blank

به گزارش خزر به نقل از تابناک، پس از تیتر یک جنجالی روزنامه کیهان درباره یمن که تبعات بین المللی و انعکاس گسترده‌ای داشت، وب سایت معاونت مطبوعاتی و خبرگزاری‌های دولتی خبر داد که دادستانی تهران این روزنامه برای دو روز متوالی توقیف شد. به گزارش «تابناک»؛ پس از پاسخ موشکی یمن به حملات عربستان […]

به گزارش خزر به نقل از تابناک، پس از تیتر یک جنجالی روزنامه کیهان درباره یمن که تبعات بین المللی و انعکاس گسترده‌ای داشت، وب سایت معاونت مطبوعاتی و خبرگزاری‌های دولتی خبر داد که دادستانی تهران این روزنامه برای دو روز متوالی توقیف شد.

به گزارش «تابناک»؛ پس از پاسخ موشکی یمن به حملات عربستان و هدف قرار دادن فرودگاه بین المللی ریاض توسط «برکان -۲-اچ» ارتش یمن، روزنامه کیهان در صفحه نخست ذیل تیتر «شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی، دوبی»، آورد: «در هر صورت، الان این انصارالله و انقلابیون یمن هستند که تعیین می‌کنند کجا باید هدف موشک بالستیک دوربرد قرار بگیرد؛ شاید ریاض، جده، طائف و آرامکو هدف بعدی باشد و یا شاید هم انصارالله سر موشک را به سمت بندر شیشه‌ای تر و تمیز دوبی بچرخاند. در هر حال، اختیار در دست انقلابیون یمن است که چه بکنند!»

این تیتر با واکنش‌هایی در سطح رسانه‌های بین المللی همراه شد که باعث گشت در نشست هیأت نظارت بر مطبوعات، موضوع تیتر کیهان مطرح شود و به این روزنامه بابت درج این تیتر تحت عنوان اقدام خلاف مصالح و امنیت ملی تذکر داده شود.

کیهان در واکنش به این تذکر، روز بعد ذیل تیتر یک «مصالح ملی در حمایت از مظلومان یمن است، نه نگرانی برای برج‌های دوبی» در صفحه نخست خود، پاسخ داد: «هیأت نظارت احیاناً از سر تعجیل و البته مدعیان اصلاحات از سر تجاهل به این موضوع ساده و بدیهی دقت نکرده‌اند که آنچه کیهان به عنوان تیتر خود برگزیده، در واقع تهدیدها و وعده‌های پیشین انصارالله خطاب به عربستان سعودی و امارات است.»

در نهایت امروز آن گونه که خبرگزاری‌های دولتی خبر دادند، دادستانی تهران بر اساس شکایت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، مبنی بر اقدام روزنامه کیهان بر خلاف سیاست‌های اصولی و بیّن جمهوری اسلامی ایران در مسائل و امنیت منطقه‌ای، این روزنامه را برای دو روز (شنبه و یکشنبه آینده) توقیف کرد.

حسین شریعتمداری در واکنش به این خبر گفت: خبر را در سایت خبرگزاری‌ها دیده‌ام و تاکنون چیزی به ما ابلاغ نشده است، ولی بسیار بعید می‌دانم که شورای‌عالی‌امنیت ملی حمایت از جنایتکاران کودک‌کش آل‌سعود و اماراتی‌ها را بر حمایت از مردم مظلوم یمن ترجیح بدهد، و از دادستانی هم انتظار نمی‌رود که کیهان را به خاطر دفاع از مسلمانان مظلوم یمن توقیف کند. کلان‌سرمایه‌داران برج‌نشین امارات، باید از تیترهای “کیهان” نگران شده باشند و نه مسئولان محترم خودمان.

بخش خبر سایت معاونت مطبوعاتی ارشاد که نخستین بار خبر توقیف روزنامه کیهان در آنجا منتشر شد، از دسترس خارج شده است. تاکنون مقامات قضایی نسبت به انتشار این خبر توسط معاونت مطبوعاتی اعلام موضع نکرده‌‌اند. در عین حال، هنوز خبرگزاری های دولتی این خبر را حفظ کرده‌اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)