blank

به گزارش دیارباران، استاد حمید سبزواری هنر را یکی از ابزار های مهم در بیان تاریخ ارزشی قیام عاشورا برشمرد و گفت: شعرا در روایت ابعاد مختلف قیام سرخ عاشورا توسط امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت با خلق ابیاتی ارزشی قدم های ارزشی را برداشته اند. وی با تاکید بر اینکه شعر […]

blankبه گزارش دیارباران، استاد حمید سبزواری هنر را یکی از ابزار های مهم در بیان تاریخ ارزشی قیام عاشورا برشمرد و گفت: شعرا در روایت ابعاد مختلف قیام سرخ عاشورا توسط امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت با خلق ابیاتی ارزشی قدم های ارزشی را برداشته اند.

وی با تاکید بر اینکه شعر عاشورایی برگرفته از واقعیت مبتنی بر سند تاریخی است، اضافه کرد: این رخداد مهم تاریخ اسلام از شاخه های تصویر سازی معنوی قیام عاشورا است.

استاد سبزواری تصریح کرد: هنرمندان به ویژه شعرا با خلق مصرع های ادبی ارزشی این حادثه عظیم را بیان می کنند.

شور و شعور اضلاع شکل دهنده شعر عاشورایی

این شاعر برجسته کشور، شور و شعور را از اضلاع تشکیل دهنده بنیان شعر عاشورایی با برخورداری از ساختاری تأثیرگذار برشمرد و اضافه کرد: هنرمندان با خلق آثاری در این قالب برای افزایش بار جذابیت اشعار خود نباید درگیر خرافات دست ساز دشمنان اسلام شوند.

هدف دشمنان تخریب فرهنگ عاشورا است

استاد سبزواری در خاتمه اظهار کرد: دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی با حاکمیت ولایت فقیه فرهنگ عاشورا را جهت تخریب فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی هدف گیری کرده اند.

نویسنده: دیارباران

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)