به گزارش صومعه سرا رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با  تسنیم، با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن است، اظهار کرد: این ماه بهترین فرصت برای تقرب به درگاه احدیت است. حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور با بیان اینکه قرآن راه رسیدن به خداوند و انس گرفتن با اوست، افزود: هرکس می‌خواهد با خداوند مانوس […]

به گزارش صومعه سرا رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با  تسنیم، با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن است، اظهار کرد: این ماه بهترین فرصت برای تقرب به درگاه احدیت است.

حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور با بیان اینکه قرآن راه رسیدن به خداوند و انس گرفتن با اوست، افزود: هرکس می‌خواهد با خداوند مانوس شود باید قرآن را با معنا و تفسیر تلاوت کند.

وی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان جزء خوانی قرآن کریم در ۶۷ مسجد، موسسه و خانه قرآن این شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه وضعیت مساجد امسال نسبت به سال گذشته بهتر است، تصریح کرد: از ۲۲۰ مسجد شهرستان، ۲۰۰ مسجد فعال است.

احمدی‌پور با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان، صومعه‌سرا رنگ و بوی قرآنی گرفته است، خاطرنشان کرد: در همه مساجد فعال شهرستان، بحث ترتیل‌خوانی و جزء خوانی با حضور یک طلبه صورت می‌گیرد.

بزرگترین سفره افطاری در صومعه‌سرا برپا می‌شود

وی تاکیدکرد:  این ماه یک ظرفیت فرهنگی عظیمی است که می‌توان در تابستان و اوقات فراغت از این زمان ویژه استفاده کرد.

احمدی‌پور لازمه غنی‌سازی بهره‌گیری از آموزه‌های قرآنی را برنامه‌های هدفمند به دور از شتاب‌زدگی عنوان کرد و افزود: با این اهداف می‌توان اوقات فراغتی قرآنی که هیچ منافاتی هم با نشاط و سرگرمی ندارد برای بچه‌ها تدارک دید.

برپایی بزرگترین سفره افطاری در صومعه‌سرا

مدیر کمیته امداد امام خمینی صومعه‌سرا نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در این شهرستان، با بیان اینکه اطعام مددجویان را در دستور کار دارند، اظهار کرد: در نظر دارند با کمک شهرداری بزرگترین سفره افطاری در میدان کهن این شهرستان برگزار شود.

علیرضا محمدی با بیان اینکه در نظر دارند سفره‌های اطعام افطاری را در تمامی مساجد شهرستان برپا کنند، افزود: ماه مبارک رمضان امسال بحث مسجد محوری در را در دستور کار خود دارند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ یتیم در سطح شهرستان زیر پوشش کمیته امداد هستند، گفت: در ماه ابوالایتام، افراد می‌توانند با حداقل بیست هزار تومان سرپرستی ایتام را بر عهده بگیرند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی صومعه‌سرا با اشاره به اینکه کانون رهپویان ولایت با کلاس‌های متنوع در این نهاد افتتاح شده است، تصریح کرد: در کلاس قرآن این کانون بیش از ۱۵۰ نفر ثبت‌نام به عمل آورده‌اند.

محمدی خاطرنشان کرد: بین یک هزار از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، سبد کالا که شامل برنج، مرغ، روغن، خرما، پنیر و شکر است، توزیع می‌شود.

 

نویسنده: صومعه سرا نیوز