به گزارش دیار باران، حجت الاسلام علی کریمیان با بیان اینکه نقش هیئات و منابر در حمایت ملت از نظام جمهوری اسلامی با ایجاد فرصت هایی ارزشی بسیار پر رنگ است، گفت: دولت و نظریه پردازان آمریکایی توسعه اندیشه عاشورا را عامل ماندگاری انقلاب اسلامی می دانند و دلواپس آینده استکباری خود در منطقه هستند. […]

به گزارش دیار باران، حجت الاسلام علی کریمیان با بیان اینکه نقش هیئات و منابر در حمایت ملت از نظام جمهوری اسلامی با ایجاد فرصت هایی ارزشی بسیار پر رنگ است، گفت: دولت و نظریه پردازان آمریکایی توسعه اندیشه عاشورا را عامل ماندگاری انقلاب اسلامی می دانند و دلواپس آینده استکباری خود در منطقه هستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد گیلان در پاسخ به این سؤال که به عنوان یک فعال فرهنگی چه نمره ای به عملکرد هیئت و مساجد گیلان می دهید، بیان کرد: هیچ گاه نمی توان از عملکرد مساجد و نهادهای فرهنگی راضی بود زیرا دشمن هر روز با دامنه  اقدامات وسیع تر پا به میدان نبرد در جنگ نرم می گذارد.

وی افزود: طرح مسائل گوناگون متناسب با فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی و بازخوانی سیره ائمه اطهار (ع) باید در دستور کار هیئات و نهادهای فرهنگی قرار بگیرد.

روح کربلا در جامعه باید پالایش شود

وی با اشاره به اینکه تاریخ تشیع بر ترویج و پالایش روح کربلا در جامعه تاکید دارد، تصریح کرد: دشمنان اسلام و استکبار جهانی در پشت صحنه فعالیت های تروریستی برای تحقق اهداف شوم خود در منطقه عدم پرداختن به ماهیت قیام عاشورا را عامل موفقیت  خود می دانند.

کریمیان گفت: مبارزه با استکبار جهانی با قلم ایستادگی و آزادگی و استقلال در صحنه جوامع اسلامی  نوشته شده است و منابر و مساجد باید بیشتر از گذشته ارزش های اسلامی را در رسیدن به سعادت و کمال و پیروزی برای جامعه ایران به عنوان پرچمدار اسلام ناب محمدی (ع) و ترویج دهنده آن به دنیا بازگو کنند.

نویسنده: دیار باران

۰/۵ (۰ نظر)