسان ادارات و نهادهای استان برای سومین بار وارد میدان انتخابات گردید ،بنظر میرسد ایشان از آرای بسیار بالایی در این انتخابات برخوردارباشد .
نایب رییس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان مهندس پورنصیری که یک دوره حضور در هییت مدیره را تجربه نموده است با توجه کارنامه عملکرد خود دارای حامیان زیادیست ، ایشان را به خوشنامی و سلامت در کار می شناسند و این باعث شده آرا پراکنده ای در سطح استان داشته باشد .
سینا مقدادی نائب رییس دوم سازمان نیز با توجه به و اخلاق حسنه و روابط عمومی بالا و حمایت همه جانبه از دفاتر مهندسی در این دوره، از ماه ها قبل تبلیغات خود را برای حضور در هیات رییسه شروع کرده و به نظر میرسد با ٱراحداکثری به جمع دوستان هییت مدیره خود بپیوندد.
رقابت برای رسیدن به دو جایگاه خالی دیگر عمران نیز طبق شنیده ها هدی پورغفار رییس دفتر نمایندگی فومن ، بهزاد پارسا از دفترداران محبوب و فعال رشت و مهندس حمیدرضا شعبانی مسئول سابق خدمات مهندسی ساختمان سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ، ساعد دست پیمان رییس دفتر نمایندگی لنگرودجاهد لاهیجی عضو گروه تخصصی سازه،مهندس حسن نژاد،خانم مهندس حسینی نسب ،مهندس آیت کاظم زاده ،،حمید اکبرزاده مدیر عامل شرکت مشاور،مهندس ابوالفتحی و… دیگر کاندیداهای مطرح میباشند ولی در آخرین روزها حضور مهندس الماسی رییس سابق نظام مهندسی ساختمان که طرفداران و منتقدان زیادی دارد بنظر میرسد موازنه انتخابات را در این رشته برهم زد ،ایشان دارای سوابق مدیرتی بسیاری در سطح کشوره بوده اند و همکنون عضو شورای عالی فنی کشور میباشند ،حمیدر رضا حق پناه از منتقدان عملکرد مدیریتی ایشان از دیگر کاندیدهای این دوره در رشته عمران میباشد.
در بخش معماری مهرداد کاظمی آسیابر ، عضو فعلی هیات مدیره و رییس گروه تخصصی معماری شانس بالایی برای تثبیت جایگاه خود در سازمان دارد و رقبایی همچون مهندس ماجد یلدرمیان ، رضا رمضان نژاد از بنیاد مسکن ،مهندس امیرکیایی مدرس دانشگاه و دکتر مهرگانی دیگر مدرس دانشگاه از اقبال زیادی برخوردارند.
در گروه برق با توجه به حضور دو عضو فعلی هیات مدیره آقایان مهندس کیانوش علیپور بنظر میرسد کسی نتواند جایگایشان را متزلزل کند و رقیب سرسختی نخواهند داشت . همچنین نمی توان از بخت و اقبال رییس کانون کارشناسان دادگستری مهندس پورکاشانی نیز در این رقابت صرف نظر کرد.
در گروه مکانیک وضعیت کمی متفاوت و پیش بینی بسیار سخت است چرا که دکتر مطلبی در اخرین روزها موفق به حضور در انتخابات شد و کار را بر کاندیدهای گروه مکانیک ، مهندس آیدین عمیدی رییس دفتر نمایندگی انزلی ، مهندس فرشید رجبی عضو گروه تخصصی مکانیک و مدرس دانشگاه ،دکتر معصوم نژاد مدرس دانشگاه و پژمان پورحبیب رییس گروه تخصصی مکانیک سخت تر نمود .
در گروه شهرسازی بنظر میرسددکتر موسوی بیشترین شانس را برای تثبیت جایگاه خود در هیات مدیره داشته باشد و نزدیکترین رقیبشان دوست نزدیکش علی مرادی در این تخصص می باشد.
در گروه نقشه برداری مهندس بدوی عضو فعلی هیات مدیره در کنار یاسر پورواحدی مهندس تالش زبان و عضو گروه تخصصی نقشه برداری و مهندس پورخشکواری از شانس بیشتری برای کسب این جایگاه برخوردارند ،رقیب دیگر ایشان مهندس خمیرانی از مهندسان باسابقه نقشه برداریست .

نویسنده: مهرداد محمدی