به گزارش رشت پرس، دومین جلسه استانی هیات دولت به استان گیلان در ۲۶ مهر ماه ۱۳۸۷ برای شتاب بخشیدن به روند توسعه و آبادانی بیش از پیش این منطقه، با ۲۰۰ مصوبه همراه شد. در این جلسه که به ریاست محمود احمدی‌نژاد و با حضور اعضاء هیات وزیران در محل استانداری گیلان واقع در […]

به گزارش رشت پرس، دومین جلسه استانی هیات دولت به استان گیلان در ۲۶ مهر ماه ۱۳۸۷ برای شتاب بخشیدن به روند توسعه و آبادانی بیش از پیش این منطقه، با ۲۰۰ مصوبه همراه شد.

در این جلسه که به ریاست محمود احمدی‌نژاد و با حضور اعضاء هیات وزیران در محل استانداری گیلان واقع در شهر رشت به مدت بیش از ۶ ساعت برگزار شد، طرح‌ها و پروژه‌های مهمی برای افزایش سطح رفاه، توسعه، امنیت و آبادانی استان به تصویب رسید.

بنابه آمار رسمی دیوان محاسبات گیلان تا ۳۰ اسفندماه سال  91، تعداد پروژه‌های تصویب شده سفر دور دوم به این استان ۸۷ مورد بوده که ۵۱ پروژه محقق شده، ۳ پروژه بدون مشکل، ۱۷ پروژه مشکل‌دار و ۱۶ پروژه محقق نشده است.

یکی از پروژه‌های فرهنگی این دور از سفر دولت به گیلان، مطالعه احداث موزه هنرهای معاصر در استان در سال ۸۷ بوده است.

براساس بررسی‌های خبرنگار رشت پرس و بنابه متن سندی که در ادامه این گزارش منتشر می‌شود، شهرداری رشت و دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظر موافق خود را برای راه‌اندازی موزه هنرهای معاصر در ساختمان (تاریخی) سابق ستاد مرکزی شهرداری واقع در میدان شهدای ذهاب این شهر اعلام کرده است.

متن این سند بنابه نامه اصغر امیرنیا «سرپرست دفتر هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» به سیدمحمدعلی ثابت قدم(شهردار اسبق رشت)؛ در دهم اردیبهشت ماه  سال قبل  به شماره نامه ۹۲/۳۴۳۲ به شرح ذیل است.

«جناب آقای دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم»

شهردار محترم شهر رشت

با سلام و احترام؛

با عنایت به درخواست حضرتعالی مبنی بر تاسیس و راه اندازی موزه هنرهای تجسمی استان گیلان در شهر رشت، دفتر هنرهای تجسمی سپاس و قدر دانی خود را از نگاه اندیشمندانه شما در حفظ و ترویج فرهنگ و هنر غنی آن استان ابراز نموده و اعلام می‌دارد، مکان ارائه شده برای تاسیس موزه مناسب می‌باشد و امیدوار است با همت و تلاش مجدانه‌ای که در شما سراغ داریم هر چه زود‌تر تعمیر و تجهیز آن انجام پذیرد و انشاء اله مجوز لازم نیز تا آن زمان صادر نمائیم.

اصغر امیرنیا

سرپرست دفتر هنرهای تجسمی

به گزارش ایلنا تخلیه واحدهای ستادی شهرداری رشت در میدان شهدای ذهاب از حدود فروردین ماه  سال گذشته  صورت پذیرفت و درحال حاضر واحد حراست این نهاد در آن مستقر است.

لازم به ذکر است طبق مصوبه دور اول سفر هیئت دولت به استان گیلان در اسفند ماه ۸۵، «تجهیز و راه‌اندازی مجموعه بزرگ موزه‌های گیلان در ساختمان‌های تاریخی ثبت شده واقع در میدان شهرداری رشت (شامل ساختمان کتابخانه ملی- پست- ساختمان شهرداری- هتل ایران سابق- ساختمان قدیم استانداری) توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در طول برنامه چهارم توسعه»، باید صورت می‌پذیرفت.

از سویی دیگر طبق اظهارات محمد ابراهیم خلیلی شهردار فعلی رشت مندرج در یکی از خبرگزاریها به تاریخ ۱۶ فروردین ماه امسال ،ایجاد موزه هنرهای معاصر رشت و موزه هنرمندان گیلکی یک برنامه کلی است که من کاملا با آن موافقم و خودم نیز به دنبال این برنامه بوده‌ و هستم.

نویسنده: رشت پرس