به گزارش خزرآنلاین، خسران آدمی در نزول شأن آدمیّت و سقوط انسانیت است . مایه ی شرمساری بشریّت است که واژگان مقدسی چون اخلاق ، دین و ارزشهای انسانی متاعی بیش در دست صورتک های انسان نمای دنیاپرست نیست .کشتار بیگناهان در جای جای این کره خاکی ، تنها برای مشتی زر ، چند صباحی […]

به گزارش خزرآنلاین، خسران آدمی در نزول شأن آدمیّت و سقوط انسانیت است . مایه ی شرمساری بشریّت است که واژگان مقدسی چون اخلاق ، دین و ارزشهای انسانی متاعی بیش در دست صورتک های انسان نمای دنیاپرست نیست .کشتار بیگناهان در جای جای این کره خاکی ، تنها برای مشتی زر ، چند صباحی زور و یا اقناع غریزه تزویر، آدمیت را در اسفل السافلین مرتبت دوزخ درون خویش قرار داده است . سبوئیت و درنده خویی انسان نماهای عصرمان ، آدمی را دچار حیرت می کند که چرا این موجود ، برای سلطه ی خود بر دیگران تا به این حدّ سقوط کرده است!! دنائت ، رذالت و خشونت در ذات آدمی نیست ، پس چگونه این انسان که اشرف مخلوقات لقب گرفت تا بدین حدّ در منجلاب حیات حیوانی خویش غرق شده است !!از سرزمین سیاهان در آفریقا ، سفید اروپا ، زرد آسیا وتا دیار سرخ پوستان آمریکا هر روز خونهایی به ناحق بزمین میریزد ، بدون آنکه قربانیان بدانندچرا وبه کدامین گناه کشته میشوند!!                                                                                   

 خدایا ، چگونه میتوان باور کرد که مشتی حیوان ، ولی در هیبت انسانهای متمدن وحشیانه و ددمنشانه کودکان معصوم و زنان و پیران ناتوان را در حالیکه نانی برای سیر شدن و آبی برای سیراب گشتن ندارند ، در میان آتش خشم تبار صهیون میسوزانند تا از خاکسترشان نیز دگر بار ریشه ی “مقاومت” در غزّه ی قهرمان نروید !! امّا سالهاست که متجاوزین به حریم انسانیت ، خوب می دانند که معامله کنندگان با حضرت حق از سوختن و خاکستر شدن در راه دوست هیچ ابایی نداشته و در این راه در سبقت از همسنگران خود پیشقدم اند . آنها به چشم خود دیده اند که راست قامتان غزّه خود چوبه ی دار خویش بر دوش می کشند و با سوختن در آتش عشق به وطن و سرزمین غصب شده شان ظالمان را تحقیر و ظلم و ستم را شرمسار مقاومت شان کرده اند . خدایا ، در کدامین آئین و کتاب آمده است که در برابر ظلم ظالمان و کشتار و قتل عام بی گناهان سکوت جایز است که امروزه همه قدرتهای استکباری سکوت اختیار کرده و بی شرمانه مظلومان را شماتت می کنند !!

اگرچه شماتت و رذالت جهان استکبار دور از ذهن نبود امّا ، چرا برادران هم کیش ، هم زبان و هم تبارشان به یاری مظلومان غزّه ی قهرمان نمی شتابند ؟ نزول قرآن را در سرزمین وحی ، نشانه ی حقّانیت و سروری شان بر مسلمانان جهان می پندارند ، امّا توجّهی به فرمان الهی ندارند که میفرماید : ” مالکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین من الرجال والنساء والولدان”. براستی،زمان آن نرسیده است که هرکدام از ما مسلمانان در اقصی نقاط عالم با یک سطل آب سیلی خروشان در اردوی صهیونیست های جلّاد و آدمکش براه اندازیم ؟ آیا تاوان تلاش مردمان سرزمین غزّه برای زنده ماندن ، گلوله ، آتش و بمب های خوشه ای است !؟

خدایا ، می دانم که گردش گردونه فلک را بر مدار عدل و عدالت آفریده ای ، و نیز یقین دارم که وعده ی تو پیروزی مظلوم بر ددمنشی ظالم است ، امّا همه ی عصبانیت و حیرتم از چشم پوشی مسلمانان و هم کیشان ماست که ضجّه ی کودکان و ناله مادران غزّه ی قهرمان را می شنوند ، ولی گوش هایشان را گرفته و چشم هایشان را بسته اند !!

امروز اعلام ایستادگی ملّت و کشور عزیز ایران اسلامی مان در کنار مظلومان غزّه ی قهرمان ، افتخار آمیز و غرورآفرین است ، زیرا علی رغم وجود مشکلات عدیده کشور در مرحله گذار از بحران های داخلی و خارجی ، رهبری معظّم انقلاب یک لحظه از ملّت مظلوم فلسطین ، بویژه مردم رنج دیده ی غزّه غافل نمی شوند ، و ریاست محترم جمهور نیز دوشادوش ایرانیان غیور و زمان شناس ، دشمنی با ظالم و یاری مظلوم را فریاد می زنند . ومن نیز با کوله باری ازغم و اندوه ، ولی سرشار از امید به سجّاده ی گسترده بر نماز سحر نشسته و اینگونه زمزمه می کنم که :

 

“آه سحـر ز گـنبـد گردون اثـر کـنـد                       امروز اگر نکرد ، دو روز دگر کند              

دیدی که خون ناحق پروانه شمع را                     چندان امان نداد که شب را سحر کند”

 

                                                                                    والســـلام

                                                             محمّد اخوان – استاد دانشگاه و فعّال سیاسی

نویسنده: محمد اخوان