به گزارش ماسال فردا، با عرض تبریک به شما جناب شهبازی بابت دریافت پست جدیدتان، بی مقدمه برویم سر اصل ماجرا، داستان بنرها چه بود؟ – زمانی که بنده به عنوان بخشدار مرکزی صومعه سرا انتخاب شدم، برخی از دوستان و طرفداران بنده به دلیل حضور در دو دوره ی شورا و نیز ۵ سال […]

بخشدار صومعه سرا- همین مردم، دو دوره به بنده رأی دادند!به گزارش ماسال فردا، با عرض تبریک به شما جناب شهبازی بابت دریافت پست جدیدتان، بی مقدمه برویم سر اصل ماجرا، داستان بنرها چه بود؟

– زمانی که بنده به عنوان بخشدار مرکزی صومعه سرا انتخاب شدم، برخی از دوستان و طرفداران بنده به دلیل حضور در دو دوره ی شورا و نیز ۵ سال حضور به عنوان شهردار، به بنده محبت داشتند و طی هماهنگی با پرسنل شهرداری شاندرمن، اقدام به نصب بنرهای تبریک در این خصوص نمودند.

متاسفانه در کمال تعجب و اواخر شب، خود شهردار و اعضای شورای شهر دستور جمع آوری این بنرها را دادند! و بنده نیز حرفی در این خصوص نزدم.

اما شهردار شاندرمن گفته اند که به دلیل مصادف بودن با روز قدس این اقدام صورت گرفته است؟

– اگر این حرف آقایان درست بوده، پس چرا روز بعد از آن هم این اتفاق اقتاد و از نصب بنرها جلوگیری شد!؟ البته این عزیزان میگویند که مصوب شده بنرهای تبریک تنها باید به دست بستگان درجه یک و از طرف آنها نصب گردد و شورای شهر قبل این قانون را تصویب نموده است.

اگر این طور که آقایان می گویند باشد پس برای شخص ایشان هم نبایستی بنرهای تبریک در سطح شهر نصب می شد!

آقای عبدلحسیزاده معتقدند میتوان با نظرسنجی، دریافت عملکرد ایشان بهتر بوده یا شما!؟

همه ی انسانها حقوقی دارند به نام حقوق شهروندی، بنده همین حقوق را دارم و مسئولین بالای کشوری نیز همین حقوق را دارند، در هر پست و مقامی که باشند این حقوق شهروندی را دارا هستند.

بنده اگر امروز در صومعه سرا پستی را دریافت نموده ام با این حال حقوق شهروندی را در شاندرمن دارم. در آنجا درس خواندم، ۲۳ سال معلم بودم و دو دوره به عنوان شورای شهر انتخاب شده و ۵ سال به عنوان شهردار خدمت نموده ام، فک میکنم در این دوران خدماتی را انجام داده ام و بیلان کاری مشخصی دارم.

بنده تک تک خدمات و عملکردی را که برای شاندرمن داشته ام لیست میکنم، اما آقایان چه عملکری داشته اند؟ همه ی مستندات در خصوص عملکرد بنده موجود است.

به عنوان مثال سه عدد پلی که در زمان بنده احداث شده است و در شرایطی که شاندرمن اصلا نقطه گردشگری نداشت زمانی که بنده آمدم پارک ۱۱ هزار متری را کاملا آماده نمودیم و افتتاح کردیم و هم اکنون مردم از آن استفاده می کنند.

از منابع طبیعی ۳۲ هکتار زمین را گرفتیم که اقدام به کلنگ زنی کردیم. همین تملک زمین کار آسانی نیست.

مسئولین زیادی را به اینجا آوردیم. و حدود ۴۰ خیابان و کوچه را آسفالت نمودم حالا آقایان بگویند که یک فرغون آسفالت در یک گوشه از شاندرمن ریخته ایم! چاله و چوله های شهر را با گل و با شن پر میکنند! بعد آقایان میگویند من را مردم می شناسند و شما را نیز میشناسند! بله من هم می گوین این طور است، قضاوت را میگزاریم به عهده ی مردم!

بنده میگویم ۲ دوره از مردم مشروعیت گرفته ام و بهعنوان شورا به بنده اطمینان نموده اند! برخی حرفهایی که این آقایان میزنند، نه در شان شهردار، نه اعضای شورا و نه یک شهروند هست!

انتظار بیشتری از شهردار محترم داشتم! به هر حال ایشان زمانی پرسنل بنده بوده اند، چه ایشان بخواهد و چه نخواهد امضای بنده در زیر حکم وی بوده است.

آیا موضوع تنها بر سر نصب چند بنر است؟

موضوع بنر و پرده موضوع اصلی نیست، مردم این را بهتر می دانند! زدن یا نزدن بنر چه مشکلی می تواند برای بنده ایجاد کند!؟ آیا این کار برای یک مسئول سیاسی می تواند مشکلی ایجاد کند!؟ نهایتا دل همین مردم را درد می آورند، همان مردمی که به آنها خدمت کرده ام.

بنده از کوچکی در شاندرمن بزرگ شده ام و تمام خشت و آجر های شاندرمن را به خوبی می شناسم که چگونه روی هم بنا نهاده شده تا شاندرمن به وضع کنونی تبدیل گردد.

وضعیت شهرداری در زمان شما چگونه بود؟

زمانی که پست شهرداری شاندرمن را تحویل گرفتم ۵۰۳ میلییون تومان بدهی جاری داشتیم، هفت ماه پرسنل حقوق نگرفته بود، تمام ماشین آلات شهرداری مستهلک شده بود. وضع به حدی خراب بود که ماشین آتشنشانی ما بخاطر یک پمپ از کار افتاده بود.

با همت مردم توانستیم این مشکلات را به مرور حل کنیم. یادم می آید که ظرف ۵۴ روز مردم ۱۷۲ میلیون تومان را با پرداخت عوارض به نقدینگی شهرداری اضافه نمودند. اگر شهرداری را ۵ سال سر پا نگه داشتیم نه اینکه از هنر بنده بوده بلکه به دلیل کمک مردم با ما بود و تعاملی که بین مان جریان داشت.

اختلاف شما و آقای عبدلحسیزاده از کجا آغاز شد؟

بنده با ایشان اختلافی نداشتم، حتی زمانی که می خواستند برای خشک بیجار بروند، ریاست شورای آن شهر از بنده پرسید چرا به این راحتی اجازه می دهید تا نیرویی که این همه از خوبیهایش میگویید، از مجموعه خود جدا کنید!؟ هیچ کس نمی خواهد نیروی خوب را به جای دیگر بفرستد!؟ در پاسخ به ایشان گفتم به این دلیل که خواهان رشد ایشان هستم.

بنده هیچ کاری با ایشان نداشتم و هنگامی که ۱۲ شهریور این عزیزان به عنوان شورای جدید آمدند حکم بنده برای گمرک آستارا خورده بود و با آنها کاری نداشتم!

منتها این عزیزان بنده را مورد کم لطفی قرار دادند، امیدوارم که نسبت به دیگران این رفتار را نداشته باشند.

در پایان؟

برای شهردار عزیز و شورای شهر شاندرمن آرزوی موفقیت را دارم، از شهردار ماسال که داری طینت بزرگی هستند و شورای شهر ماسال کمال تشکر را میکنم زیرا من حق شهروندی در شاندرمن را دارم و نه ماسال . از این که اجازه نصب بنر در این شهر را داند واقعا کار بزرگی کردند و انشالله فرصتی داشته باشم تا بتوان این لطف عزیزان را جبران نمایم.

نویسنده: ماسال فردا