به گزارش احرارگیل حجت الاسلام والمسلمین مقدادداداشی ازطلاب ولایی گیلانی مقیم قم دریاداشتی دروبلاگ شخصی خود مطلبی با عنوان «اندر احوالات محاکمه «م.ه» ونگرانی بعضی ها… »بروز کرد که بدون هیچ اظهارنظری تقدیم شما همراهان صمیمی می شود.   پیش نوشتار: بعداز حدود یکسال دوباره قلم بدست گرفته ام تا آنچه بدان می اندیشم را […]

به گزارش احرارگیل حجت الاسلام والمسلمین مقدادداداشی ازطلاب ولایی گیلانی مقیم قم دریاداشتی دروبلاگ شخصی خود مطلبی با عنوان «اندر احوالات محاکمه «م.ه» ونگرانی بعضی ها… »بروز کرد که بدون هیچ اظهارنظری تقدیم شما همراهان صمیمی می شود.

 

پیش نوشتار: بعداز حدود یکسال دوباره قلم بدست گرفته ام تا آنچه بدان می اندیشم را بر زبان بیاورم، دلیل این غیبت هم همانطور که بعضی دوستان می دانند بالا رفتن هزینه انتقاد است، چرا که بعضی ها قسم خورده اند پاسِ نقد وانتقاد را نگه ندارند، اما محاکمه ی «عزیزِ دل بابا» آنقدر ارزش دارد که دوباره خرق عادت کنم. امید آنکه مقبول اُفتد.

نوشتار: بالأخره دستگاه قضایی بعد از پنج سال عافیت طلبی را رها کرد و پرونده ی پاره ی تن حاج آقا خاطره را به جریان انداخت، پرونده ای که با بیش از صد صفحه متن کیفرخواستش بود با ده ها عنوان جرم اقتصادی وامنیتی، باید خیلی زودتر از اینها به جریان می افتاد، اما مانع تراشی های بعضی، وشاید عافیت طلبی دستگاه قضا باعث این تاخیر شد، و الّا قطعا اهمیت این پرونده بسیار بیشتر از اهمیت شکایت یک شهروند ورامینی از محمود احمدی نژاد بود، پرونده ای که بیشتر شبیه «خاله بازی» بود تا یک جرم علیه رییس جمهور پیشین، وجای طرحش «خانه ی مادربزرگ» بود. اما چه باید کرد که توان قوه قضائیه بیشتر صرف موارد بی اهمیت می شود تا پرونده های سنگین وحجیم، قوه ای که بعد از فتنه ۸۸ ترجیح داد به محاکمه شریعتمداری وفیلتر سایت قدیانی بپردازد، کارهایی که بیشتر حکایت از زمان نشناسی وکم طاقتی دستگاه قضا داشت تا اقتدار وعدالتش.

حالا بعداز کلی اما واگر نوبت «مهدی هاشمی»(همان م.ه صداوسیما) رسید تا یکبار هم شده به سوال دیگران پاسخ دهد، البته ناگفته پیداست که تنها چیزی که یک شاهزاده به آن عادت نکرده است پاسخگویی ست.

باری در این بین، آنچه مرا به حرف واداشته است حمایت های بعضی ها از این متهم فربه وکارکُشته است، کسی که تا دیروز میگفت: «دَرد، نام دیگر من است» امروز تمام دَردَش شده غم دادگاهی شدن «مهدیِ بابا»، نماینده ای که قسم خورده نگاهبان حقوق مردم باشد امروز شده بلندگوی «از ما بهتران» وتریبونش شده وسیله ای برای دفاع از کسی که در ظرف کمتر از چندساعت پدرش برای ازادی اش از بند، وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی جورکرده بود.

 

جانبازی که تا دیروز منتقد وکیل الدوله ها بود امروز شده وکیل خانواده هاشمی، وحنجره اش به جای دفاع از مردم پابرهنه خرج کسانی میشود که مردم برایشان هیچ اهمیتی ندارد. حال چرا نماینده معزّزمان اینگونه شده است و چه سرّی در این انحراف نهفته است نمی دانم.

غلامعلی جعفرزاده در گفتگو باایسنا گفت: « انتظار از مجموعه قوه قضاییه و کسانی که پرونده مهدی هاشمی را پیگیری می‌کنند این است که پرونده همه متخلفین را پیگیری کنند و نه صرفا پرونده یک نفر را؛ زیرا اگر صرفا یک نفر از جناح مخالف در دادگاه محاکمه شود نشان دهنده این است که دلشان نه برای مردم و نه برای نظام نمی‌سوزد و اینها فقط به دنبال انتقام‌گیری سیاسی هستند.»

جالب اینکه این گفته ی او در حالیست که اولا پنج سال از احضار او توسط دادگاه والبته عدم حضورش می گذرد ودر این بین پرونده های زیادی من جمله شکایت شیرین عبادی از حسین شریعتمداری، روی میز دادگاه ها رفت وبسیاری از خون دل خورده های انقلاب نیش قضایی را نوش کردند اما مهدیِ بابا همه این مدت را زیر چتر حمایت پدری به سر می برد.

نماینده رشت در ادامه افزود: «کسی در تولد خودش نقش ندارد بنابراین نمی‌توان صرف آقازاده بودن را جرم تلقی کرد… من فکر می‌کنم ما داریم قدری از حد عدالت خارج می‌شویم و مسائل دیگری را در کنار آنچه به عنوان مفسده اقتصادی مورد اتهام است مطرح می‌کنیم…»

طنز گفتار ایشان در این است که بحث را به توضیح بدیهیات می کشانند، البته که هیچ عاقلی نمی گوید صرف آقازاده شدن جرم است، وفکر هم نمیکنم محتویات بیش از صد صفحه ای کیفرخواستش در مورد نحوه وعلل زائیده شدن مهدی هاشمی باشد.

 

ای کاش آقای جعفرزاده به جای این مصاحبه ها بنشینند وکمی خاطرات سال ۷۰ آقای هاشمی که به تازگی منتشر شده را مطالعه کنند تا ببینند این چند آقازاده چطور تمام کشور را در اختیار داشته اند. آقازاده ای که به پشتوانه پدر نزدیک سه سال به احضاریه قوه قضائیه توجهی نمیکند و در لندن می ماند حتما مجرم است. این نوع از آقازدگی(به عبارت دقیق تر شاه زادگی) حتما جرم است.

جعفرزاده ایمن آبادی در آخر تصریح کرد: «عده‌ای تندرو به دستگاه قضایی فشار می‌آورند که خارج از حدود و اختیارات قانونی انتقام پدر را از پسر بگیرد یا مواردی را ضمیمه پرونده پسر کند که جزء جرایمش نبوده یا مجازات را تشدید کند. به نظر می‌رسد اینها به دنبال انتقام‌گیری سیاسی از پدر هستند»

البته معلوم نشد منبع این ادعای ایشان کجاست؟ وبا چه سندیتی این حرفها را میزنند؟ براستی اگر قوه قضائیه تحت فشار بود چرا این محاکمه باید این قدر تاخیر می افتاد؟ آیا اهمیتش کمتر از اهمیت شکایت یک شهروند ورامینی نسبت به احمدی نژاد آن هم بخاطر یک سخنرانی بود؟ پر واضح است که دستگاه قضایی با مماشات کامل در مورد این آقازاده برخورد کرده ومی کند.

حالا مسئله ای که مورد ابهام است این نکته است که از این دفاع ودلسوزی جناب جعفرزاده چه چیز عائد مردمی که با دستهای پینه بسته به او رای دادند می شود؟ چرا ایشان بجای این بازی های سیاسی به فریاد مردم مستضعف رشت وکشاورزان زحمتکش نمی رسند و درد آنها را فریاد نمی زنند؟

والعاقبه للمتقین

 

پس نوشتار: سایت خبری دیار میرزا در خبری از دستور پس گرفتن شکایات استانداری از خبرنگاران، در آستانه ی روز خبرنگار خبر داد وآنرا ستود، درخواست دوستان ما این است که سردبیر این سایت که از وابستگان جناب مهندس غلامعلی جعفرزاده هستند از ایشان بخواهند که تابع این سنت حسنه باشند و از شکایات رسمی وغیررسمی شان از خبرنگاران وخبرگزاری های گیلانی صرف نظر کنند، باشد که این عمل ورای از شعار، وسیله ای باشد برای نقدپذیری هرچه بیشتر مسئولین این استان.

 
Thumb_171571

مقداد داداشی * فعال فرهنگی، حوزوی

نویسنده: احرار گیل

۰/۵ (۰ نظر)