blank

به گزارش خزر، همایش خادمین زائرین اربعین حسینی به همت بخش مرکزی رشت با موضوع هماهنگی مراسم سوگواری اربعین سالار شهیدان با حضور معاونین عمرانی و سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت، بخشدار مرکزی، فرمانده انتظامی شهرستان و جمعی از مدیران در روستای کماکل بخش مرکزی رشت برگزار شد.  بخشدار مرکزی رشت ضمن تقدیر و تشکر […]

به گزارش خزر، همایش خادمین زائرین اربعین حسینی به همت بخش مرکزی رشت با موضوع هماهنگی مراسم سوگواری اربعین سالار شهیدان با حضور معاونین عمرانی و سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت، بخشدار مرکزی، فرمانده انتظامی شهرستان و جمعی از مدیران در روستای کماکل بخش مرکزی رشت برگزار شد.

 بخشدار مرکزی رشت ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای اسلامی و دهیار روستای کماکل افزود : خداوند را شاکرم که توفیق داد تا سالی دیگر عزادار سید الشهدا و خادم زائرین اربعین حسینی باشیم. انشالله همه عزیزانی که در این مسیر همراه ما هستند و کمک می کنند چه در دنیا و چه در آخرت از اجر اخروی آن بهره مند گردند.

محمدعلی ویشکایی افزود: شهرستان رشت در قالب دو گروه و دو موکب امسال در کربلا میزبان حداقل شش هزارنفر از زائرین شهرستان رشت خواهد بود که  در سال گذشته توانستیم توفیق میزبانی و بخشی از تدارکات پنج هزار نفر زائر را داشته باشیم.

بخشدار مرکزی رشت بیان داشت:امسال هم با توجه به چهارمین جلسه ای که در ستاد اربعین شهرستان داشتیم و سیاست هایی را به بخشداران و مدیران ادارات ابلاغ کردند امیدواریم بتوانیم خادم لایقی برای زائرین اباعبدالله الحسین در کربلا باشیم.

وی اذعان کرد: جهت مشارکت مردمی و جمع آوری نذورات عاشقان سرور و سالار شهیدان در سطح روستاها، قبض هایی طراحی و تهیه گردیده که در اختیار دهیاران قرار می گیرد و در سطح روستا این نذورات به هر مقدار و توان به صورت نقدی و یا غیر نقدی جمع آوری شده و انشالله نذورات نقدی طی صورت جلسه ای به حساب شورای بخش مرکزی واریز و به صورت متمرکز به حساب ستاد عتبات استان واریز خواهد شد.

بخشدار مرکزی رشت با بیان اینکه اولین گروه پشتیبانی امروز به کربلا اعزام شدند، افزود: دهیاران نذورات مردمی را تا پایان هفته جمع بندی کنند تا با توجه به محدودیت هایی که سر مرز وجود دارد، این مشارکت اخروی و نذورات، به موقع به موکب ها رسانده شود.

وی در بخش دوم صحبت های خود گفت : با توجه به بارش های پاییزی پیش رو و با توجه به تذکرات و توصیه های که به دهیاران عزیز شده است، سعی شود مواردی که بصورت مکتوب اعلام شده را جدی گرفته و تمام تلاش خود را داشته باشند تا مورد نارضایتی مردم و روستاییان عزیز قرار نگیرید .

وی همچنین از تمام خدمات و همراهی فرماندهی و پرسنل نیروی انتظامی شهرستان رشت که همواره خالصانه در باب امنیت و آرامش مردم قدم بر می دارند، تقدیر و تشکر کرد.

در پایان این همایش از سرهنگ شعبانی فرمانده انتظامی شهرستان رشت و پرسنل نیروی انتظامی تجلیل و تقدیر شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)