به گزارش خبرآزاد، پیمان برنجی: هرساله که روز ِ «خبرنگار » فرا می رسد ، سازمان ها و مراکزی ، چه دولتی و چه غیر دولتی ، خود را ملزم به تجلیلی حداقلی ، از این قشر ِ خاص می دانند و به صورتی دست و پا شکسته ، از آنها قدردانی به عمل می آورند […]

به گزارش خبرآزاد، پیمان برنجی: هرساله که روز ِ «خبرنگار » فرا می رسد ، سازمان ها و مراکزی ، چه دولتی و چه غیر دولتی ، خود را ملزم به تجلیلی حداقلی ، از این قشر ِ خاص می دانند و به صورتی دست و پا شکسته ، از آنها قدردانی به عمل می آورند ،اما جدا از کیفیت این تجلیل که بحث ما نیست ، آنچه در این میان بیشتر بروز و نمود دارد ، خطابه هایست که در آن روز ِ بخصوص ، از جانب مدیران آن سازمان ِ میزبان ، خطاب به خبرنگاران نشریات و رسانه های مدعو و غیر مدعو ، ایراد می شود ،خطابه هایی که در طول سال از آنها خبری نیست و فقط در آن روز کارکرد دارد: اینکه مطبوعات باید عملکردمان را نقد کنند و سخنانی از این دست که مرورش تکراری ست و در آرشیو مطبوعات ِ استان ، انباری از این سخنان ، انبوه شده !
اما همین چند روز پیش در مراسم ِ تجلیل ، از بقولی ، تلاشگران عرصه رسانه ، ازسوی شهرداری و شورای شهررشت که در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا برگزار شد، شهردار محترم شهر رشت که دراین مراسم به عبارتی میزبان بود ، سخنانی ایراد کردند که جای تامل دارد : « یکی دیگر از برنامه های شهرداری رشت، اهدای جایزه به افرادی ست که نقد های صحیح انجام دهند … امسال به نقد های صحیح و درست ،جایزه خواهیم داد… ، رسانه وظیفه دارد در گام اول از مسیر اصلی خود و رسالتی که دارد دور نشود و سعی کند وقتی از موضوعی اطلاعات کافی ندارد آن را عنوان نکند. برخی رسانه ها آمارهای من را دروغ خواندند، اما آماری که من ارائه داده ام درست بوده است و این ها دروغگویند و هیچ جایگاهی ندارند! » وی نقشه راه شهرداری رشت را بودجه تعیین شده دانست و ادامه داد : «بیشترین حجم فعالیت های عمرانی در شهر رشت در دوران مدیریت بنده انجام شده است !».{ نقل از دو سایت خبری محلی }
خوب تا اینجای قضیه می توان از ایشان متشکر بود بابت جایزه ای که به منتقدانشان خواهند داد ، اما آقای شهردار، منظورشان ،کدام منتقدان است ؟! …، ثناگویانشان یا منتقد ان ِ واقعی ؟ که در جایی دروغگو خطابشان کرده اند و جایگاهشان را مخدوش، اعلام فرمودند!

در باب رسالت رسانه ها در برابر ارباب قدرت ، ذکر همین نکته بس که از پی فرمایشات ایشان درباره اینکه بیشترین حجم فعالیت ههای عمرانی در شهر رشت در دوران مدیریت ایشان انجام شده ، می توان از ایشان پرسید که : بر اساس کدام آمار و ارقام ؟ …، آیا بذری که دیگر همتایان ایشان در دوره های قبل ، در شهر رشت کاشتند و ایشان آن را درو کردند را آیا باید به نام ایشان « سَنَد » زد ؟!

آقای شهردار به دنبال ِ « نقد » ِ درست هستند و مگر چند بار به نقدهای قبلی ، دل که نه …، حداقل به آنها گوش داده اند ؟! بطور مثال نمی دانم باید برای ایشان و مدیرانشان ، در جراید و تریبون های مختلف چند بار نوشت که خیابان های رشت هنوز چهار تا سطل زباله ی درست و حسابی ندارد و زبانمان « مو» در آورد از بس نوشتیم و کسی در مجموعه شما نشنید یا خود را نشنیدن زد ؟ ! آقای شهردار اینها یک نیازهای حداقلی برای یک شهر است که شما هنوز بر آورده اش نکرده اید ، آنوقت از حجم زیاد فعالیت های عمرانی ، در دوره اتان داد سخن دارید !…، هنوز خیابان های ما از نهضت ِ عاریه ای آسفالتتان ، زخمی و نقش و نگاری شده است ! آقای شهردار جایزه تان پیشکش ِ نیازمندان این جایزه ، اما منتقدانتان را دروغگو خطاب نکنید ، لطفا !
مطبوعات  و رسانه  ها آیینه تمام نمای عملکرد ِ مثبت یا منفی شما و سایر مدیران مجموعه تان هستند و خواهند بود …،البته اگر که بگذارند !

نویسنده: خبرآزاد

۰/۵ (۰ نظر)