سقوطی که مقصر آن نه باختن در زمین و کم کاری و ضعف بازیکنان و مربیان که فقط مشخص نبودن متولی اصلی برای حمایت مالی از تیم است. تیم فوتسال بانوان رشت هم مانند تیم فوتبال مردان در این سال‌ها از تیمی به تیم دیگر کوچ کرده است و در ۱۲ سال اخیر با اسامی […]

سقوطی که مقصر آن نه باختن در زمین و کم کاری و ضعف بازیکنان و مربیان که فقط مشخص نبودن متولی اصلی برای حمایت مالی از تیم است. تیم فوتسال بانوان رشت هم مانند تیم فوتبال مردان در این سال‌ها از تیمی به تیم دیگر کوچ کرده است و در ۱۲ سال اخیر با اسامی چون پگاه، ملوان جوان، نیوساد، داماش، هیات فوتبال و سپیدرود در لیگ بر‌تر حضور داشته است. اکنون نیز علیرغم تلاش فراوان خود این دختران ظاهرا در بی توجهی محض متولیان ورزش و فوتبال استان به راحتی هرچه تمام تر سهمیه یک استان نابود و امید دختران ورزشکار این دیار نامید می گردد.

البته سرمربی این تیم توضیح داد که بعد از پیگیری‌های مختلف، فدراسیون فوتبال تا روز سه شنبه هفتم مهرماه یعنی فردا برای مشخص شدن وضعیت تیم فوتسال بانوان رشت مهلت تعیین کرده است. طبق قانون قرارداد بازیکنان و کادر فنی قبل از آغاز لیگ باید به طور روشن در باشگاه یا ارگان حامی تیم ثبت شود.

این درحالیست که هیچکس یعنی نه هیات فوتبال، نه اداره کل ورزش و جوانان، نه باشگاه سپیدرود، نه شهرداری و نه شورای اسلامی شهر و نه هیچ مدیر صنعتی و سیاسی حتی بطور شفاهی هم قولی نداده است که لااقل کور سویی امید در دل نیمی از جامعه ورزشکار استان زنده شود.

بد نیست بدانید که در تیم ملی فوتسال بانوان که همین روز شنبه قهرمان آسیا شد دو بازیکن از همین تیم بدون امید حضور داشتند، جالب تر اینکه سرمربی تیم فوتسال بانوان رشت نیز سرمربیگری تیم ملی زیر ۱۴ ساله های کشورمان را بر عهده دارد و ما چه راحت سرمایه سوزی می کنیم.

حتما منتظرند جوانان و دختران ما به منجلابی مانند اعتیاد و فساد و فحشا کشیده شوند تا وارد کارزار ‌شوند تا با صرف بودجه‌های کلان آن را حل کنند در حالی که می‌توانیم با خرج یک دهم این بودجه‌ها در ورزش جلوی چنین مشکلاتی را بگیریم.

ناگفته نماند این تیم در فصل فوتبالی گذشته با هزینه ای برابر با ۱۵۰ میلیون تومان (که البته بیش از نیمی از آن هنوز پرداخت نشده است) عنوان نایب قهرمانی کشور را بدست اورد.

نویسنده: صاحب مقصودی