به گزارش شاهد شمال، غلامعلی جعفرزاده در مراسم افتتاح پروژه های بخش سنگر شهرستان رشت با تبریک هفته دولت، اظهار داشت: در این هفته باید از تلاش تمامی کسانیکه در گذشته به کشور خدمت کرده اند تقدیر نمود چراکه آبادانی کشور در سایه کار و تلاش گروهی میسر می شود. وی با اشاره به سفر […]

به گزارش شاهد شمال، غلامعلی جعفرزاده در مراسم افتتاح پروژه های بخش سنگر شهرستان رشت با تبریک هفته دولت، اظهار داشت: در این هفته باید از تلاش تمامی کسانیکه در گذشته به کشور خدمت کرده اند تقدیر نمود چراکه آبادانی کشور در سایه کار و تلاش گروهی میسر می شود.
وی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به گیلان طی هفته های اخیر، عنوان کرد: در این سفر وضعیت پروژه های نیمه تمام استان مورد بررسی قرار گرفت.
جعفرزاده به سرانجام رساندن راه آهن گیلان را از اولویت های کاری در استان دانست و افزود: متاسفانه روند اجرای این پروژه بزرگ در سال های اخیر به کندی پیش رفته و اکنون نیازمند اعتباراتی سنگین است.
نماینده مردم رشت، اعتبار مورد نیاز راه آهن گیلان در سالجاری را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام و تاکید کرد: مسیر راه آهن حتما باید به آستارا متصل شود تا توجیه اقتصادی داشته باشد.
وی با بیان اینکه راه آهن از جمله مهم ترین زیرساخت های توسعه در هر استانی محسوب می شود، گفت: تکمیل این پروژه ضمن متحول کردن اقتصاد استان، معضل بیکاری را نیز تا حد زیادی مرتفع می کند.
جعفرزاده خاطرنشان کرد: سایت نفتی رودسر نیز در صورت اجرا حداقل دارای ظرفیت ایجاد ۵۰ هزار شغل است.
وی با اشاره به اینکه دو سد پلرود و شفارود گیلان نیمه کاره رها شده اند، اظهار کرد: مطالعات احداث ۱۱ سد لاستیکی در گیلان انجام شده است که از این بین اجرای ۷ طرح آغاز شده و ۴ طرح در دست اقدام قرار دارد.
عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به در نظر گرفته شدن ۶۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت تکمیل سدهای مرزی، افزود: متاسفانه سدهای گیلان تا کنون در این لیست قرار نگرفته اند و این مسئله باید پیگیری شود.
جعفرزاده، آزاد راه قزوین – رشت را از دیگر پروژه های مهم نیمه کاره استان برشمرد و بیان داشت: دولت متعهد شده است ۴ کیلومتر از آزادراه را تا دهه فجر امسال تکمیل کند.
وی در خصوص گازرسانی به روستاهای گیلان نیز گفت: وزیر مربوطه وعده داده است طی ۲ سال آینده کلیه روستاهای استان از نعمت گاز بهره مند شوند.
نماینده مردم رشت اظهار کرد: مجلس پیگیر رفع مشکلات اعتباری گیلان است و نمایندگان استان طی جلسات مکرر با دولت در تلاش برای جذب اعتبار هستند.
وی مسیر سراوان- سنگر- کوچصفهان را مشکل دارترین محور در استان دانست و گفت: بنا به وعده دولت این مسیر باید تعریض شود.
جعفرزاده وضعیت کشور در سال های ۹۱ و ۹۲ را بسیار سخت ارزیابی کرد و افزود: با اتفاقات خوبی که در یکسال گذشته رخ داد پیش بینی می کنیم روزهای بهتری را در سال های ۹۳ و ۹۴ سپری کنیم.
وی گلایه کشاورزان از قیمت پایین برنج را به حق دانست و تصریح کرد: وظیفه مسئولین است که با تامین امکانات رفاهی مناسب برای روستانشینان، انگیزه زندگی در روستاها را تقویت کنند.

نویسنده: شاهد شمال