blank

به گزارش خزر، مسعود نصرتی شهردار رشت در بازدید از غرفه خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، گفت: ۳۱اکتبر از سال ۲۰۱۳ به عنوان روز جهانی شهرها اعلام شده است و هدف از این کار اینست که کیفیت مناسب زندگی در شهرها ارتقا یابد. وی افزود: اعتقاد […]

به گزارش خزر، مسعود نصرتی شهردار رشت در بازدید از غرفه خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، گفت: ۳۱اکتبر از سال ۲۰۱۳ به عنوان روز جهانی شهرها اعلام شده است و هدف از این کار اینست که کیفیت مناسب زندگی در شهرها ارتقا یابد.

وی افزود: اعتقاد بنده بر این است که در شهرهای اسلامی می بایست معنویت را در کنار کار برای زیرساخت شهرها داشته باشیم و شهر با شهروندش مطرح شود.

blank

شهردار رشت ادامه داد: براساس چشم انداز تعریف شده برای شهر رشت قرار است شهر رشت در یک برنامه جامع به سوی شکوفایی و تبدیل شدن به مقصد گردشگری کشور حرکت کند.

نصرتی اضافه کرد: سالانه ۳۶میلیون گردشگر بر اساس یک نعمت خدادادی بدون تلاش وارد استان گیلان می شود. ما می توانیم جاذب گردشگران باشیم. مهمترین پتانسیل شهر رشت ظرفیت خوراک و غذا است. در رشت بین ۱۷۰ تا ۲۳۰ نوع خوراک سنتی شناسایی شده و رشت به عنوان شهر خلاق خوراک مورد ثبت یونسکو قرار گرفته است و این قابلیت وجود دارد که بتوانیم این ۳۶میلیون گردشگر را جذب کنیم.

blank

وی تصریح کرد: شهر رشت برای استفاده از این حجم از گردشگر می بایست زیرساخت های لازم را داشته باشد. شهر رشت امروز با مشکل زباله رو به روست. ما می بایست کاری کنیم تا همه شهروندان به عنوان ذی نفع در شهر بازیگر باشند. این موضوع باعث همدلی و اتحاد خواهد شد تا همه بدانیم که به گردشگر چگونه باید احترام بگذاریم، چگونه باید فرهنگسازی و جذب گردشگر داشته باشیم. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)