blank

به گزارش خزر، بیمارستان قائم رشت، بیمارستانی خصوصی است که از بدو تاسیس تاکنون از عنوان “بین المللی” برای معرفی خود استفاده می کند. این در حالی است که بارها مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر عدم وجود بیمارستانی تحت عنوان “بین المللی” تاکید داشته اند. مدت ها پیش دکتر آشوبی، معاون وقت درمان دانشگاه علوم […]

به گزارش خزر، بیمارستان قائم رشت، بیمارستانی خصوصی است که از بدو تاسیس تاکنون از عنوان “بین المللی” برای معرفی خود استفاده می کند. این در حالی است که بارها مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر عدم وجود بیمارستانی تحت عنوان “بین المللی” تاکید داشته اند. مدت ها پیش دکتر آشوبی، معاون وقت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خبرنگار خزر گفته بود: اصلاً چیزی تحت عنوان بیمارستان بین المللی در جهان وجود ندارد! بارها به مسئولان بیمارستان قائم در این خصوص تذکر داده ایم.

بعدها دکتر آشوبی، پست معاونت را به دکتر اتحاد واگذار کرد و دکتر اتحاد هم در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین بر درستی اظهارات دکتر آشوبی تاکید می کند و به خبرنگار خزر می گوید: در بیمارستان های کشور ایران هیچ بیمارستانی تحت عنوان بیمارستان بین المللی شناخته نمی شود. وی می افزاید: ما بخش بین المللی داریم. در رشت هم سه بیمارستان آریا، گلسار و قائم مجوز بخش بین المللی دارند اما مجوزی تحت عنوان بیمارستان بین المللی نداریم.

اتحاد در پاسخ به این سوال که آیا می توان مجوز یک بخش را به کل بیمارستان تعمیم داد و چرا دانشگاه علوم پزشکی علی رغم تذکراتی که داده است، برخوردی با این موضوع نمی کند، می گوید: تذکرات اخیر سبب شده که حداقل در نامه نگاری های رسمی، لفظ “بین المللی” را خارج کرده اند ولی همچنان پیگیر این قضیه هستیم تا آن را از تابلو هم پاک کنند.

با این حال گویا پیگیری های مد نظر دکتر اتحاد هم الزامی را برای مسئولان بیمارستان قائم در عدم استفاده از واژه “بین المللی” ایجاد نکرد و عمر معاونتی اتحاد کفاف نداد و وی دوباره پست معاونت را تحویل دکتر آشوبی داد. البته در گیرودار این جابه جایی ها و تعویض پست معاونت بین آشوبی و اتحاد، واژه بزرگ “بین المللی” در نمای ساختمان بیمارستان قائم که بنا به گفته خود مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بدون مجوز بوده است، بیش از پیش خودنمایی می کرد!

blank

 

اما چرا این پیگیری هایی که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در برهه زمانی چند ساله مدعی انجام آن هستند، منجر به نتیجه مورد نظر نشده است؟ آیا مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این برهه زمانی چند ساله از تعزیرات حکومتی خواسته اند تا تدابیری را برای حذف عنوان “بین المللی” از تابلوهای معرفی این بیمارستان اتخاذ کند؟

رضا قشلاقی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در پاسخ به این سوال می گوید: تاکنون هیچ اعلامی برای جمع آوری تابلو به ما نشده است و این موضوع باید توسط دانشگاه پیگیری شود.

وی می افزاید: اگر خدماتی که باید به عنوان بین المللی ارائه دهد، کمتر از آن صورت بگیرد، دانشگاه باید به ما اعلام کند تا جمع آوری آن صورت گیرد. اما اگر بیمارستان به نوعی در حال جعل عنوان باشد صلاحیت بررسی بر عهده دادگستری می باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان اضافه کرد: اگر استفاده از این تابلو دلیلی بر دریافت هزینه های بین المللی است دانشگاه می بایست به تعزیرات حکومتی اعلام جرم نماید تا ما موضوع را رسیدگی کنیم که تاکنون به ما چیزی اعلام نشده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)