blank

به گزارش خزر، دکترمحمدولی روزبهان رئیس سازمان چای کشور در بازدید از غرفه پایگاه خبری تحلیلی خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران در خصوص آخرین وضعیت چای برداشتی، گفت: تا آخرین روز برداشت چای ۱۰۸ هزار تن برگ چای به قیمت ۲۰۳میلیارد تومان از چایکاران استان های […]

به گزارش خزر، دکترمحمدولی روزبهان رئیس سازمان چای کشور در بازدید از غرفه پایگاه خبری تحلیلی خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران در خصوص آخرین وضعیت چای برداشتی، گفت: تا آخرین روز برداشت چای ۱۰۸ هزار تن برگ چای به قیمت ۲۰۳میلیارد تومان از چایکاران استان های گیلان و مازندران خریداری نمودیم، امسال ۷درصد نسبت به سال گذشته چای درجه یک بیشتری خریداری شده است.

http://uupload.ir/files/jp4m_img_4318.jpg

وی در خصوص میزان پرداخت نقدی برگ چای خریداری شده به چایکاران، اذعان داشت: تا به امروز از میزان خریداری انجام شده ۱۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده که به معنی متوسط ۶۵% بهای برگ سبز چایکاران است.

رییس سازمان چای کشور در خصوص واردات چای به کشور، گفت: سالهای ۷۶ و ۷۷ پرتولیدترین سالهای تولید چای در کشور بوده است که در آن سالها حدود ۷۰ هزار تن چای خشک تولید شد با این وجود در همان سال نیز تنها ۷۰درصد از نیاز کشور برطرف شد و مابقی نیاز کشور با واردات رفع شد. متاسفانه در سالهای گذشته حمایتی از تولید داخلی صورت نگرفت و میزان سطح زیر کشت نیز کاهش یافت.

http://uupload.ir/files/458e_img_4329.jpg

روزبهان در خصوص بحث دریافت هزینه چای داخلی و خرید چای خارجی در برخی ادارات نیز اذعان داشت: از سوی سازمان برنامه و بودجه و شخص دکتر نوبخت دستوری برای مصرف چای داخلی در ادارات ابلاغ شد اما متاسفانه این موضوع وجود دارد و قطعا اولین کسی که ضرر خواهد کرد خود افراد هستند که از چای با کیفیت ایرانی استفاده نمی کنند و به بدن خود با مصرف چای خارجی آسیب می رسانند.

وی در خصوص تغییر کاربری های صورت گرفته در زمین های زیر سطح کشت چای یادآور شد: سازمان چای هیچ مجوزی در خصوص تغییرات کاربری نداده است اما متاسفانه در برخی مناطق که بحث تغییر کاربری رخ داده است.

http://uupload.ir/files/3rib_img_4314.jpg

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)