فرانک پیشگر، متولد ۱۳۵۸ در شهر فومن و دانشجوی دکترای محیط زیست است. وی در انتخابات دوره چهارم شورای شهر رشت توانست با کسب بیش از ۱۵ هزار رای خود را پدیده انتخابات معرفی کند و با اقتدار راهی شورا شود. با توجه به اینکه ایشان سخنگو شورا و رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست […]

فرانک پیشگر، متولد ۱۳۵۸ در شهر فومن و دانشجوی دکترای محیط زیست است. وی در انتخابات دوره چهارم شورای شهر رشت توانست با کسب بیش از ۱۵ هزار رای خود را پدیده انتخابات معرفی کند و با اقتدار راهی شورا شود. با توجه به اینکه ایشان سخنگو شورا و رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت هستند، فرصت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر را مغتنم شمردیم و گفتگویی متفاوت با این بانوی گیلانی ترتیب دادیم که با هم راز موفقیت شان را می خوانیم.

شاید بتوان از شما به عنوان محبوب ترین عضو شورا نزد افکار عمومی و به ویژه رسانه ها نام برد. این محبوبیت را مدیون چه عاملی می دانید؟

اول از همه تشکر می کنم از لطفی که شما و مردم نسبت به بنده دارید . در رابطه با سوال شما باید عرض کنم بنده از زمان ورودم به شورا سعی کردم فعالیتم در راستای وعده‌هایی باشد که در آستانۀ انتخابات داده بودم و همیشه به این موضوع نگاه کنم که با گذشت دو سال از فعالیت‌ در شورا، تا چه اندازه به وعده‌های خودم جامۀ عمل پوشاندم. من در زمان ورودم به شورا به عنوان یکی از چهره‌های جوان توانستم گام‌های مثبتی برای مردم در توسعۀ بهداشت و محیط زیست شهر بردارم و فعالیت‌های نتیجه بخش بنده در کنار برنامه‌ریزی دقیق و صداقتی که گام اول من در شروع هر کاری هست، باعث شد تا این ذهنیت و لطف در افکار عمومی شامل حال من شود .

 در سال گذشته، سکوت استراتژی شما به عنوان سخنگوی شورای شهر رشت در بحرانی تربن لحظات شورا بود مثلاً در بحث استیضاح شهردار سابق یا ابطال مصوبه انتخاب کاظمی به عنوان شهردار. چرا؟‌

همانطور که خودتان مطلع هستید روزهای انتخاب شهردار روزهای بسیار پر حاشیه بود و بنده معتقدم اعضای شورای شهر باید از موارد اختلاف انگیز دوری کنند و تنها به فکر خدمت به مردم باشند برجسته و پررنگ کردن حواشی و دامن زدن به اختلافات ناسپاسی به مردم است و بنده نیز برای جلوگیری از دامن زدن به این حواشی با تاکید بر توصیه‌های مقام معظم رهبری که فرمودند: «نباید در خدمت رسانی به مردم فاصله بیفتد» صلاح را در این دیدم که درخصوص حواشی سکوت کنم و در فکر خدمت بیشتر و انجام امور مشکلات شهر و شهروندان باشم.

 این روزها از سرطان به عنوان دشمن شماره یک شهروندان رشتی یاد می شود. به نظر شما راهی برای نجات از شیرابه های زباله سراوان رشت وجود دارد؟

یک سری مشکلات هستند که در کوتاه مدت بوجود می آید و در کوتاه مدت هم قابل حل هستند ولی یک سری مسائل، زمان طولانی برای به ثمر رسیدنش لازم است خیلی راحت نمی توانیم این مسائل را حل کنیم. این یک واقعیت است اتفاقی که برای سراوان افتاده و از نظر من یک فاجعۀ محیط زیستی است کار چند روزه و یک ماه و دو ماه نبوده که الان بخواهیم سریع حل شود. نجات سراوان را شاید بتوانیم این گونه توصیف کنیم، اینکه وضعیت موجود سراوان را ظرف مدتی کوتاه بخواهیم به وضعیت سی سال پیش برسانیم، دروغی بیش نیست. چیزی که در مورد سراوان می توانیم بگوییم این است که اگر عزمی جدی پشت این ایده ها باشد این است که بتوانیم از حالا به بعد جلوی گسترش این فاجعه را بگیریم تا به تدریج از چرخۀ خود پالایی طبیعت استفاده شود و با گذر زمان آسیب ها کمرنگ شوند. در زمینه ایده هایی که خدمتتون عرض شد خوشبین هستیم با توجه به اینکه مطالعات ساماندهی لندفیل سراوان به پایان رسیده و بخشی از هزینه اجرای تصفیه خانه شیرابه سراوان در بودجه سال ۹۴ شهرداری دیده شده و ان شا الله با عنایت و همکاری استاندار محترم به لحاظ تامین مابقی بودجۀ لازم به سمت و سویی حرکت کنیم که بشود روزی از سراوان عاری از این فاجعۀ محیط زیستی یاد کنیم .

 دوست دارید مردم، دوستان و همکارانتان از شما با کدام ویژگی اخلاقی یاد کنند؟

صداقت، حسن خلق و تواضع

 چقدر موفقیت تان را نتیجه دعای خیر مادرتان می دانید. آیا لحظاتی بوده که به عینه تاثیر مستقیم رضایت و دعای مادرتان را در کارتان درک کنید؟

بسیار زیاد. دعای خیر مادرم کلید موفقیت من در زندگی است. من همه موفقیت هایم را از برکت دعای خیر ایشان دارم و در تمام زندگی دعای خیر پدر و مادرم را کلید مشکل گشایی می بینم که باید همیشه در دستم باشد. مادرم پشتوانۀ من در زندگی شخصی و کاریم است. او نه تنها در تمام مراحل زندگی پشتیبان و همدم من بوده بلکه می توانم بگویم بیشترین زحمات زندگی من بر دوش ایشان است و همیشه در سخت ترین شرایط نه تنها خم به ابرو نیاورده بلکه همیشه مشوق من در تمام امور بوده و هستند.

 با توجه به تغییر سبک زندگی، ‌حضرت فاطمه زهرا(س) تا چه اندازه می تواند الگو و نجاتبخش فرزندان ما در عصر حاضر باشد؟

الگویی که خداوند برای ما مشخص کرده، حضرت زهرا است. و پیروی از الگوی سیرۀ ایشان هدفی آرمانگرایانه است. و با نگاهی به زندگی حضرت خواهیم دید که قابلیتها و خصوصیات بارز ایشان نه تنها الگوی نیاکان ما بوده و بلکه می تواند الگو و نجات دهندۀ زندگی نسل های امروز و آینده ما باشد. اما از طرفی باید ظرفیت الگوسازی از حضرت زهرا(س) در جامعه نیز ایجاد شود،  باید در جامعه ظرفیت ها و قابلیت هایی وجود داشته باشد تا ما بتوانیم این آرمان را تحقق بخشیم.

 چقدر موفقیت خودتان را مدیون ایثار و گذشت مادران شهیدی که در اطراف ما زندگی می کنند، می دانید و در حوزه فعالیت تان چه تلاشی برای ادای دین تان به این بزرگواران کرده اید؟

آرامش و سرافرازی و امنیت امروز نه تنها بنده، بلکه کل جامعه مدیون ایثارگری ها و جانبازی های شهدا و ایثارگران است. برای بنده افتخاری از این بالاتر نیست که در خدمت خانواده ایثارگران باشم، خدمتگزاری به ایثارگران از مهمترین وظایف ماست. و در هر جا که احساس کردم در رفع مشکلی می‌توانم به این عزیزان کمک کنم در خدمت‌گزاری  برایشان دریغ نکردم و همیشه تلاش کردم تا هر گونه خدمتی را به آنان ارائه دهم.

 چند فرزند دارید و دعای همیشگی تان برای فرزندتان چیست؟

بنده مادر دو فرزند هستم. یکی دختر و دیگری پسر. دعای بنده به عنوان مادر سلامتی جسمی، اخلاقی و موفقیت در تحصیل و تمام مراحل زندگی برای فرزندانم است.

نویسنده: شمال ما

۰/۵ (۰ نظر)