blank

به گزارش خزر، رضا رسولی در جلسه مشترک کمیسیونهای عمران و بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت اظهار کرد:در شرایط فعلی باید با مدیریت بحران امتیازات بهتری برای شهر و استان کسب کنیم . وی گفت: به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر رشت تقاضا دارم باید سراوان و رانش زباله در آن […]

به گزارش خزر، رضا رسولی در جلسه مشترک کمیسیونهای عمران و بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت اظهار کرد:در شرایط فعلی باید با مدیریت بحران امتیازات بهتری برای شهر و استان کسب کنیم .

وی گفت: به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر رشت تقاضا دارم باید سراوان و رانش زباله در آن به مطالبه اجتماعی تبدیل و مورد بازنگری قرار بگیرد .

http://uupload.ir/files/6ma6_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B9-%DB%B2%DB%B5_%DB%B2%DB%B0-%DB%B2%DB%B0-%DB%B5%DB%B8.jpg

رسولی افزود: شورا با خرید زباله سوز موافق نیست و نمی خواهیم در این مبحث اعمال سلیقه شخصی انجام شود و برای رفع مشکلات در سراوان نیازمند کمک رسانه ها هستیم .

رئیس کمیسیون عمران شورا گفت: بنده معتقدم رانش زباله در سراوان ممکن است به علت همزمانی فعالیتهای عمرانی و سیستم بهره برداری و… نیز مربوط است و در شرایط فعلی باید استراتژی واحد در تمامی بخش ها داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران شورا با اشاره به اینکه نیاز به یک برنامه راهبردی مدیریت پسماند داریم گفت: اگر طرح ارائه شده در خصوص پسماند مورد تائید است همان اجرایی و به عنوان چراغ راه باشد و در غیر این صورت باید سریعا طرحهای لازم توسط مشاور تهیه و به کمیسیون ارسال شود .

رسولی با اشاره به وجود گاز متان ناشی از زباله ها در سراوان تصریح کرد: باید به مشکل انفجار در سراوان هم بیاندیشیم  و در هر صورت باید از استاندار، فرماندار و… در این زمینه طلب یاری کنیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای رشت با اشاره به اینکه بهره برداریها درسراوان باید به گونه ای انجام شود که خطر آفرین نباشد گفت: ظرفیت کارخانه کود آلی و… باید سنجیده شود .

وی گفت: انتظار می رود در یک زمان مشخص و هر چه سریعتر راهکارهای لازم به منظور مقابله با این بحران داده شود .

رسولی افزود: با حرف زدن کاری انجام نمی شود و باید عملیاتی ورود کنیم و نقشه راه داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با بیان اینکه باید کارها را مشخص شود گفت: باید بدانیم چه چیزی را از چه کسانی تقاضا داریم .

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت با بیان اینکه مساله محیط زیست برای بنده بعنوان یک شهروند دغدغه مهمی است گفت: برای پیش بردن مباحث زیست محیطی باید به تمام جوانب توجه شود ،در این خصوص حجت برای ما نظریه کمیسیون بهداشت است و اتفاقاتی که به لحاظ عمرانی و…هم به واسطه رانش زباله در سراوان به وجود آمده باید بررسی شود.

وی بیان کرد: امیدوارم بتوانیم حقوق مردم را در این خصوص محقق کنیم و لایحه استراتژی کوتاه مدت در باره رانش زباله در سراوان باید شنبه آینده  وارد صحن کمیسیون شود و در حال حاضر با توجه به اینکه شش هکتار زمین زیر آوار زباله رفته است و بحران ایجاد شده و امید داریم تمام انرژیها به طور مفید در یک کانال جمع و مشکلات سراوان برطرف شود.

در ادامه این نشست فاطمه شیرزاد در زمینه رانش زباله در سراوان اظهار کرد:تاکنون جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده است و وضعیتی که در سراوان پیش آمد یک تلنگر جدی برای سازمانهای مسئول است .

فاطمه شیرزاد با اشاره به شرح خدمات مربوط به شهرداری رشت در خصوص سراوان تصریح کرد: یقینا با توجه به نقشی که شهرداری رشت در مباحث مختلف در این زمینه بر عهده دارد امیدواریم بتوانیم راهکار مناسبی برای این معضل اساسی بیاندیشیم .

http://uupload.ir/files/gzve_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B9-%DB%B2%DB%B5_%DB%B2%DB%B0-%DB%B2%DB%B0-%DB%B5%DB%B6.jpg
وی افزود:مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری رشت از ماهها قبل باید هشدارها را می داد و کاستی ها را اعلام می کرد این امر نشانه کم کاری بوده و حال بحران سراوان تاوان چنین کم کاریهایی است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با بیان اینکه محل احداث تصفیه خانه زیر زباله ها دفن شده است گفت:پیمانکار این حوزه باید مرتبط با این مبحث باشد .

شیرزاد با بیان اینکه طبیعی جلوه دادن رانش زباله رفع مسئولیت است تصریح کرد: همه باید پاسخگو باشیم و اگر در حوزه قرار داد مشاور هم مشکلاتی است باید در اسرع وقت برطرف شود .

فاطمه شیرزاد افزود: به لحاظ زیست محیطی سراوان نابود شده است و ما باید به دنبال مرهم باشیم.

وی با اشاره به موضوع زباله سوز گفت: بازنگریهایی که در خصوص خرید زباله سوز باید به آن توجه میشد و همچنین در بخش اعتبارات  هنوز مغفول مانده است و در حال حاضر استانهای شمالی همچون نوشهر و…هم اعتبارات کافی را جذب نکرده اند .

شیرزاد بیان کرد: برای سراوان و کارخانه کودآلی اعتبارات همزمان و کافی منظور شود و باید مسئولین استانی هم درگیر این مباحث شوند و شورا و شهرداری رشت به تنهایی نمی توانند به این بحران بپردازند .

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت افزود: مشاور و پیمانکار پروژه سراوان به خوبی آنالیز شوند و نگذاریم بحران سراوان شدت بیشتری بگیرد.

شیرزاد با اشاره به  اینکه سالهاست مشکل سراوان مطرح شده است گفت: سراوان مبحث مهمی است که با سلامت مردم ارتباط دارد و باید بطور جدی و باسرعت به آن بپردازیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت اضافه کرد: تمام تلاشمان را در راستای احقاق حقوق مردم  بکار گرفته ایم و به زودی بازدید مجددی از محل رانش زباله سراوان بهمراه تمامی اعضای شورا انجام خواهیم داد و نشستی با استاندار گیلان در این خصوص برگزار خواهیم کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)