به گزارش شمال ما، در نشست روز پنج‌شنبه اصحاب فرهنگ و هنر با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نماهنگی پخش شد از دل‌گویه‌ها، مشکلات و کمبودهای عرصه فرهنگ و هنر گیلان که اگرچه جای مطبوعات خالی بود؛ اما این نماهنگ حاکی از آن بود که هنوز حال هنرمندان گیلان خوش نیست. پیشکسوتان سخن گفتند […]

به گزارش شمال ما، در نشست روز پنج‌شنبه اصحاب فرهنگ و هنر با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نماهنگی پخش شد از دل‌گویه‌ها، مشکلات و کمبودهای عرصه فرهنگ و هنر گیلان که اگرچه جای مطبوعات خالی بود؛ اما این نماهنگ حاکی از آن بود که هنوز حال هنرمندان گیلان خوش نیست.

حال هنرمندان گیلان خوش نیست

پیشکسوتان سخن گفتند و نسل نو؛ و در این بین، انوش نصر ماسوله ـ از چهره‌های هنری کشور ـ از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خواست سایه‌بان و حامی هنرمندان باشد.
علی حاج علی عسگری ـ پیشکسوت تئاتر گیلان که اجرای برنامه را نیز عهده‌دار بود ـ با آهی حسرت‌گون خواند: ماییم و نوای بی‌نوایی/ بسم الله اگر حریف مایی…
و پیشکسوتی دیگر از عالم تئاتر گیلان با صدایی محزون گفت: نخواهید هنرمندان با کمک دیگران هزینه درمان بپردازند.
مسئولان انجمن‌هایی چون شعر و گرافیک و عکس هم دغدغه داشتند و بیان کردند و از همه بارزتر، سخن از کمبود بودجه بود و نداشتن سالن تئاتر…
و در این میان، گاه هنرمندانی از مدیران فرهنگی می‌خواستند فقط هیچ کاری انجام ندهند تا شاید همینی که هست هم از بین نرود. خروج هنرمندان از گیلان، فقدان هماهنگی بین هنرمندان و مدیران و جای خالی پژوهش نیز از دیگر دغدغه‌های مطرح شده در این نشست بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مقام پاسخ بیان کرد: مدیریت فرهنگی با مدیریت دیگر گونه‌ها متفاوت است و مدیریت فرهنگی نیازمند فرهنگ مدیریت است.
فیروز فاضلی در این دیدار اظهار کرد: نیاز به انجام کارهای دشوار و عظیم نیست؛ همین که داشته‌های خود را حفظ و بهینه مدیریت کنیم، کار بزرگی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: شورای سیاستگزاری و راهبردی با حضور پیشکسوتان در اداره کل تشکیل شده و این مجموعه به حل بسیاری از مشکلات کمک خواهد کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ارتباط با تالار مرکزی رشت گفت: امسال بودجه مضاعفی برای تالار مرکزی رشت درنظر گرفته شده است و به احتمال زیاد این پروژه فرهنگی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تأکید کرد: پیگیر افزایش بودجه از طریق مقامات کشوری هستیم.
فاضلی از همه فعالان عرصه فرهنگ و هنر گیلان خواست در تعامل و همسویی با مدیران فرهنگی استان شرایط بهتری را برای رشد و ترقی عرصه فرهنگ و هنر گیلان رقم زنند.
نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اصحاب فرهنگ و هنر گیلان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.

نویسنده: شمال ما