امروزه، با اختیاری که انسانها دارند میتوانند آزادنه نقطه نظرات خودشان را بیان کنند و فارغ از همه اظهاراتی که جناب آقای دکتر تامینی در ضیافت افطاری داشتند و به بیان نظر خود درمورد نیامدن در دوره آتی انتخابات مجلس پرداختند جای این سوال مطرح است چرا رسانه های گروهی تنها به خبر نیامدن ایشان […]

امروزه، با اختیاری که انسانها دارند میتوانند آزادنه نقطه نظرات خودشان را بیان کنند و فارغ از همه اظهاراتی که جناب آقای دکتر تامینی در ضیافت افطاری داشتند و به بیان نظر خود درمورد نیامدن در دوره آتی انتخابات مجلس پرداختند جای این سوال مطرح است چرا رسانه های گروهی تنها به خبر نیامدن ایشان بسنده کردند؟

 

۱-آیا رفتارهای سیاسی یک فرد در جامعه تنها با گفتن نمی آیم خاتمه می یابد؟

۲-حساسیت موضوع خبر برای اهالی فن و مردم فهیم گیلان تا حدی است که باید به لایه های زیرین این موضوع توجه شود اما در دو روز اخیر فقط نظرات شهروندان محترم درمورد علت نیامدن از آمار و ارقام و گفته های ایشان از یک جمله در یک ضیافت بسنده شده است؟و هر شخصی تنها از منظر خود به تحلیل مواضع رفتاری و گفتاری تامینی بسنده کرده است؟

۳-همانطور که میدانیم دکترتامینی به حسن اخلاق و ادب و مردم داری و مردم دوستی بین مردم مشهور بود ه اند و گواه این مدعا حمایت حداکثری مردم عزیز درانتخابات دوره گذشته از ایشان با وجود تنگنهاها بود ه است شاید همین دیروز بود که گروههای سیاسی که به شدت در حال لیست بستن در استان بودند با وجود چهره ای مردمی همچون دکتر تامینی افرادی را درلیست های خود قراردادند که موفق به جلب رای مردم برای ورورد به بهارستان نشدند. وعلی رغم تمام توانی که خرج شده بود ایشان به مجلس راه نیابند اما مردم فهیم و عزیز شهرستان رشت با حداکثر رای و بالاترین رای خود، وی را به عنوان نفر اول انتخاب کردند تا او بتواند با قدرت هر چه تمام تر در خدمت به مردم جهت احقاق حقوق آنها گام بردارد.

۴- سوال اینست آیا در دنیای مدرن امروز به حق رای به عنوان یک اهرم انتخابی جهت تصمیم گیری و امر شراکت در مناسبات اجتماعی و حاکمیتی قائل نیستیم؟ اگر هست منصفانه تر نیست به رای چندین ده هزاری مردم شهر مان احترام بگذاریم و تامینی را درتامینی خلاصه و نقد نکنیم. چرا که شخصیت حقیقی و حقوقی همه انسانها با رعایت انصاف قابل به نقد وبررسی است.و ایشان به عنوان نماینده مردم تنها به بیان دیدگاه خود پرداختند که در انتخابات آینده ورود نخواهند کرد ؟

سوال دیگر اینست کجای این حرف ایرداد دارد که شخصی در اوج قدرت و محبوبیت در میان مردم فرهنگ دوست و باوقار استان درکمال تواضع تنها به این جمله بسنده کند که نمی اید؟

آیا بیان این جمله منافع عده ای را به خطر انداخته است؟آیا افرادی مترصد چنین موقعیتی جهت تخریب ایشان بود ه اند؟

۵- به همه این تفاسیراگر به ادامه صحبت های ایشان توسط رسانه های محترم توجه بیشتری می شد در تاخر صحبت هایشان از ادامه خدمت رسانی بی منت توسط خودشان و دوستدارانشان به مردم عزیز اشاره میکنند که این عبارات مورد غفلت قرار گرفته است؟

۶- شاید اگرتنها بحث از نیامدن ایشان و ازعدم مسئولیت پذیری در دوران باقی مانده حرفی به میان می امد گمانه زنیها و اما و اگرها قابل به بررسی و نقد جدی تری میشد اما با طرح(( خدمت رسانی بی منت وتا اخرین روزهای خدمت)) نه تنها نشان از جاخالی دادن و بی مسئولیتی نیست و نبود بلکه مسئولیت خودشان را چندین برابر کردند تا با این دیدگاه بتوانند در خدمت به همشهریان محترم باشند.

۷- ومهم تر اینکه همه ما با نقد اندیشه های افراد و عملکردشان افق روشنی از مسیرهای سیاسی را برای دیگران بگشایئم که قرآن می فرماید((ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ ))سوگند به قلم و آنچه مى‏نویسند.نام جاودانه و پرجاذبه این سوره، «قلم»، یا سبمل فرهنگ و تمدن و پیشرفت است.آیا با حضور چهر های مردمی همچون تامینی حضورش سبب تقویت رقبایشان نخواهد شد؟

۸- بنده به عنوان یک شهروند برای همه دوستداران به نظام و انقلاب که تمام همتشان در راه اعتلای میهن عزیزمان است و درراه ارمانهای بزرگ انقلاب با تمام توان بدون حب جاه و جاه طلبی تلاش میکنند آرزوی توفیق و سربلندی دارم و امیدورام بازهم حضورچهر های نامدار و مردمی همچون دکتر تامینی در عرصه های اجتماعی وسیاسی که سرمایه های اصلی نظام و این سرزمینند تداوم یابد. به امید روزهای خوب و سرشار از بهروزی برای برندگان همیشه حاضر در صحنه ها ،مردم عزیز و فهیم شهرستان رشت ،استان و کشورمان.

نویسنده: سیروس صبح سحر