به گزارش ماسال نیوز، کامران اسدنیا لمر در جدیدترین یادداشت وبلاگ شخصی اش به مسأله درگیری های لفظی این روزهای نماینده فعلی و سابق تالش بزرگ پرداخت: باید خدمت خوانندگان عزیز عرض نمایم که کسی با شخص یاری شکری و امثالهم مشکلی ندارد. لذا حرف اینجاست که مردم ما این روزها در یافته اندکه تکیه […]

امروز مردم تالش بزرگ در برزخ انتخاب قرار دارندبه گزارش ماسال نیوز، کامران اسدنیا لمر در جدیدترین یادداشت وبلاگ شخصی اش به مسأله درگیری های لفظی این روزهای نماینده فعلی و سابق تالش بزرگ پرداخت:

باید خدمت خوانندگان عزیز عرض نمایم که کسی با شخص یاری شکری و امثالهم مشکلی ندارد. لذا حرف اینجاست که مردم ما این روزها در یافته اندکه تکیه بر عدم آگاهی های مدنی و حقوق شهروندی و از طرفی فاکتورهایی نظیر اعتقادات مذهبی در تالش و ارادت برخی خانواده ها به شاخصهای مذهبی منطقه سبب گردیده تا یاری ها و شکری ها بتوانند با بهره گیری از این مولفه ضمن بازی با احساسات مردم اشکها را جاری کنند و قلبها را بلرزانند.

آثار سوء این نوع آوردن مردم به پای صندوق های رای گیری سبب گردیده تا نسل جوان و امروز دچار یک نوع توهم و سردرگمی شود که شکری ها و یاری ها چه فرقی با همدیگر دارند؟ تا چه زمانی این بازی های سیاه ادامه خواهد داشت. براستی آیا در تالش کسی نیست که بیاید و این تابو را بشکند؟ این مقوله به حدی در جامعه مدنی تالش باب شده که هر کسی اگر قصد ورود داشته باشد می بایست حتما دست به این لابی های سیاه بزند!اینکه یک شهروند از حقوقی که می تواند از نماینده خود در مجلس طلب نماید  آگاه نباشد قطعا راه را برای دور زدن مردم باز می کند.

اکنون ما نمی دانیم نماینده یک بنگاه کار یابی است یا تامین کننده وام های کلان است و یا کسی است که حکمی برای مسولی منتسب نماید.اینجاست که آقایان یکی مدعی می شود من سلطان جاده سازی هستم و دیگری مدعی قطع دستهایی است که به تالش چمبره زده اند.دادن امتیازات خاص و مهم و عقود پیمانکاری کلان به دوستان و آشنایان و انتصاب افراد بر مبتای ارادت و نه شایسته سالاری و در نهایت تبعیض های بی رحمانه در برخورد با افرادی که  به فلانی رای داده اند یا نداده اند سبب گردیده تا امروز مردم تالش در برزخ انتخاب قرار گیرند  و از طرفی افراد جدید و جوان نیز که قصد ورود به این عرصه را دارند نمی توانند.چون در یافته اند که این روش در اقصا نقاط دنیا منسوخ گردیده است .براستی پاسخ ما به نسلهای بعدی چیست.به فرض اینکه فلان نماینده کاری انجام داده یا نداده مگر غیر از اینست که وظیفه بوده و یا قصور در انجام وظیفه بوده است.رسانه های محلی نیز آلوده این مقوله گردیده اند تاجایی که اگر از فلان مسول یا ریس ننویسد در لیست سیاه قرار می گیرد.

تالش سالهاست که در حالتی یک نماینده دارد که سه شهرستان است. وقتی از نماینده مجلس سوال می شود که آیا در سال ۹۳ بالاخره تکلیف دو نماینده شدن شهرستانهای تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن مشخص می شود، ایشان عنوان می کنند که هنوز شاخصهای این امر محقق نگردیده است. می گویند هر ده سال مجلس مجاز است که به تعداد نمایندگان بیافزاید. حال با توجه فراهم بودن شاخص زمان چه شاخص دیگری در سه شهرستان تالش وجود ندارد که در فومن، آستارا و صومعه سرا وجود دارد؟ برادران عزیز اگر یک نماینده مجلس  نگران موکلین خود باشد باید فکری به حال برون رفت از این مشکلات  بزرگ بنماید نه اینکه باری به هر جهت هر روز به مجلس بیاید و در دسترس عده ای خاص باشد و در پاسخ گویی مردم را خطاب به عوام نکند.ببنید بی اهمیتی مردم برای نماینده مجلس تا کجا می رسد که در پاسخ نماینده رقیب می گوید شما یک شهروند عادی هستید دلیلی نمی بینم که با شما مناظره نمایم؟ یعنی ایشان به هیچ وجه تمایلی ندارند که در مقابل مردم عادی قرار گیرند که به وی رای داده اند.به هر حال برگ برگ این عصر در تاریخ این مرز و بوم باقی خواهد ماند. آیندگان قضاوت خواهند گرد که یاریها و شکری ها چقدر در اعتلای تالش گام برداشتند.

نه آقای یاری تحمل نقد دارد و نه آقای شکری؟ مگر می شود عملکرد این آقایان جای نقد نداشته باشد. مگر می شود همیشه مردم در مقابل این چند رقیب انتخاباتی متهم باشند و زیاده خواه؟ به هوش باشیم در پی درایت رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه ای و در سایه حمایتها و سفارشهای همیشگی ایشان ایران عزیز را از این پیچ  خطرناک و بزرگ تاریخی به سلامت عبور دهیم و به آیندگان بسپاریم.

و تالش عزیز را که همواره در راه پاسداشت انقلاب بزرگ ایران جوانان بسیاری را هدیه نموده و همواره در صحنه های حساس یاریگر نظام و ولی برحقش بوده است  را از این دردهای کهنه برهانیم.

نویسنده: ماسال نیوز