blank

به گزارش خزر، چهاردهمین جلسه علنی شورای شهر رشت با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر ساعد اصلانی قاری بین المللی، استماع سرود ملی و دعای فرج در عمارت حاج میرزاخلیل رفیع آغاز شد. ( گزارش تصویری ) ۱۶:۵۱؛ محمدحسن علیپور به عنوان منشی شورا فرازی از وصیت نامه یکی از هشت […]

به گزارش خزر، چهاردهمین جلسه علنی شورای شهر رشت با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر ساعد اصلانی قاری بین المللی، استماع سرود ملی و دعای فرج در عمارت حاج میرزاخلیل رفیع آغاز شد. ( گزارش تصویری )

blank

۱۶:۵۱؛ محمدحسن علیپور به عنوان منشی شورا فرازی از وصیت نامه یکی از هشت هزار شهید استان گیلان را پیش از آغاز جلسه شورا قرائت نمود.

blank

۱۶:۵۳؛ سیدامیرحسین علوی، رییس شورا با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، گفت: همه دوستان علاقمند به حضور در خیل عاشقان اباعبدالله در پیاده روی اربعین بودند اما قسمت شد تا بنده به نمایندگی از این عزیزان در این پیاده روی حضور داشته باشم.

blank

۱۶:۵۵؛ در این جلسه رضا رسولی، حجت جذب حضور ندارند.

۱۶:۵۸؛ فاطمه شیرزاد به عنوان ناطق اول با اشاره به مراسم روز آینده تشییع پیکر شهید میرحسینی، گفت: امید است با تشکیل جلسات کارگروه های ایجاد شده، بازسازی و مرمت اماکن تاریخی رشت صورت پذیرد.

blank

وی با اشاره به تخریب خانه شبان خواستار تعامل بیشتر بین شهرداری رشت و میراث فرهنگی شد.

این عضو شورای شهر رشت با اشاره به وضعیت محوطه اطراف بقعه خواهر امام رشت به سمت مسجد حاج سمیع، گفت: امیدوارم در این خصوص رسیدگی های لازم صورت گیرد.

۱۷:۰۰؛ رضا رسولی وارد صحن شورا شد.

۱۷:۱۰؛ محمدحسن عاقل منش به عنوان دومین ناطق جلسه امروز شورا، با تبریک و تسلیت شهادت شهید میرحسینی، گفت: واقعیت این است که شورا ها اصل اعتقادی است.

blank

وی با اشاره به رای یازده نفره اعضای شورا به انتخاب شهردار رشت، یادآورشد: این نشان دهنده منش و خرد جمعی اعضای شورا علیرغم تمام تفاوت ها و سلایق مختلف است.

عاقل منش با بیان اینکه امیدوارم ارتباط با استاندار گیلان همانند ارتباط شورا در زمان زنده یاد مهندس قهرمانی باشد. اینک شهر رشت نیازمند تزریق و جذب بودجه است و می بایست از حمایت سه نماینده شهر رشت، استاندار محترم و حمایت های پدرانه نماینده ولی فقیه برای جذب سرمایه گذار استفاده نماید.

۱۷:۲۰؛ احمد رمضانپور نرگسی به عنوان ناطق سوم، با اشاره به کارهای انجام شده توسط سازمان پسماند در منطقه سراوان، گفت: در شورای چهارم مصوباتی برای سراوان داشتیم که یکی از آنها بحث مطالعاتی با دانشگاه گیلان بود.

blank

وی با اشاره به روند اجرای پروژه های مصوب در منطقه سراوان، ادامه داد: در حال حاضر بنده اعتقاد دارم که ضرری که در گذشته با آن مواجه شده ایم را می بایست جلوی آن را گرفته و کارها را هرچه سریع تر پیش ببریم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه افزایش رقم ارتفاعی و سنگینی یکی از دلایل این رانش بزرگ بود خاطر نشان کرد: از لحاظ علمی هم این امکان وجود داشت که در فاصله چند کیلومتری با لوله های ۵ اینچ پلی اتیلن انتقال دهیم اما این اتفاق رخ نداد.

احمد رمضانپور نرگسی بابیان اینکه موضوع سراوان نه تنها با سلامت مردم رشت و گیلان بلکه با سلامت کل کشور سر و کار دارد افزود :شهر ما ۳۰ میلیون نفر در سال گردشگر دارد.

وی خاطر نشان کرد: کشورهای مختلفی از لحاظ زمین و آب و هوا شرایط مشابه ما دارند. حتی دیده ام که زباله سوز را در داخل شهر هم احداث کرده اند و مشکلی ندارد. باید زباله سوز احداث شود.

رمضانپور با اشاره به اینکه باید ۲۵ درصد از ۴۰ میلیون دلار پرداخت می شد اظهار داشت: این مبلغ باید توسط وزارت کشور پرداخت شود و از جیب شهروندان هم هزینه نمی شود.

۱۷:۵۵؛ اسماعیل حاجی پور با اشاره به فاطمه شیرزاد، گفت: من همواره از این زن شجاع حمایت میکنم و معتقدم اعضای شورا همانند یک مادر فرزندان خود را در شهرداری زیر پر و بال میگیرند. در موضوع ساخت و ساز یک ساختمان دو طبقه در محله ساغریسازان، شهردادی و میراث عملکرد درستی از لحاظ قانونی داشتند اما دریافت کننده مجوز عملکرد قانونی نداشت که موضوع در حال بررسی و پیگیری است.

blank

۱۷:۵۵؛ ده دقیقه آنتراکت اعلام شد.

۱۸:۲۹؛ امیرحسین علوی ریاست جلسه دستورهای جلسه برای جایزه تشویقی در بخش ساخت و ساز و آیین نامه امور سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری رشت با قید دو فوریت در صحن شورا مطرح نمود.

blank

۱۸:۳۲؛ رضا رسولی در خصوص جایزه تشویقی در بخش ساخت و ساز، گفت: علیرغم اینکه این موضوع تشویق خوبی برای بخش ساخت و ساز خواهد بود، اما با این سرعت بررسی آن در صحن امکان پذیر نیست و یک هفته زمان برای بررسی بیشتر آن لازم است.

این لایحه به صورت یک فوریت به تصویب شورا رسید.

blank

۱۸:۳۳؛ لایحه آیین نامه امور سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری رشت با قید دو فوریت وارد دستور صحن شد.

۱۸:۳۶؛ احمدرمضانپور نرگسی به عنوان مخالف دو فوریت، گفت: با توجه به اینکه بررسی این طرح زمان بر است درخواست دارم که با دو فوریت طرح مخالفت شود.

یک فوریت این طرح به تصویب رسید.

۱۸:۳۷؛ طرح الزام تهیه برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری ۱۴۰۱ به عنوان دستور اول جلسه وارد صحن شورا شد.

۱۸:۵۲؛ دستور کمک مالی برای اعزام داور ممتاز بین المللی موی تای به مسابقات تایلند نیز در صحن شورا مطرح شد.

هر دو دستور کمک مالی به تیم موی تای بانوان و داور اعزامی موی تای مسکوت اعلام شد.

۱۹:۰۷؛ طرح الزام تهیه برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری ۱۴۰۱ مجددا در دستور بررسی شورای شهر رشت قرار گرفت. علوی ریاست شورا برنامه های تحقق این برنامه را در صحن علنی قرائت نمود.

۱۹:۱۰؛ نکات مورد رعایت در لایحه ارسالی به شورای شهر رشت توسط ریاست جلسه مورد قرائت و تاکید قرار گرفت.

طرح الزام تهیه برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری ۱۴۰۱ به تصویب رسید.

۱۹:۲۷؛ استعفای حجت جذب از عضویت در کمیسیون بهداشت توسط ریاست جلسه اعلام شد.

۱۹:۲۸؛ شیرزاد رییس کمیسیون بهداشت دلیل این استعفا را مشغله کاری اعلام نمود و عضو جایگزین را نیز اسماعیل حاجی پور اعلام کرد.

با رای اعضای شورا، به استعفای حجت جذب  موافقت شد و اسماعیل حاجی پور نیز با رای مثبت اعضای شورا وارد کمیسیون بهداشت شد.

۱۹:۳۲؛ ختم جلسه توسط ریاست شورا اعلام شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)