بسم الله الرحمن الرحیم   نوبخت و حزبش از حرف تا عمل   فتنه گران سال ۸۸ از برکات دولت اعتدال بتدریج جلسات محرمانه و خانه به خانه خود را به همایش ها و جلسات مبدل کردند.آنان بتدریج خود را آفتابی کرده و در سایتها و خبرگزاریها قابل رؤیت هستند. این جماعت با استفاده از […]

بسم الله الرحمن الرحیم

 

نوبخت و حزبش از حرف تا عمل

 

فتنه گران سال ۸۸ از برکات دولت اعتدال بتدریج جلسات محرمانه و خانه به خانه خود را به همایش ها و جلسات مبدل کردند.آنان بتدریج خود را آفتابی کرده و در سایتها و خبرگزاریها قابل رؤیت هستند. این جماعت با استفاده از سازمانها، نهادها، بانکها و متأسفانه فرمانداریها به راحتی اهداف و برنامه های خود را دنبال می کنند.ضمن اینکه:

اولآً برخی اصلاح طلبان که در دولت آقای احمدی نژاد در مصادر امور این استان بودند که اکنون نیز در همان پستها باقی مانده

و یا ارتقاء درجه یافته اند و آرامش کامل به راهشان ادامه میدهند.

ثانیاً برخی چهره ها نیز پس از روی کار آمدن دولت روحانی یکی پس از دیگری سمتها و پستهای خالی شده را متصرف شده و متأسفانه بدون توجه به هشدار ها و عدم موافقت دستگاه های امنیتی این استان بکار گرفته شده و می شوند.

ثالثاً گروه سومی هم هستند که به انتظار احکام صادره با قدم زدن در راهرو های وزارتخانه ها و دفتر آقای نوبخت و استانداری گیلان لحظه شماری میکنند.

اینجانب تلاش میکنم با بهره گیری از سخنان دو چهره مشهور اعتدالی،نیرو های ارزشی را متوجه عمق خطرات نمایم.

 ((1 – در سال ۱۳۸۷ ودر مناظره ای که بین آقایان نادران و جهانگیری صورت گرفت و در سایت ها نیز منتشر شد آقای نادران به اصلاح طلبان توصیه کرد در حوزه سیاسی و در حوزه مناسبات اجتماعی به سخنان رهبری توجه کنند و ادامه داد مقام معظم رهبری فرمودند: افرادی را انتخاب کنید که مرزبندی خود با دشمن را روشن کنند. و نادران افزود  بنا براین با توجه به حمایتهایی که بوش(رییس جمهور وقت آمریکا) و رضا پهلوی و حزب منحله توده در داخل کشور از اصلاح طلبان می کردند.

دو تا کار به نظر من در اردوگاه اصلاح طلبان باید صورت گیرد.

الف: اینکه یک آسیب شناسی درونی بکنند که چه شد اینها( دشمنان نظام ) ما را ترجیح می دهند؟ چه دیدند در ما که طمع کردند؟

ب:طبق دیدگاه مقام معظم رهبری همه باید مرزبندی خود را با دشمن مشخص کنند( لازم به ذکر است در آن زمان بوش گفته بود: اصلاح طلبان در تهران دوستی بهتر ازمن ندارند).

البته آقای جهانگیری که آن زمان اصلاح طلب بود و هنوز اعتدال گرا نشده بود در جواب نادران گفت : ببینید آقای نادران اگر بخواهیم سیاسی برخورد کنیم من شما را آدم منصفی می دانم. اگر بخواهیم سیاسی  رفتار بکنیم  مثلا من هم بیام بگویم بله جریان شما رفت چون میدانید مردم ایران از بوش و رضا پهلوی متنفرند، رفتند به اینها یک پولی دادند که اینها دم انتخابات بیایند به نفع اصلاح طلبان حرف بزنند که بتوانند اینها را تو مردم خراب بکنند اینجوری خوبه برخورد کردن؟ واقعاً بوش و رضا پهلوی می خواهند از ما حمایت کنند؟

نادران در جواب جهانگیری گفت آیا خودتون هم این حرف را که می زنید باورتون می شه؟ جهانگیری گفت بله! باورمان می شه نادران گفت پس اسنادش را رو کنید.))  

البته آقای جهانگیری نتوانست سندی ارائه دهد ولی پس از فتنه ۸۸ معلوم شد که این اصولگرایان نبودند که به بوش پول دادند بلکه بوش و سپس اوباما بودند که میلیارد ها دلار در حمایت از اصلاح طلبان و یا فتنه گران اصلاح طلب هزینه کردند.

موضوع حمایت گروهک منافقین، رجوی ، بنی صدر، آمریکا ، اروپا و شبکه های ضد انقلاب و اسرائیل و امریکا و انگلیس به صورت گسترده از جماعت اصلاح طلب دیروز و اعتدال گرای امروز چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد و معتفدیم این ننگ همچنان بر پیشانی جریان فتنه و اصلاحات چسبیده است.

 ((2- در مصاحبه ای که فیاض زاهد با آقای نوبخت ( اصولگرای معتدلی که هنوز اصلاحاتی نشده بود) در سال ۱۳۸۶ داشت آقای نوبخت گفت:احساس می کنم فصول مشترکی با کارگزاران، جریان اصلاح طلب و یا جریان اصولگرایان داریم و البته با آنها متفاوت هستیم وادامه می دهد ما اعتقاد داریم اگر مدیریت جامعه را بتوانیم عهده دار شویم حتماً از جریان اصولگرا هم دعوت به همکاری خواهیم کرد و افزود ما معتقدیم اگر کسانی مثل هاشمی رفسنجانی مدیریت کشور را بر عهده داشتند، این محدود نگری پیش نمی آمد.))

این دو اظهار نظر مربوط بود به دوران دکتر احمدی نژاد. اکنون که دولت مورد نظر آقایان ( نوبخت و جهانگیری) روی کار آمده و هر دو چهره سیاسی هم جزء تصمیم گیرندگان دولت روحانی هستند، انتظار داشتیم به شعار ها عمل می شد که نشد.

اولاً تمامی اسناد و مدارک  موجود  ومواضع  علنی جریانات معاند و اصلاح طلبان فتنه گر طی ۶ سال گذشته ( از زمان مناظره جهانگیری و مصاحبه نوبخت تا کنون) و افتادن فتنه گران و اصلاح طلبان  در دام استکبار جهانی و حمایتهای پی در پی رؤسای جمهور آمریکا اعم از بوش و اوباما از فتنه گران و مفاسدی که از ناحیه سران اصلاح طلب اتفاق افتاد و خسارتهائی که فتنه گران در حمایت از موسوی و کروبی به کشور زدند همه و همه روشن و اسناد آن موجود است.

ثانیاً اکنون که آقای نوبخت خود را فرزند گیلان می داند و در صفحه تلویزیون گیلان همه اتهامات را از خود دور می کند، حد اقل در عمل نشان دهد و پاسخ دهد که اگر معتقد بودید در صورت تشکیل دولت از جریان اصولگرا هم استفاده خواهیم کرد، به کدام شخص ( از جریان ارزشی و اصولگرا) در این استان  مسئولیت داده شده است؟

_ چرا برخی از نیروهای ارزشی که سوابق فعالیتهای مثبت داشتند را بر کنار کردید؟

_ چرا مسئولین و اعضاء ستاد میرحسین موسوی را بر جریان اصولگرا ترجیح دادید؟

_ چرا کسانی که در فتنه ۸۸ و دانشگاه گیلان دانشجویان را به عدم حضور در جلسه امتحان تحریک می کردند حمایت می کنید و به آنان پست دادید؟

_ چرا کسانی که از جانبداریهای رؤسای جمهور آمریکا و شبکه های فتنه گرعالم از آنان هیچگونه اعلان برائتی نداشته اند و کسانی که  درگیریهای رشت در مقابل  دانشگاه در خیابان نامجوی رشت و درون دانشگاه و خیابان شهید مطهری رشت، در خانه ها تیمی ، فرماندهی جریان فتنه گر را عهده دار بودند، امروزه بایستی خود را اعتدال گرا دانسته و تصمیم گیرندگان اصلی برای پستها و مسئولیتهای استانی باشند؟

 آقای نوبخت اگر فتنه گران را نمی شناسید پس وای به حالتان و اگر می شناسید و پست می دهید که برای شما و حزبتان متأسفیم.

_ امید واریم آقای نوبخت در یک گفتگو، مصاحبه یا نوشتاری بنده و دوستان خواننده را قانع کند که در دولت اعتدال و در حوزه گیلان از همه نحله های فکری و جریانات سیاسی استفاده کرده اند. اما ما مدعی هستیم خواسته یا نا خواسته حزب اعتدال اولین مردود این صحنه هاست و حتی برای نمایش اعتدال هم نتوانسته چند نفر از نیروهای ارزشی را در جایگاه مدیریتی استان نگاه دارد. خوب است آقای نوبخت بداند جریان فتنه گر استان حتی با استاندار منصوب روحانی هم مشکل دارند و مایل هستند او را حذف کرده و یکی از چهره های فعال تر در عرصه اصلاحات را جایگزین او کنند.

_ آقای نوبخت اگر از بعضی جریانات مشکل دار و فتنه گر هم در این استان استفاده نکردید احتمالا به دلیل باز نشسته شدن آنان است و آنان اکنون خود را دولت در سایه می پندارند و رسماً در محافل و جلسات خود برای این نظام و این استانداری خط و نشان می کشند.

آقای نوبخت این عرصه و میدان تمام شدنی است ولی شما بایستی پاسخگو باشید و بفرمایید در دوران دولت اعتدال چگونه می خواهید این سخن امام راحل را جامه عمل بپوشانید که فرمودند: اجازه ندهیم نا اهلان و نا محرمان در این نظام تصمیم گر باشند

آقای نوبخت در همین چند ماه مسئولیت شما، در این استان و در بعضی از محافل، تمامی تفکرات ناب امام خمینی و رهبری زیر سوال رفته واز کسانی دعوت شده که هیچگونه اعتقادی به درون نداشته و مدام بر طبل اعتقادات غیر وحیانی کوبیده اند. ولی به حول قوه الهی ما هستیم و در مقابل این جریان فتنه و انحرافی تمام سعی خود را خواهیم نمود.                                                                   

  والسلام

 

نویسنده: حسن کربلایی