مصوبه ای که این بزرگواران را از بررسی و احراز صلاحیت هیات های اجرایی و نظارت استان بی نیاز می ساخت! در نگاه اول کمی احساسات بنده جریحه دار شد و با خود اندیشیدم چرا بایستی کسانی که نماینده بنده میباشند و ایستگاه آخر مطالبات مردم هستند فقط به فکر خویش و مصونیت خویش باشند […]

مصوبه ای که این بزرگواران را از بررسی و احراز صلاحیت هیات های اجرایی و نظارت استان بی نیاز می ساخت! در نگاه اول کمی احساسات بنده جریحه دار شد و با خود اندیشیدم چرا بایستی کسانی که نماینده بنده میباشند و ایستگاه آخر مطالبات مردم هستند فقط به فکر خویش و مصونیت خویش باشند و آن هم در کشوری که عدالت اسلامی از مهمترین شاخصه های آن میباشد! بنده ناخودآگاه به یاد شورای محترم نگهبان افتادم! هرگز تا این حد ضرورت وجودی شورای نگهبان را درک نکرده بودم! اگر نبود شورای محترم نگهبان، احتمالا در ماههای آتی برادران ما در پارلمان ملی گام آخر را نیز برداشته و مصوبه ای مبنی بر عضویت دایمی خویش در مجلس شورای اسلامی را ارایه میدادند! آیا بهتر نیست نمایندگان عزیزمان به جای آنکه در این ماههای باقیمانده به فکر انتخابات ۹۴ باشند طوری عمل و رفتار نمایند که انگار قرار نیست دور بعد کاندیدا شوند؟! و در این راستا لزومی هم به سوگند و توسل به ائمه اطهار  و چهارده معصوم نمی باشد! در این صورت خیلی خالصانه تر و بدون تشویش به مردم استان و شهرمان میتوانند خدمت نمایند!

این مصوبه اگر چه با واکنش سریع شورای محترم نگهبان مواجه گردید ولی در نوع خود توهینی به مردم و سایر کاندیداها و به خصوص آنهایی که در ادوار گذشته نماینده مردم بوده اند و مهمتر از همه اینها، برادران هیات های اجرایی و نظارتی محلی و استانی میباشد که در هر دوره با استناد بر اسناد و مدارک موجود اقدام به رد یا تایید صلاحیت کاندیداها مینماید و در این راه با کسی هم تعارف ندارند. دوست و برادر عزیزم جناب آقای ندیمی در مناظره تلویزیونی خویش آمار قابل تأملی را ارائه دادند مبنی بر اینکه در هر دوره حدود ۲۰۰ نماینده مجلس از راه یابی به مرحله بعد به هر دلیلی باز میمانند! این نشان میدهد که مردم و هیات های اجرایی و نظارتی در چارچوب قانون اساسی این حق را بایستی داشته باشند تا بتوانند انتخاب اصلح را داشته باشند.

پیشنهاد می نمایم آن دسته از نمایندگان محترمی که موافق این طرح بوده و به خصوص نطق نموده اند از مردم عزیزمان عذرخواهی نمایند.

نکته دیگری که به اعتقاد بنده اجحاف در حق شوراهای اسلامی شهرها و روستاها میباشد مصوبه اخیر این بزرگواران در ارتباط با لزوم انصراف اعضای محترم شوراها بدون توجه به حوزه کاندیداتوری احتمالی آنان برای انتخابات ۹۴ میباشد! نمیدانم چرا شوراها بایستی محل نگرانی این بزرگواران باشند! یا اگر هم نگران میباشند چرا به اصلاح قانون شوراها و به مدیریت یکپارچه شهری اندیشیده نمیشود تا مشکلات مدیریت شهری و نزاع های موجود خاتمه یابد! آیا کاندیداتوری احتمالی یک عضو شورا از فلان روستا یا شهر بایستی اسباب نگرانی بزرگواران باشد؟ بنده میخواهم بگویم اگر قرار است حضور عضو شورا در سنگر خدمت رسانی مدیریت شهری رانت باشد و امکان سوء استفاده را فراهم میسازد آیا عضویت خود نمایندگان در پارلمان ملی با بهره گیری از آنهمه تریبون ملی و محلی تبعیض نمیباشد! عزیزانی که به بهانه عزا و شادی و در هر مناسبتی ده ها و صدها بنر تبریک و تسلیت نثار خویش و شهروندان مینمایند!

بنده برای نمایندگان شهرم و استانم احترام قائل هستم و اعتقاد دارم این عزیزان نماینده ما و همه اعضای شورا نیز میباشند و باید طوری رفتار نمایند که موجبات غرور و خرسندی همه مردم از جمله شوراها که نمایندگان مردم در پارلمان محلی میباشند را فراهم آورند نه اینکه تحقیر عمومی ایجاد کرده و سرخوردگی القاء نمایند.

البته روی سخنم با همه نمایندگان محترم نمیباشد. قطعا خیلی از این بزرگواران مخالف طرحهای فوق الذکر بوده و همیشه در مناسبات خویش و محاسبات خویش اول از همه مردم را لحاظ نموده اند. ما در استانمان نمایندگانی داشته و  داریم که همیشه به فکر خدمت بوده اند و بدون ریا و تظاهر و با پیشه کردن تقوی الهی سر در آستان خدمت به مردم این مرز و بوم داشته اند و در همین جا لازم است از این بزرگواران تشکری نیز داشته باشم.

نویسنده: رضا جمشیدی چناری

۰/۵ (۰ نظر)