به گزارش گیلان فردا، «یک عده به ظاهر شعار می دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می آید می گویند ما می لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.»  نامه نیوز نوشت: بیان این سخنان از سوی رئیس جمهور […]

به گزارش گیلان فردا، «یک عده به ظاهر شعار می دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می آید می گویند ما می لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.»

 نامه نیوز نوشت: بیان این سخنان از سوی رئیس جمهور در همایش رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور کافی بود تا مخالفان دولت، از فرصت به وجود آمده استفاده کنند و تمام حرف های ناگفته طی ماه های اخیر را روانه روحانی کنند.

در میان تمام منتقدان و مخالفان این بهارستان نشین ها بودند که بیش از همه از این سخنان روحانی برآشفتند و حتی برای بررسی سخنان او جلسه غیرعلنی برگزار کردند. آقای روحانی، شاه بیت نطق های نمایندگان مجلس بود. نطق هایی که از رئیس جمهور می خواستند معذرت خواهی کند.

شاید در این میان تندترین انتقادها به اعضای جبهه پایداری اختصاص داشت که در راس آنان روح الله حسینیان قرار داشت. روح الله حسینیان در انتقادی تند نسبت به سخنان رئیس جمهور گفت: «سخنان رئیس جمهور بدعتی را ایجاد می کند. حتی شاه وقتی با مخالفان خود صحبت می کرد به آنها نگفت به جهنم بروند بلکه گفت پاسپورت بگیرند و به خارج از کشور بروند. در واقع این نوع ادبیات رئیس جمهور دیکتاتورمآبانه است که رئیس جمهور باید پرهیز کند. هیچگاه احمدی نژاد اینطور صحبت نکرد.»

حسینیان می گوید که احمدی نژاد هیچگاه اینگونه سخن نگفته است و از چنین ادبیات سخیفی استفاده نکرده است اما هنوز یک سال از پایان دولت احمدی نژاد نگذشته است و بسیاری از مردم صحبت و ادبیات رئیس جمهور پیشین ایران را به یاد دارند؛ ادبیاتی که بسیاری از مردم آن را برخلاف شان یک رئیس جمهور می دانستند و حتی برخی از آن احساس شرم می کردند.

برای یادآوری ادبیات احمدی نژاد به برخی از سخنرانی های او که از ادبیات مخصوص خود استفاده کرده است، اشاره می کنیم:

** بهمن ۱۳۸۵ – مجلس شورای اسلامی: از تره بار نزدیک منزل ما خرید کنید. چرا از جاهای گران خرید می کنید؟ در محله ما قیمت ها ثابت است.

**بهمن ۱۳۸۵ – یکی از مساجد جنوب تهران: یک دختر ۱۶ ساله به کمک برادرش در زیرزمین خانه اش انرژی هسته ای کشف کرده است.

با هماهنگی رئیس وقت سازمان انرژی اتمی ایران، آن دختر هم اکنون در زمره دانشمندان هسته ای ایران قرار گرفته و اسکورت و راننده شخصی در اختیار دارد.

**تیر ۱۳۸۶ – در جمع اصناف و بازار: یک قصاب شرافتمند در نزدیکی ما زندگی می کند که از همه مشکلات مردم باخبر است و از وی هم اطلاعات مهم اقتصادی را می گیرم.

** آذر ۸۶ – سفر استانی خوزستان: آنقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان شما پاره شود.

** تیر ۸۷ – در جمع فرماندهان بسیج: سال گذشته که به عراق رفته بودم، گفتند یکی از فرماندهان اشغالگران، علاقه دارد شما را ببیند. گویا مرخصی او هم رسیده بود. مثل خودمان که پس از ۴۵ روز در جبهه مرخصی می رفتیم اما او یک ماه مرخصی را عقب انداخته بود تا ما را ببیند و من هم گفتم، بیاید. وقتی آمد پیش ما گفت افتخار می کنم با شما هستم. شما در دل ما جا دارید. وی سپس از من درخواست کرد با من عکس یادگاری بگیرد و گرفت و سپس معاونش هم همین طور. من زدم پشتش و تشویقش کردم و گفتم هوای مردم عراق را داشته باشید.

**اسفند ۸۸ – کنفرانس مطبوعاتی همراه با بشار اسد: ما یک ضرب المثل در فارسی داریم و کسی که حرف بیجا می زند و خارج از قد و قواره خودش صحبت می کند، به آن می گوییم یک کلام از مادر عروس.

**مرداد ۱۳۸۹ – همایش ایرانیان مقیم خارج: خطاب به اوباما و سران کشورهای غربی: آن ممه را لولو برد.

**مرداد ۱۳۸۹ – همایش ایرانیان مقیم خارج: آب را بریزید همان جایی که می‎سوزد.

**مرداد ۱۳۸۹ – سخنرانی در روز خبرنگار: در مواردی هم که حتی اسمی از کسی برده نشده است، قاضی می گوید این مطلب به فلان شخص می خورد، در حالی که وقتی مطلبی نوشته و نقد می شود اگر به کسی هم خورد، خورد. باید بخورد تا دردش بیاید.

**آبان ۸۹ – سفر استانی بجنورد: پشم و پیل کشورهای به اصطلاح قدرتمند جهان ریخته است و اگر خیلی عرضه دارید، اوضاع کشورهای خود را جمع و جور کنید و به ملت های خود برسید. شما نمی توانید آب بینی خود را بالا بکشید.

**آبان ۸۹ – در جمع خبرنگاران: شما موقعی که نمی دونستید چه جوری طهارت بگیرید ملت ایران تمدن داشت. حالا شما می خواهید به ما جنس بفروشید؟! نفروشید!

**بهمن ۹۰ – رونمایی از داروهای تولیدی محققان ایرانی: اکنون ایام شادی است و می توان یک شوخی کرد. بعضی ها می گویند که کار را به دست خانم ها ندهید، چون همه فرصت ها را می گیرند.

**اسفند ۹۰ – در جلسه سوال از رئیس جمهور: آخر سال است و باید کمی با هم صفایی بکنیم. شب عید است کمی شاد باشیم.

دی ۹۱ – در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه فرانسه: همه اش کشک است، طرف راه می رفت می گفت ابرقدرت، قدر قدرت … ای زکی.

**دی ۹۱ – مراسم بزرگداشت امیرکبیر: روزی سفیر روس به حضور امیرکبیر می آید تا درباره افزایش مرز روسیه صحبت کند که امیرکبیر به وی می گوید تا به حال کشک بادمجان خورده ای؟ که او می گوید نه! امیرکبیر می گوید ما در خانه یک فاطمه خانم داریم که به او می گوییم فاطمه خانوم جان که کشک بادمجان های خوبی می پزد. شما بروید وقتی کشک بادمجان پخت برای شما می فرستم. این یعنی امیرکبیر به سفیر روس گفت برو دنبال کشکت!

**اسفند ۹۱ – در افتتاح دو شبکه جدید صدا و سیما: باید چهار ماهواره به فضا پرتاب کنیم تا هر «ننه قمری» کلید آن را پایین نیاورد.

نویسنده: گیلان فردا