به گزارش شاهد شمال، اصناف و بازاریان از دوران گذشته تا به امروز همواره در تاریخ این مرز و بوم نقش بی بدیل و سازنده ای از خود نشان داده و هم اکنون نیز همگان شاهد شکوفایی و نقش آفرینی و حضور پررنگ اصناف در چرخه های مختلف اقتصاد هستند. نماینده مردم رشت و عضو […]

جعفرزاده- بسیاری از صنوف سنتی کشور در حال انقراض هستندبه گزارش شاهد شمال، اصناف و بازاریان از دوران گذشته تا به امروز همواره در تاریخ این مرز و بوم نقش بی بدیل و سازنده ای از خود نشان داده و هم اکنون نیز همگان شاهد شکوفایی و نقش آفرینی و حضور پررنگ اصناف در چرخه های مختلف اقتصاد هستند.

نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در این باره می گوید:  بدنه هر اقتصادی از خرد به کلان حرکت می کند یعنی اقتصاد کلان از اقتصاد خرد نشات می گیرد.

غلامعلی جعفرزاده افزود: صنف، واحدهای صنفی و اصناف نیز در قالب اقتصاد خرد جای می گیرند.

وی همچنین اظهارداشت: اصناف و بازاریان از دوران گذشته تا به امروز همواره در تاریخ این مرز و بوم نقش بی بدیل و سازنده ای از خود نشان داده و هم اکنون نیز همگان شاهد شکوفایی و نقش آفرینی و حضور پررنگ اصناف در چرخه های مختلف اقتصاد هستند.

نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: گستردگی این نقش امروز تا بدانجا پیش رفته که در اکثر صحنه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و غیره شاهد حضور موثر و آگاهانه بازاریان و اصناف بوده تا آنجا که می توان از این قشر پر تعداد به عنوان بازویی برای دولتمردان در پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی نام برد.

مسئولان در راستای رفع موانع و مشکلات اصناف همتی بیشتری داشته باشند

وی افزود: این قشر زحمتکش نیز چه در قبل از انقلاب و چه در دوران پیروزی و پس از آن به ویژه در ایام دفاع مقدس و روزهای سازندگی نشان دادند که پیوندی ناگسستنی با بدنه نظام و آحاد جامعه اسلامی دارند.

جعفرزاده بیان داشت:  به دلیل فراگیر بودن خدمات بازاریان و استفاده عموم مردم از این خدمات نقش اصناف و بازاریان می تواند نقشی موثر و سازنده در مراودات اجتماعی نیز باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری به نام ” اقتصاد و فرهنگ ” و از آنجا که درصد بسیار زیادی از فعالیت های اقتصاد خرد در تعامل با اصناف بوده به یقین بازاریان عزیز و زحمت کش در این سال تمام سعی و تلاش خود را برای تحقق این مهم به کار خواهند بست.

نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآورشد: از مسئولان انتظار می رود به تناسب فعالیت این زحمت کشان عرصه اقتصاد و تلاش های اثر گذار آنان در رفع موانع و مشکلات موجود مسیر فعالیتشان همتی بیشتری نشان دهند.

نویسنده: شاهد شمال