به گزارش بهجت نیوز، پیش از این نظرات و ایمیلی هایی از برخی کاربران بابت نارضایتی از این وضع دریافت کرده بودیم که باید خدمت آن دسته از کاربران عرض کنیم چندی پیش به صورت حضوری مراتب نارضایتی شما را به برخی از اعضا محترم شورا رسانده بودیم که به دلیل بی توجهی این عزیزان […]

در پی تشدید اختلافات اعضای شورای شهر؛ به نفع شهرتان کوتاه بیائید!!به گزارش بهجت نیوز، پیش از این نظرات و ایمیلی هایی از برخی کاربران بابت نارضایتی از این وضع دریافت کرده بودیم که باید خدمت آن دسته از کاربران عرض کنیم چندی پیش به صورت حضوری مراتب نارضایتی شما را به برخی از اعضا محترم شورا رسانده بودیم که به دلیل بی توجهی این عزیزان مجبور به نوشتن این متن شدیم.

ضمنا در این یادداشت سعی نموده ایم به جای ورود به دسته بندی های گروهی و بعضاً یک نفره، مجموعه محترم شورا را به عنوان ظرفیتی که باید و موظف است بر اساس وظایف محوله قانونی تمامی مساعی خویش را مصروف تامین حداکثری منافع عمومی دارد، به وحدت و هم اندیشی دعوت کنیم، آن هم با انتقاد از برخی موضعگیری ها و نه قرار گرفتن در این انشقاق ها و در نتیجه تقویت جدایی ها.

حتما شما هم مصاحبه ها و بیانیه های منتشر شده برخی اعضا که در قسمت هایی از آن به تخریب و افشاگری علیه یکدیگر پرداخته اند را مطالعه کرده اید ؛ قطعا برخی نکات کاملا صحیحی در موضگیری های این عزیزان که با خلوص نیت! بیان شده است، وجود دارد، اما اعضای محترم شورای شهر یقینا بهتر از ما می دانند که اختلافاتی بدین شکل زیانهای فراوان برای شهر دارد.

در چند سال اخیر شهر فومن همواره با چالش های فراوانی روبرو بوده است و این چالش ها در بیشتر اوقات سبب تنش در شورای شهر شده است. این چالش ها در چند سال اخیر آنقدر فراوان است که بقول شیخ اجل سعدی علیه رحمه «اگر صد نامه بنویسم حکایت بیش از این آید.»

خطاب به اعضای شورای شهر میگوییم: چرا به نفع مردم شهرتان کوتاه نمی آئید، مگر بزرگی و ابهت و بندگی این مردم را طی ماه مبارک رمضان و به خصوص شب های قدر ندیدید، وقتی مردم با آرزوی بلند صدا می زنند “بک یا الله” و “به محمدا” و در آخر “و بالحجه”،چرا شما اصرار دارید تا کام این مردم قدر دیده را این همه، با اصرارهایتان تلخ کنید؟!

خطاب نگارنده به اعضای محترم شورای شهر فومن است که انصافا هم از مفاخر و نخبگان و هم از دلسوزان مردم و نظام هستند.

مگر مقام معظم رهبری بارها نفرمودند که به دنبال مچ گیری نباشید و مبادا مسئولان و سیاسیون کام مردم را با انگ ها و مچ گیریهای خود از یکدیگر تلخ کنند، تا چه اندازه مردم شهر باید هزینه این اختلافات را بدهند.

در شورای شهر قبلی که این اختلافات نمایان نبود شاهد آن وضع بودیم اما در این دوره وضعیت تماما بالعکس شده است، یا از اینور بوم می افتیم یا از آنور بوم!

اعضای محترم که ایراد دارید به نحوه عملکردهای سایر اعضا، البته حق مسلم شماست که به عنوان وکیل مردم و نمایندگان شهروندان به دور از هرگونه فشار و تعارفی اقدام به نقدهای خود به دیگر اعضا کنید ولی انصافا بعضی از این اقدامات یک جانبه، علاوه بر اینکه شبهه ایجاد می کند نشر چندین باره نگرانی و سئوالات بی انتها برای شهروندان نمی تواند باشد، مگر نمی شود خیلی از کارها و انتقادات را به دور از هیاهو در گوش همدیگر و یا حداکثر توسط واسطه های امین و دلسوز برای شهر و هردو طرف دعوا انجام داد؟!

اگر مشکلی در یک طرح هم به وجود آمده است، چرا باید هزینه جار و جنجال آن را مردم شهر برعهده بگیرند؟

یک طرح پیشنهادی عالی همانند احداث مجتمع سرپوشیده آبی که انصافا طرحی بسیار کارآمد و خوب میتوانست باشد و امید را در دل مردم شهر زنده کرد، چرا باید با یک سری سیاسی کاری ها و اختلاف افکنی ها دامنه این مسائل به گیس و گیس کشی های رسانه ای کشیده شود؟

در همین رابطه مقام معظم رهبری درباره وظایف شوراهای اسلامی شهر در سخنرانی سال ۷۹ خود فرموده اند:

“مردم آمده‌اند، اقبال کرده‌اند و با یک شور و امیدى به چیز ناشناخته‌اى که در تعبیرات ما و در شعارها و اظهارات، تصویرى از آن داشتند، رأى داده‌اند. این شما هستید که مى‌توانید این ایمان مردم را مستحکم کنید. اگر بین خودتان بر سرِ چیزهاى کوچک، دائم اختلافها وجود داشته باشد، یا بین شما و شهردار اختلافهایى و سرگرمیها و گرفتاریهاى گوناگون باشد، اجازه نمى‌دهد که به مسائل، رسیدگى کنید.

اکثریت این مردم که مردم فقیر و مردم محرومى هستند، ببینید چه چیزى لازم دارند و مشکلشان چگونه برطرف مى‌شود. من نمى‌گویم مشکلات فقرا را شما برطرف کنید. تا آن جایى که مربوط به شوراى شهر است و تا آن جایى که مربوط به شهردارى است، شما برطرف کنید.

همه همّت کنید و اختلافات را کنار بگذارید؛ محور اصلى را بچسبید. اگر بنا باشد گرایشهاى گروهى و جناحى و حزبى و رفاقتى را وارد قضایا کنید، این کار به سامان نخواهد رسید. “

وی همچنین در یکی از بیانات خود در خطبه های نماز جمعه میفرماید: منظور ما از وحدت چیست؟ یعنی همه‌ی مردم یکسان فکر کنند؟ نه. یعنی همه‌ی مردم یک نوع سلیقه‌ی سیاسی داشته باشند؟ نه. یعنی همه‌ی مردم یک چیز را، یک شخص را، یک شخصیت را، یک جناح را، یک گروه را بخواهند؟ نه؛ معنای وحدت اینها نیست. وحدت یعنی نبودن تفرقه و نفاق و درگیری و کشمکش.

در پایان فقط به ذکر همین نکته اشاره خواهیم کرد که نظرات متفاوت در بین اعضا شورای شهر به سود شهروندان است اما تفرقه و زد و خوردهای کلامی حکم سم را برای فعالیت شورا دارد فلذا سعی کنید با گوش فرا دادن به نصایح رهبر انقلاب از خود نامی نیک در تاریخچه این شهر برجای بگذارید.

در پی تشدید اختلافات اعضای شورای شهر؛ به نفع شهرتان کوتاه بیائید!!

نویسنده: بهجت نیوز