به گزارش گیل خبر، به نقل از خبرنگار رشت پرس در این مراسم ، آقایان قامتی فومنی و شیری که به عنوان کاندیدای ریاست فدراسیون کوهنوردی استان گیلان اعلام آمادگی کرده بودند در ابتدای جلسه و پس از بیان مشکلات و دغدغه های کوهنوردی استان از کاندیداتوری انصراف دادند و محمد حسین امیر گل با […]

به گزارش گیل خبر، به نقل از خبرنگار رشت پرس در این مراسم ، آقایان قامتی فومنی و شیری که به عنوان کاندیدای ریاست فدراسیون کوهنوردی استان گیلان اعلام آمادگی کرده بودند در ابتدای جلسه و پس از بیان مشکلات و دغدغه های کوهنوردی استان از کاندیداتوری انصراف دادند و محمد حسین امیر گل با کسب ۱۷ رای ماخوذه به عنوان رییس فدراسیون کوهنوردی استان گیلان به مدت چهار سال و بعد از جابر کوچکی نژاد سکان هیات کوهنوردی استان را به دست گرفت .

مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان در این جلسه ضمن تبریک انتخاب سردار امیر گل به سمت ریاست هیات اظهار داشت : دغدغه های هیات های ورزشی استان بسیار زیاد است و هیات کوهنوردی نیز از هیات های است که در این خصوص بسیار مظلوم واقع شده است.

وی با بیان این مطلب که در چند سال گذشته منابع مالی خوبی به ورزش در کشور تزریق شده است گفت: متاسفانه به دلیل عدم تعامل دست اندرکاران ورزش و هیات ها این منابع مالی در بخش گسترش فعالیت های هیات ها ورزشی علی الخصوص کوهنوردی و صعودهای ورزشی وارد نشده است.

وی معضلات عنوان شده توسط روسای هیات های شهرستانها را دغدغه های تمامی ورزشکاران و دوستداران ورزش خواند و تصریح نمود : استان گیلان استانی است که به دلیل برخورداری از طبیعت خاص ، ظرفیت بسیار خوبی در زمینه گسترش ورزش کوهنوردی دارد و در سالهای گذشته در این خصوص کم کاری هایی شده و امیدواریم که با ریاست سردار امیر گل و برنامه ریزی های ایشان موانع موجود درسر راه این رشته در استان مرتفع گردد.

رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور نیز در این مراسم گفت : استان گیلان دارای شرایط بسیار مطلوب است در زمینه کوهنوردی و باید از این پتانسیل به نحو مطلوب بهره برداری شود.

وی تاکید کرد: مربیان بسیار ورزیده از خانمها و آقایان در سطح بین المللی در استان وجود دارند و باید همگی دست به دست دهیم تا ورزش کوهنوردی حرفه ای گیلان را ازحالت رکود خارج کنیم .

زارعی با بیان این مطلب که انتقادات و پیشنهادات روسای هیات های کوهنوردی در شهرستانها برای حل مشکلات حائز اهمیت است افزود : بیان کاستی ها و نقاط ضعف و ارایه راهکارها می تواند موجب ارتقاء هیات کوهنوردی استان شود و با توجه به اینکه همه این فعالیت ها باید در چارچوب تعامل و همکاری با ریاست هیات انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم که آقای امیرگل با پتانسیل هایی که در ایشان شاهد هستیم بتوانند این ورزش را به اعتلا و جایگاه اصلی خود برسانند.

در ادامه محمد حسین امیر گل رییس هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان گیلان طی سخنانی اظهار داشت: کوهنوردی ورزشی است که به دلیل وسعت فضای انجام آن علاقمندان زیادی را به خود جذب می کند و باید با ارتباط با ارگانها و نهاد های مختلف و مردم این ورزش را گسترش داد.

وی اضافه کرد: باید جامعه را به سوی ورزشهای سالم هدایت کنیم و در خصوص جذب افراد به کوهنوردی یک نگاه فرا جمعی را داشته باشیم .

وی ادامه داد: من ورزشکار نیستم اما ورزش و ورزشکاران را بسیار دوست دارم و امیدوارم که بتوانم در جایگاهی که قرار گرفته ام با تعامل و لطف دوستان عزیز در فدراسیون، هیات ها و اداره ورزش و جوانان استان با خرد جمعی معضلات این ورزش و کاستی ها را برطرف نماییم .

اعتباری که نصیب کوهنوردی گیلان نشد-عکس

اعتباری که نصیب کوهنوردی گیلان نشد-عکس

 

اعتباری که نصیب کوهنوردی گیلان نشد-عکس

اعتباری که نصیب کوهنوردی گیلان نشد-عکس

 

نویسنده: گیل خبر