به گزارش تدبیر شرق، به نقل ازعصر ایران این ادعای تایید نشده یک گزارش تصویری وب سایت سی ان ان ترک است که نام ۲۸ مقام سیاسی کنونی و سابق جهان را لیست کرده و نام رییس جمهور سابق ایران را نیز با ۵ میلیون دلار ثروت در لیست قرار داده است. در این گزارش […]

به گزارش تدبیر شرق، به نقل ازعصر ایران این ادعای تایید نشده یک گزارش تصویری وب سایت سی ان ان ترک است که نام ۲۸ مقام سیاسی کنونی و سابق جهان را لیست کرده و نام رییس جمهور سابق ایران را نیز با ۵ میلیون دلار ثروت در لیست قرار داده است. در این گزارش به نحوه محاسبه ثروت این سیاستمداران اشاره ای نشده است.

در کنار احمدی نژاد در این لیست نام افرادی چون نیکولا سارکوزی رییس جمهور سابق فرانسه با ۴ میلیون دلار ثروت، آنگلا مرکل با ۱۱٫۵ میلیون دلار، اوباما با ۱۱٫۸ میلیون دلار ، بوش پدر و پسر به ترتیب با ۲۵ و ۲۶ میلیون دلار ثروت، بیل کلینتون با ۸۰ میلیون دلار، بشار اسد با ۵۵۰ میلیون دلار، فیدل کاسترو رهبر سابق کوبا با ۹۰۰ میلیون دلار و نیز هوگو چاوز رییس جمهور فقید ونزوئلا با ۱ میلیارد دلار ثروت قرار دارد.

ثروتمند ترین فرد مورد اشاره در این لیست معمر قذافی رهبر سابق لیبی است که با ۳۰ میلیارد دلار ثروت در صدر قرار گرفته است.

نام حسنی مبارک رییس جمهور مخلوع مصر نیز در این لیست با ۱٫۲ میلیارد دلار ثروت دیده می شود.

در این لیست کم ثروت ترین مقام سیاسی جهان هو جین تائو رییس جمهور سابق چین است که با ۴۰۰ هزار دلار ثروت ، پایین ترین رقم ثروت را به خود اختصاص داده است.

«محمود احمدی نژاد 5 میلیون دلار ثروت دارد»؟!

نویسنده: تدبیر شرق