به گزارش دیارباران، پروفسور انوش برزیگر در مورد وضعیت بهداشت و درمان در استان گیلان با ابراز تاسف از وضعیت موجود درمانی در این استان به ویژه شهرستان رشت، اظهار کرد: با توجه به پنج ماه فعالیت در رأس مدیریت حوزه بهداشت و درمان گیلان وضعیت مناسب نیست. وی با اشاره به سیاست های کلان […]

برزیگر- وضعیت بهداشت و درمان در گیلان مطلوب نیستبه گزارش دیارباران، پروفسور انوش برزیگر در مورد وضعیت بهداشت و درمان در استان گیلان با ابراز تاسف از وضعیت موجود درمانی در این استان به ویژه شهرستان رشت، اظهار کرد: با توجه به پنج ماه فعالیت در رأس مدیریت حوزه بهداشت و درمان گیلان وضعیت مناسب نیست.

وی با اشاره به سیاست های کلان مدیریت این حوزه در سال ۹۳، ارتقاء وضعیت بهداشتی و درمانی این منطقه را افق ترسیم شده برای آینده گیلان برشمرد و تصریح کرد: گیلان با برخورداری از کلانشهر هایی مانند رشت با وجود افزایش جمعیت از طریق مسکن های مهر نیاز شدیدی به تقویت زیر ساخت ها در این بخش دارد.

طرح تحول سلامت در گیلان موفقیت آمیز بود

 برزیگر با تاکید بر اجرای موفقیت آمیز طرح تحول نظام سلامت در گیلان، اضافه کرد: طرح تحول سلامت  به عنوان یک سیاست زیر بنایی در راستای تقویت زیر ساخت ها مشکلات و معضلات موجود را به طور ریشه ای در آینده ای نه چندان دور  برطرف خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان طرح تحول نظام سلامت را یک سیاست انقلابی دانست و اظهار کرد: تمام اقشار مردم زیر سایه بیمه سلامت می توانند بر خلاف گذشته با مشکلات کمتری طول درمان خود را سپری کنند.

نویسنده: دیار باران