blank

به گزارش خزر، مدت هاست که برخی اخبار منتشر شده حکایت از وجود یک گروه تحت هدایت یکی از متخصصین مشهور، در یکی از بیمارستان های مهم کشور دارد. باندی که عملاً بیماران مراجعه کننده به یک مرکز درمانی دولتی را که بیمه تکمیلی دارند، به یکی دو مرکز درمانی خصوصی برای درمان سوق داده […]

به گزارش خزر، مدت هاست که برخی اخبار منتشر شده حکایت از وجود یک گروه تحت هدایت یکی از متخصصین مشهور، در یکی از بیمارستان های مهم کشور دارد. باندی که عملاً بیماران مراجعه کننده به یک مرکز درمانی دولتی را که بیمه تکمیلی دارند، به یکی دو مرکز درمانی خصوصی برای درمان سوق داده و هر ماهه از این راه پول هنگفتی را به جیب می زنند. قابل تامل آن که رسانه های منتشرکننده این اخبار مدتی پس از انتشار جزییاتی از این موضوع، طرف شکایت قرار می گیرند تا در مقابل جلب رضایت شاکیان، تعهد شفاهی به عدم انتشار دوباره مطالبی در این خصوص دهند. طبیعتاً تحریریه خزر هم به لحاظ رعایت موازین قانونی، از ذکر نام این افراد معذور است. با این حال به زودی اسناد کاملی در این خصوص منتشر خواهد شد.

با این مقدمه باید نوشت: این متخصص مشهور، تا زمانی که معذور از فعالیت در مراکز خصوصی بوده است، در این بیمارستان دولتی بسیار فعال بوده است تا آن جا که کارانه وی در ماه به بیش از چند ده میلیون تومان می رسیده است. با این حال وی مدتی بعد طی فرآیندی نامعلوم! موفق به کسب مجوز فعالیت در مراکز خصوصی می گردد و از این جاست که نه تنها فعالیت این متخصص بلکه فعالیت سایر پزشکان هم رشته وی در این بیمارستان دولتی به شدت محدود می شود. علت این امر هم نوعی مهندسی برای ایجاد صف طویل بیماران بوده است تا آن جا که حتی در موارد مشکوکی دستگاه های این مرکز بیمارستانی دولتی خراب می شده! تا صف طویلی از بیمارانِ در نویت عمل، تشکیل شده و بسیاری از این بیماران ناگزیر به مراجعه به بخش خصوص گردند! ایجاد صف طویل برای درمان بیماران در این مرکز دولتی، نخستین گام بوده است.

گام بعدی سوق دادن این بیماران به مرکزی بوده که این پزشک خصوصی و دو پزشک دست نشانده وی در آن مشغول به کار بوده اند. در حالتی کاملاً اتفاقی!! مسئول پذیرش بیماران در این بیمارستان دولتی، در ساعات غیراداری در مطب خصوصی این پزشک متخصص کار میکند و بیماران مراجعه کننده به بیمارستان دولتی را که دارای بیمه تکمیلی هستند، به بهانه انتظار طولانی مدت آن هم برای عملی که فوریت داشته و تعلل در آن می توان جان بیمار را به خطر بیندازد، به مطب خصوص همین پزشک متخصص معرفی کرده و خود در ساعات غیراداری بعدازظهر همین بیماران را این بار در مطب اسن پزشک متخصص پذیرش می کند و به ازای هر بیماری که از بیمارستان محل کار به مطب این پزشک متخصص روانه می سازد، پورسانت دریافت می کند!

گام سوم معرفی این بیماران به یکی از سه بیمارستان غیردولتی است که این پزشک متخصص در آن ها سهامدار است. در نهایت هم بیمار از همه جا بی خبر، در این مراکز خصوصی تحت عمل جراحی قرار می گیرد. عملی که عملاً بار سنگین مالی برای بیمه های تکمیلی در پی دارد. به عنوان نمونه تعداد عمل های جراحی انجام شده توسط این متخصص تنها در یکی از بیمارستان های خصوصی به حدود ۱۰۰ نوبت در یک ماه می رسد! گفته می شود این پزشک متخصص ماهانه در حدود ۶۰۰ میلیون تومان از این رانت مالی پورسود درآمد دارد و البته بخشی از آن را در ایام انتخابات ریاست جمهوری به ستاد مردمی دکتر روحانی کمک کرده است!

البته دامنه این رانت تنها به این موارد ختم نمی شود. جناب متخصص برای خود دو پزشک دست نشانده از جنس مخالف دارد. یکی از این دو فردی است که بدون داشتن کمترین تجربه و در حالی که تعهد به خدمت در منطقه محروم داشته، تقریباً سه برایر دیگر متخصصین در طی ماه عمل جراحی انجام می دهد! این در حالی است که سایر متخصصین که نقشی در این باندبازی سازمان یافته ندارند در این زمینه بسیار کم کار بوده و تعداد عمل های انجام شده توسط آنها در طی ماه به زحمت به تعداد انگشتان یک دست می رسد!

دومین پزشک دست نشانده هم فردی است که سابقه مردودی در کارنامه علمی خود دارد اما به علت همکاری با این پزشک متخصص از همه نظر، درآمدی چند برابر سایر متخصصین این حوزه دارد. قابل تامل آن که هر دوی این پزشکان دست نشانده، در اقدامی عجیب توسط فردی که خود مورد حمایت یکی از شومَن های مقیم خارج از کشور است، به عضویت هیات علمی درآمده و ماهانه دریافتی های میلیونی هم از آن محل دارند.

با این مهندسی کاملا حساب شده، این پزشک متخصص به همراه عوامل تحت حمایت خود، یک بیمارستان دولتی را عملاً تبدیل به کلینیک بزرگ خصوصی خود کرده است و مسوولین هم در عین اطلاع کامل در مقابل چنین موضوعی مهر سکوت بر لب زده اند تا شرکت های بیمه، مردم و دانشجویان همه و همه فدای منفعت طلبی نامشروع این افراد شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)