blank

به فاصله یکی دو ساعت بعد از عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به فرجی دانا بود که بحث استیضاح احتمالی وزرای دیگر کابینه دولت یازدهم مطرح شد و نام چند وزیر را بر سر زبان ها انداخت. از جمله گودرزی که به عنوان آخرین وزیر کابینه روحانی از نمایندگان خانه ملت رای اعتماد گرفت. […]

به فاصله یکی دو ساعت بعد از عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به فرجی دانا بود که بحث استیضاح احتمالی وزرای دیگر کابینه دولت یازدهم مطرح شد و نام چند وزیر را بر سر زبان ها انداخت. از جمله گودرزی که به عنوان آخرین وزیر کابینه روحانی از نمایندگان خانه ملت رای اعتماد گرفت.

بحث استیضاح وزیر ورزش و جوانان اگرچه از مدت ها پیش بر سر زبان ها افتاده بود اما طی چند هفته اخیر رنگ و بوی جدی تری به خودش گرفته و حتی کارکنان وزارت دو سیلابی ورزش و جوانان را تحت الشعاع قرار داده است. دلیل نارضایتی نمایندگان منتقد خانه ملت که ظرف هفته های اخیر بارها و بارها بصورت مستقیم و غیر مستقیم به محمود گودرزی گوشزد شده، به دو موضوع جداگانه ورزش و جوانان مربوط می شود. در حوزه ورزش ایراد و اشکالات به برخی انتصاب‌ها در روسای فدراسیون های ورزشی و ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها، اقدامات صورت گرفته در خصوص خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و البته گزینش اعضای هیات مدیره سرخابی‌ها و برخی موضوعات‌ریز و درشت دیگر مربوط  می شود. در حوزه جوان که دغدغه جدی‌تر نمایندگان خانه ملت است، ایراد و اشکال‌ها به عدم برنامه‌ریزی جامع و کامل وزارتخانه در این حوزه، عدم تخصیص بودجه و برخی مسائل مربوط شده اخیر از سوی معاونت جوانان مربوط می شود.

اگرچه وزیر ورزش و جوانان در طول این چند ماه ارتباطات خوبی با چهره‌های تاثیرگذار مجلس از جمله ندیمی برقرار کرد و توانست در اولین سفر غیر رسمی اش به گیلان به جای حضور در مرکز استان و اداره کل ورزش!!! به مراسم ختم پدر ندیمی نماینده لاهیجان برود و با شرکت کردن در این مراسم تا حدودی از فشار انتقادات بکاهد اما به نظر می‌رسد که جریان مخالفی با همراهی برخی عوامل درون ورزش برای استیضاح محمود گودرزی شکل گرفته که البته با توجه به نتایج بازی‌های آسیایی اینچئون گمان می رفت فروکش کند اما نشد، آنها افزایش کمی مدالها را نمی بینند و به رتبه نزول یافته ایران تاکید دارند.

به هر حال امید است این کلاغ شوم از روی ساختمان سئول بپرد تا آرامش بر ورزش کشور حکمفرما شود.

نویسنده: صاحب مقصودی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)